خانه و خانوادهکودک داری

راه های تضمین سلامت جسمی و ایمنی کودک نوپا

راه های تضمین سلامت جسمی و ایمنی کودک نوپا

هر کودک نوپایی در روزهای اول شروع حرکت و راه رفتن خود بسیار شیرین و دلبر است و ذوق کودکانه او والدین را نیز به وجد می آورد و شور و نشاط خاصی به زندگی خانوادگی می‌بخشد. کودک در این سنین به همان اندازه‌ که شیرین و مایه شور و خوشحالی خانواده است، به همان نسبت نیز به حمایت و توجه نیاز دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با راه های تضمین سلامت جسمی و ایمنی کودک نوپا آشنا شوید.

راه های تضمین سلامت جسمی و ایمنی کودک نوپا

کالسکه بچه

کودکان نیز مانند بزرگسالان به حضور در فضای باز و اجتماع نیاز دارند. برای این که بتوانید کودک خود را یک فرد اجتماعی تربیت کنید باید او را به میان شلوغی‌ها و اجتماع ببرید تا تعامل با دیگران را از همان ابتدای کودکی بیاموزد. گذشته از جنبه‌های تربیتی، گاهی مجبور خواهید شد که برای انجام امور خارج از منزل مانند خرید، کودک دلبندتان را با خود به همراه ببرید. برای این که کودک شما بتواند بدون هیچ تنشی در این مسیر همراهتان باشد، باید آرامش و راحتی او را تأمین کنید. برای این منظور داشتن یک کالسکه بچه ضروری است.

خرید صندلی ماشین کودک

صندلی کودک نیز به اندازه کالسکه بچه هنگام بیرون رفتن از منزل در ایمنی کودک و حفظ آن تأثیرگذار است. چه بسا استفاده از صندلی کودک بیشتر از کالسکه ضرورت دارد. صندلی کودک یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین اقلام هنگام تهیه سیسمونی کودک است. این نوع صندلی با طراحی ویژه‌ و ایمنی که دارد جان کودک را در هنگام بروز حوادث رانندگی از خطرات و آسیب‌های احتمالی در امان نگه می‌دارد.‌ از آنجا که حادثه هیچگاه خبر نمی‌کند، بهتر است برای حفظ ایمنی کودک دلبند خود حتی در مسیرهای کوتاه نیز کودک را در آغوش خود نگه نداشته و حتما او را بر روی صندلی کودک قرار دهید.

خرید صندلی غذای کودک

کودک نوپایی که به تازگی شروع به حرکت می‌کند، طبیعتا از حرکات جدید خود لذت می برد و مدام در حال تلاش است. این تلاش و تقلا که در هنگام غذا خوردن کودک می باشد، سبب می‌گردد که کودک تمرکز کمتری بر روی غذا خوردن خود داشته باشد. استفاده از یک صندلی مخصوص غذا، به غذا خوردن مستقل بچه و طرز صحیح غذا خوردن او نیز کمک می‌کند.

۵/۵ (۲ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا