آشپزیکرم و موس

طرز تهیه باتر میلک به دو روش

طرز تهیه باتر میلک (Butter milk)

باتر میلک در بسیاری ار سس ها و کرم ها استفاده می شود و درست کردن آن در خانه بسیار ساده است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه باتر میلک آشنا شوید.

طرز تهیه باتر میلک

مواد لازم باتر میلک (Butter milk):

شیر: 1 پیمانه

کرم تارتار: 1 و 3/4 قاشق غذاخوری

طرز تهیه باتر میلک (Butter milk):

کرم تارتار را به شیر اضافه کرده و چند دقیقه هم بزنید. سپس به مدت 15 دقیقه در دمای اتاق قرار دهید تا شیر شروع به بریدن کند. حتما قبل از مصرف، باتر میلک را حسابی هم بزنید. در صورت نداشتن کرم تارتار می توانیداز یک قاشق غذاخوری سرکه و یا یک قاشق غذاخوری لیموترش استفاده کنید. ترکیب 1/4 پیمانه شیر و 3/4 پیمانه ماست می تواند جایگزین مناسبی برای باترمیلک باشد. زمانی که می خواهید گوشت مرغ را در فر یا روی آتش کباب کنید، برای نرم و ترد کردن آن باتر میلک بسیار مناسب است. به جای باتر میلک می توانید از دوغ شیرین و غلیظ هم استفاده کنید.

مواد لازم باتر میلک خانگی:

شیر: 1 پیمانه

آبلیمو (آب لیمو ترش) یا سرکه سفید: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه باترمیلک خانگی:

برای درست کردن باترمیلک کافی است که 1 قاشق غذاخوری سرکه سفید یا آب لیمو را به 1 پیمانه شیر اضافه کرده و کمی با هم مخلوط کنید. 10 الی 15 دقیقه در دمای اتاق بدون همزدن قرار بدهید. تا این ترکیب حالت بریدگی پیدا می کند. ترکیب را مخلوط کرده و باترمیلک آماده می شود.

طرز تهیه کرم شکلاتی

موارد مصرف باترمیلک:
  • باترمیلک برای آن است که رطوبت کیک حفظ شود و مزه خوبی داشته باشد. باترمیلک علاوه بر نتیجه عالی در بافت و طعم کیک، به دلیل دارا بودن حالتی اسیدی، به هضم غذا هم کمک می کند.
  • در خیلی از کیک های رژیمی، مقدار روغن را نصف کرده و به جای آن از باترمیلک استفاده می کنند.
  • باتر میلک در بسیاری ار سس ها و کرم ها استفاده می شود.
0/5 (0 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا