خانه و خانوادهکودک داری

اگر برای کودکم تبلت نخرم عقده ای می شود!

اگر برای کودکم تبلت نخرم عقده ای می شود!

اگر برای کودکم تبلت نخرم عقده ای می شود!. با ویکی ناب همراه باشید تا با اگر برای کودکم تبلت نخرم عقده ای می شود! آشنا شوید.

اگر برای کودکم تبلت نخرم عقده ای می شود!

در دنیای امروز

اگر فرزند شما با این بهانه که تمام همسالان من، تبلت و تلفن همراه دارند از شما این ابزارها را طلب کند، حتما با او گفتگو کنید. خیلی از پدر و مادرها تصور می کنند، نمی شود بچه را قانع کرد در حالی که اولین راه حل، صحبت کردن و توضیح قوانین خانه است. سعی کنید با آرامش و منطق به فرزندتان توضیح دهید که هر خانه ای قانون مخصوص خود را دارد. حتما برای این موضوع با همسرتان قانونی وضع کنید و آن را به فرزندتان توضیح بدهید که مثلا تا این سن و یا تا این شرایط نمی تواند صاحب تلفن همراه یا تبلت باشد.

دقیقا منظورتان از عقده چیست؟

اگر از بین رفتن اعتماد به نفس منظور است باید بگویم کودکی که با داشتن یا نداشتن یک وسیله الکترونیکی اعتماد به نفسش از بین برود حتما نقصی در روش تربیتی اش وجود دارد. شما باید تلاش کنید فرزندتان اعتماد به نفس و ارزش های فردی را در چیزهای دیگری ببیند. پذیرفتن فوری و تهیه موبایل و تبلت در سنین پایین برای فرزند نه تنها باعث می شود که دیگر نتوانید به او نه بگویید بلکه پایه چشم و هم‌چشمی هایش می شود. با قبول فوری خواسته اش، کودک تان یاد می گیرد بعد از این برای هر مطالبه‌ای یک نمود بیرونی پیدا کند و بگوید “چون فلانی این کار را کرد من هم می خواهم” و اگر نتیجه نگرفت راه دیگرش این باشد که گریه و قهر کند.

آسیب های فراوان تکنولوژی برای کودک

* این روزها فیلم ها و بازی های کامپیوتری پر از خشونت می باشند. در این فیلم ها و بازی ها تا یک نفر باعث خشم دیگری می شود با شمشیر و مشت و لگد روبه رو می شود. حالا این کودک اگر در مدرسه هم با دوستش دعوایش شود اولین راهکار ذهنی اش درگیری و مشت است.

* از طرفی زمانی که می تواند صرف یادگیری های مختلف بشود مدام پای تبلت و چت و بازی می گذرد. افزایش وزنی که در اثر یک جا نشستن کودک رخ می دهد هم غیر قابل انکار است. ضعف بدنی هم یکی دیگر از عواقب این سرگرمی ها و تکنولوژی های زودتر از موعد برای کودکان است.

* فضای اینترنت، ذهن کودک را به هم می ریزد و می تواند باعث بلوغ زودرس شود.

۵/۵ (۲ نظر)
منبع
بخش خانه و خانواده ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا