Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
دل نوشته

دل نوشته پاییز

دل نوشته پاییز

دل نوشته پاییز

چند روز و چند ساعت به آغاز زيباترين فصل خدا مانده است و چقدر دلتنگيم!دلتنگ روزهايي که بايد مي بود و نيست! دلتنگ روزهاي خوش کودکي و خاطرات دلنشين پاييزي! و بوي ماه مهر شايد همان بوي کتاب هاي تازه مدرسه بود که با شوق فراوان کودکي آنها را جلد ميکرديم با کاغذ کادوهاي رنگي يا صفحات سياه و سفيد روزنامه هاي آن دوران. و چقدر دلتنگيم، دلتنگ بودن هايي که نيستند، دلتنگ قدم زدن ها دونفره، و چه هارموني زيبايي دست در دست هم در پارکي بي انتها پر از درختان رنگارنگ پاييزي زير ملودي باران و آهنگ خش خش برگها زير پاي معشوق!شايد پاييز طلايي بهترين نام براي اين موسيقي باشد و شايد به قول خواننده اي در يک آهنگ “پاييز تن طلايي”!و پاييز_خدا فصل دلتنگيست.

دل نوشته پاییز

پاييز دلگيرترين فصل خداست

عشق بي جدايي ممکن نيست و عاشق اگر فراقي نکشد عيار عشقش معلوم نگردد. اگر مجنون بي فراق به ليلي مي رسيد ديگر مجنون و ليلي يا ليلي و مجنون نمي شدند و عشاقي که حال جدايي و دوري را چشيده باشند حال پاييز را خوب مي فهمند و دلشان گير_هواي دلگير غروب پاييز است؛ و براي عاشق هر غروب پاييز، دلگيرتر از غروب همه جمعه هاي تنهايي سال است و براي عاشقي که از معشوق جداست پاييز براي وزيدن تنها گيسوان يار را کم دارد، و پاييز دلگيرترين فصل خداست.

 پاييز فصل هزار رنگ خداست

سبز، نارنجي، قرمز،زرد و… براي نقاشي پايز مدادرنگي ۲۴ تايي دوران کودکي هم کافي نيست و پاييز تبلور زيبايي خدا در رنگ هاست.آسمان آبي و کبود پاييزي و هفت رنگ رنگين کمانش، درختان سبز و هزار رنگ برگهايش و قطره باراني که بر روي برگ نارنجي درختي کهنسال سر مي خورد و بسان شبنمي پس از چند بار تاب خوردن به روي خاک مي افتد و بوي خاک فضا را پر مي کند و چه آرامش عجيبي ست و بي گمان اين خاک و باران پاييزي همانيست که گل آدم را از آن سرشتند!و پاييز فصل هزار رنگ خداست.(دل نوشته پاییز)

دل نوشته پاییز

پاييز فصل معشوق_خداست

پاييز فصل عاشقي کردن است، فصل دلدادگي ست، فصل حال خوب است! و چه عاقانه هاي شاعرانه اي که در پاييز و براي پاييز سروده شد و پاييز شد معشوق تمام عاشقاني که در فراق يار شاعر شدند و چه شعرها و نامه هايي که نوشته شد و سروده شد و معشوق نرسيد. و پاييز فصل همه آنهايي ست که عشق را تجربه کرده اند و شايد پاييز تنها فصليست که هم با وصال زيباست و هم با فراق، و عشق پنهاني ترين راز پاييز است و پاييز عاشقانه ترين فصل خداست. و چند روز و چند ساعت مانده به آغاز پاييز و خوش به حال شهريور که عاشق پاييز است و درست لحظه رفتنش به معشوق مي رسد و دست در دست معشوق تمام مي شود. و همه عاشقان پاييز را دوست دارند و شايد عشقشان به پاييزکمتر از عشق به معشوق نباشد. و پاييز فصل معشوق_خداست.

دل نوشته پاییز

پارادوکس پاييزي

سرماي آذرماه پاييز و گرماي عشق پارادوکس جالبيست و هواي پاييز همه را عاشق مي کند و چقدر تجربه اين پارادوکس_پاييزي زيبا و لذت بخش است در هواي گرگ و ميش غروب پاييزي آبان ماه،مثل چيدن انار ترک خورده از شاخه تکيده و سر به زير از شرم و حيا و درخت انار بي شک زيباترين درخت فصل پاييز است و بي گمان عطار فصل پاييز به شهر هفتم عشق قدم نهاده و حتما در باغي زير سايه درخت اناري استراحتي کرده است، چرا که مگر مي شود هفت شهر عشق را گشت بي پاييز؟!

دل نوشته پاییز

پاييز فصل وصال و فصل جدايي

شهريور عاشق رو به اتمام است و پاييز در راه، و ثانيه ثانيه نزديک مي شود و به قول سجاد بيرامي “پاييز فصل وصال و فصل جدايي از راه مي رسد، چه دلهاي تنهايي که ذوق مي کنند از آمدن فصل هزار رنگ، به اميد يکي شدن با حضرت معشوق و چه دلهايي که لرزه به جانشان مي افتد از بيم هوايي شدن و رفتن جانانشان…” و پاييز فصل انتظار است، فصل بيم و اميد! چند روز و چند ساعت مانده به پايان تابستان و به قول استاد دولت آبادي “بگذر تابستان، بگذر، حال من با تو خوب نمي شود، پاييز حال مرا خوب مي شناسد.”و خدا را چه ديدي!شايد اين پاييز با همه ي پاييزهايي که به عمرمان ديده ايم فرق کند، شايد اين پاييز انتظارها به سر رسد، شايد اين پاييز درخت اميد شکوفه داد.(دل نوشته پاییز)

پاييز پادشاه فصل هاست

 شايد اين پاييز آمد و نرفت و ماند، شايد اين پاييز دل همه عاشقان شاد شد، شايد اين پاييز همه عاشق شدند، شايد اين پاييز کسي نرفت و کسي نمرد، شايد اين پاييز برگ هاي رنگارنگ پاييز بر زمين نيوفتادند، شايد اين پاييز آسمان جايي که کوه هاي البرز سر به فلک کشيده اند گره در چهره نيانداخت و اخم نکرد و يک دل سير گريست تا آرام شد،شايد اين پاييز رنگين کمان هفت رنگ سرزده از کوه هاي زاگرس قاصد شادي براي مردمانش بود و شايد اين پاييز بهترين و جذاب ترين فصل از رمان زندگي مان باشد…و پاييز هرچه که باشد فصل دلتنگي يا دلگيرترين فصل، فصل عاشقي يا فصل هزار رنگ، هرچه و هرچه که باشد بي گمان پادشاه فصل هاست.

و “پاييز پادشاه فصل هاست…”

۰/۵ (۰ نظر)

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا