آشپزیکیک

طرز تزیین کیک به چهار روش

طرز تزیین کیک

تزیین کیک امروزه به روش های گوناگونی امکان پذیر می باشد و تاثیر بسزایی در افزایش اشتها و جذابیت کیک دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تزیین کیک آشنا شوید.

طرز تزیین کیک

مواد لازم تزیین کیک تولد:

کیک اسفنجی: 1 عدد به مدل دلخواه

خامه زده شده: 3 پیمانه

شکلات تخته ای رقیق شده: مقداری

شربت: 1/2 پیمانه

طرز تزیین کیک تولد:

ابتدا کیک اسفنجی را که کاملا سرد شده از وسط به دو قسمت مساوی با کارد می بریم یعنی 2 کیک گرد با ارتفاع کمتر به دست آید. دو کیک را از هم جدا کرده و روی قسمت زیرین کیک را به وسیله چرتکه شربت می مالیم تا تمام قسمت های آن به خود شربت بگیرد بعد مقداری خامه را روی سطح آن مالیده و با کاردک صاف می کنیم و بعد قسمت رویه کیک را روی آن قسمت قرار داده و خوب فشار می دهیم تا بهم بچسبد.حالا روی کیک را نیز با چرتکه شربت می مالیم و بعد مقداری دیگر خامه روی سطح آن می مالیم.همچنین اطراف کیک را خامه می مالیم و می گذاریم 3 دقیقه بماند و دوباره مقداری خامه روی آن می مالیم و با کارد روی آن را صاف می کنیم.

می توان کاردک را در آب جوش فرو کرد که روی سطح کیک را خوب صاف کند. بعد مقداری شکلات تخته ای را با روغن (1 قاشق روغن و 25 گرم شکلات) مخلوط کرده و روی حرارت بخار قرار می دهیم تا باز شود و این مایع شکلات را روی خامه هایی که روی کیک مالیدیم می ریزیم به صورتی که از اطراف کیک بریزد و فرم قشنگی بگیرد. سپس کیک را در جائی سرد می گذاریم تا 1 ساعت بماند. بقیه خامه زده شده را در قیف ریخته و سر قیف شکوفه روی آن می بندیم و کیک را به وسیله شکوفه گل می زنیم و اطراف لبه های کیک را از شکوفه پر می کنیم وسط کیک را نیز به وسیله خامه حروف می زنیم و می توان به وسیله خامه گل درست کنیم و وسط کیک بگذاریم.

کیک ما حاضر است.

نوش جان.

مواد لازم تزیین کیک شکلاتی:

ابتدا کیک اسفنجی یا تولد را که آماده کرده بودیم کنار دستمان قرار می دهیم. کیک را از ارتفاع به 2 قسمت مساوی تقسیم می کنیم. 1 پیمانه کرم وسط کیک را که توضیح آن داده شده را وسط هر دو کیک می مالیم به طور یکنواخت و سپس مقداری پودر کاکائو روی کرم می پاشیم طوری که تمام کرم پودر کاکائو بگیرد. هر دو کیک را روی هم می گذاریم و روی هم فشار می دهیم. اطراف کیک را با کارد مخصوص خوب گرد می کنیم و بعد خامه آماده شده را که فرم داده بودیم به وسیله کارد روی سطح کیکمان می مالیم و اطراف دیواره کیک نیز می مالیم. تمام کیک که خامه گرفت احتیاجی نیست که خامه خیلی صاف باشد.

بعد مقداری شکلات تخته ای را با روغن رقیق می کنیم و از وسط کیک روی کیک می ریزیم طوری که از دیواره های کیک بریزد. بعد بقیه خامه را در قیف می ریزیم و اطراف کیک را شکوفه های کوچک می زنیم و دو تا قلب کوچک نیز با شکوفه روی کیک می کشیم و می توانیم یک گل طبیعی یا مصنوعی وسط کیک بگذاریم. کیک را در یخچال می گذاریم بعد از 1 ساعت میل می کنیم.

کیک ما حاضر است.

نوش جان.

مواد لازم تزیین کیک خامه ای دو طبقه:

خامه زده شده: 4 پیمانه

شربت: 1/2 پیمانه

کیک اسفنجی چهار گوش: 2 عدد ( 1 عدد بزرگ – 1 عدد کوچک )

طرز تزیین کیک خامه ای دو طبقه:

ابتدا کیک ها را روی هم قرار می دهیم البته وسط آن را خامه می مالیم. سپس شربت آماده شده را روی کیک می ریزیم یا با بورس به سطح کیک ها می مالیم. طوری که تمام کیک ما شربت بگیرد. خامه فرم گرفته را کنار دستمان قرار داده و به وسیله کارد روی سطح کیک ها می مالیم. اول یک مرتبه تمام کیک را به طور کامل خامه می مالیم تا پستی و بلندی های کیک صاف شود می گذاریم کیک 15 دقیقه بماند. حالا بقیه خامه را به وسیله کارد خیلی آرام روی سطح کیک ها و اطراف آن می مالیم و روی آن را صاف می کنیم. کارد را هنگام کار، گاهی در آب جوش فرو ببرید تا خامه شما صاف تر در بیاید.

بعد که سطح کیک ها کاملا صاف شد خامه های اضافه را در قیف ریخته و اطراف دیواره های کیک را به صورت زنجیر شکوفه می زنیم. می توانیم 2 قطره رنگ مجاز خوراکی در خامه بریزیم تا شکوفه های ما رنگی شود و روی کیک را نیز به صورت تار و پود یا حصیری خامه می ریزیم و اطراف کیک کوچکتر که روی کیک بزرگتر قرار گرفته نیز شکوفه های بزرگ می زنیم. وسط کیک شمع می گذاریم و یا گل مصنوعی می گذاریم.

کیک ما حاضر است.

نوش جان.

مواد لازم تزیین کیک با خمیر مارسی پان برای تهیه گل روی کیک ها:

کاکائو: 2 قاشق غذا خوری

پودر ژلاتین: 2 قاشق غذا خوری

آب: 2 قاشق غذا خوری

پودر قند: به میزان کافی

طرز تزیین کیک با خمیر مارسی پان برای تهیه گل روی کیک ها:

طرز تهیه چیز کیک ژاپنی

آب و ژلاتین را مخلوط کرده و می گذاریم روی بخار آب تا بپزد. در این فاصله پودر قند و کاکائو را مخلوط کرده. بعد به مایع آب و ژلاتین اضافه می کنیم در حدی که به دست نچسبد و خمیر ما حالت چسبنده نداشته باشد. می توانید اول کاکائو را اضافه کنید بعد به تدریج پودر قند را اضافه کنید و هر وقت خمیر آماده شد دیگر پودر قند اضافه نکنید. بعد از آماده شدن خمیر را خیلی ورز داده و قالب گرد بر می داریم و با میر گل رز یا هر گل دیگر درست می کنیم. می توان به جای کاکائو از رنگ های مجاز خوراکی استفاده کرد در این صورت پودر قند بیشتر احتیاج داریم.

کیک ما آماده است.

نوش جان.

0/5 (0 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا