آشپزیکیک

طرز تهیه براونی به شش روش

طرز تهیه براونی

براونی یک کیک شکلاتی بسیار لطیف است که هم همراه با شیر گرم و قهوه خورده می شود و هم در کنار یک اسکوپ بستنی وانیلی سرو می شود.تهیه این کیک بسیار ساده است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه براونی آشنا شوید.

طرز تهیه براونی به پنج روش

مواد لازم براونی:

کره: نصف پیمانه
شکر: 1 پیمانه
تخم مرغ: 2 عدد
وانیل: 1 قاشق چای خوری
پودر کاکائو (می توانید به جای پودر کاکائو از شکلات تخته ای ذوب شده استفاده کنید): 1/3 پیمانه
آرد سفید: نصف پیمانه
نمک: 1/4 قاشق چای خوری
بکینگ پودر: 1/4 قاشق چای خوری

طرز تهیه براونی:

ابتدا فر را روشن کنید و روی 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتی گراد قرار دهید تا فر گرم شود.سپس مواد لازم را با هم مخلوط کنید تا یک ماده یکدست به دست آید.یک سینی مناسب برای قرار گرفتن در فر را انتخاب کنید.کف کن را چرب کنید و کمی آرد روی آن بریزید. سپس مواد را در سینی می ریزید و آن را به مدت 25 تا 30 دقیقه در فری که قبلا گرم شده قرار می دهید. در آخر می توانید روی براونی خود را با شکلات ذوب شده ، خامه یا پنیر ماسکارپونه بپوشانید و نوش جان کنید.

مواد لازم براونی اسنیکر:

شکلات رنده شده: 115 گرم

کره: 3/4 فنجان

شکر: 1 و نیم فنجان

تخم مرغ کمی زده شده: 3 عدد

وانیل: 1 قاشق چای خوری

نمک: 1/4 قاشق چای خوری

آرد: 1 فنجان

شکلات اسنیکر: 12 عدد 4 تکه شده

طرز تهیه براونی اسنیکر:

ابتدا کره و شکلات را در کاسه ای فلزی بریزید و روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا ذوب شود. سپس شکر را افزوده و هم بزنید تا دانه های آن حل شود، در ادامه تخم مرغ و نمک را افزوده و مواد را با هم مخلوط کنید. در مرحله آخر آرد را بریزید و مواد را هم بزنید تا خمیر درست شود. قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید و همه جای آن را با کره چرب کنید. نصف خمیر را داخل قالب بریزید و یک لایه شکلات اسنیکر روی آن بچینید. در آخر باقی مانده مواد را بریزید و برای نیم ساعت در فری که با دمای 180 درجه سانتی گراد  گرم شده بگذارید تا بپزد.

مواد لازم براونی شکلاتی:

شکلات تلخ: 200 گرم شکلات تلخ 85 درصد

کره گیاهی: 200 گرم

شکر: 2 پیمانه

تخم مرغ: 4 عدد

وانیل: 1/4 قاشق چای خوری

آرد: 3 پیمانه

پودر کاکائو: 1/4 پیمانه

بیکینگ پودر: 1/2 قاشق چای خوری

نمک: 1/8 قاشق چای خوری

طرز تهیه براونی شکلاتی:

مرحله اول

ابتدا شکلات و مارگارین را به صورت مکعبی خرد می کنیم و در یک ظرف مناسب روی بخار کتری آب قرار می دهیم تا ذوب شوند. سپس تا مواد گرم هستند، ۲ پیمانه شکر اضافه می کنیم و هم می زنیم تا باهم مخلوط شوند. سپس کنار می گذاریم تا ولرم شود. توجه کنید شکر ممکن است به طور کامل در شکلات حل نشود. بعد از ولرم شدن ۴ عدد تخم مرغ را یکی یکی اضافه می کنیم و در حد اینکه مخلوط شوند با همزن هم می زنیم. توجه کنید با تخم مرغ آخر یک چهارم قاشق چای خوری وانیل هم اضافه می کنیم.

مرحله دوم

حالا در یک ظرف دیگر سه چهارم پیمانه آرد، یک چهارم پیمانه پودر کاکائو، یک دوم قاشق چای خوری بیکینگ پودر و یک هشتم قاشق چایخوری نمک را مخلوط می کنیم و بعد از مخلوط کردن آن را سه بار الک می کنیم. در این مرحله مخلوط آرد را در سه مرحله و به تدریج به ظرف شکلات اضافه می کنیم. حالا مایه براونی شکلاتی ما آماده پخت است. برای این کار به قالب ۲۰ در ۳۰ مستطیلی نیاز داریم. بعد از آماده کرده قالب، کف آن را کاغذ روغنی می اندازیم و چرب می کنیم.

مرحله آخر

بعد مواد را داخل قالب می ریزیم. توجه کنید کاغذ روغنی را طوری کف قالب بزارید که از اطرف بالا بیاید و بعد از پخت بتوانید از آن ها به عنوان دستگیره برای خارج کردن براونی استفاده کنید.

حالا قالب را داخل فر گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۴۵ دقیقه می گذاریم تا براونی شکلاتی ما آماده شود. بعد از اینکه براونی شکلاتی به طور کامل پخت، آن را از فر بیرون می آوریم و صبر می کنیم تا خنک شود. بعد از خنک شدن براونی شکلاتی را از قالب خارج می کنیم و دور تا دور آن را برش می دهیم.

سپس براونی شکلاتی را به صورت مربعی برش می دهیم و در ظرف سرو می چینیم و بعد سرو می کنیم.

مواد لازم براونی دو رنگ:

کره: 10 قاشق غذاخوری

آرد: 1 پیمانه + 2 قاشق غذاخوری

پودر کاکائو: 1/4 پیمانه

بیکینگ پودر: 1/2 قاشق چای خوری

نمک: 1/2 پیمانه

شکلات کم شیرین: 240 گرم

پنیر خامه ای: 120 گرم

شکر: 1 و 1/2 پیمانه

تخم مرغ: 4 عدد بزرگ

طرز تهیه براونی دو رنگ:

ابتدا شکلات و کره را خرد کرده و داخل قابلمه ای بریزید سپس روی حرارت قرار داده و مرتب هم بزنید تا شکلات و کره آب شده و با هم ترکیب شوند حالا آن را کنار بگذارید تا خنک شود. بعد از اینکه مخلوط شکلات خنک شد شکر را افزوده و هم بزنید تا بخوبی با هم ترکیب شوند، در ادامه تخم مرغ ها را یک به یک اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. در این مرحله آرد را با پودر کاکائو، نمک و بکینگ پودر مخلوط نموده و کم کم به مواد افزوده و هم بزنید تا خمیر کیک یکدست شود. حالا سراغ آماده کردن مخلوط پنیری رفته و همه مواد را در یک ظرف جداگانه بریزید و خوب مخلوط نمایید.
یک ظرف پیرکس و یا هر ظرف دیگری که مناسب فر باشد را با کاغذ روغنی بپوشانید طوری که لبه های کاغذ چند سانت بیرون قالبتان باشد تا در موقع خارج کردن براونی از آن کمک بگیرید. حالا روی کاغذ کمی کره بمالید و خمیر براونی را بریزید سپس مخلوط پنیری را افزوده و با کمک یک چاقو و یا خلال دندان مواد را کمی مخلوط کنید تا براونی ها طرحدار شود. حالا براونی ها را برای 50 دقیقه تا یک ساعت با دمای 175 درجه بپزید. بعد از سپری شدن زمان فوق براونی را از فر بیرون آورده و اجازه دهید خنک شود
سپس با کمک لبه های کاغذ روغنی براونی را از قالب خارج کرده و کاغذ روغنی را از آن جدا کنید .
براونی را روی یک سطح صاف قرار داده و با یک چاقوی تیز آن را به شکل مکعب های یک اندازه برش بزنید و در ظرف مورد نظر بچینید و میل نمایید.

مواد لازم براونی با سس شکلات:

کره: 1/2 پیمانه

شکلات کم شیرین: 240 گرم

شکر: 1 و نیم پیمانه

تخم مرغ: 4 عدد بزرگ

وانیل خالص: 1 قاشق چایخوری

آرد: 3/4 پیمانه

نمک: 1/2 قاشق چای خوری

طرز تهیه براونی با سس شکلات:

ابتدا کره و شکلات را در کاسه ای بریزید و با حرارت غیر مستقیم آب کنید، سپس کنار بگذارید تا خنک شود. در ادامه نمک، وانیل و شکر را به مخلوط شکلات افزوده و تخم مرغ ها را یک به یک بشکنید و هربار مواد را خوب مخلوط نمایید. در انتها آرد را در چند مرحله به مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید تا خمیر براونی یکدست شود. قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید و خمیر را داخل آن بریزید و برای 40 تا 45 دقیقه با دمای 175 درجه بپزید. بعد از اینکه براونی خنک شد آن را از قالب خارج کرده و برش های مربعی بزنید، در صورت تمایل کمی شکلات آب کرده و روی براونی ها را تزیین کنید.

مواد لازم براونی فاج ماربلد:

کره: 120 گرم

شکر: 250 گرم

تخم مرغ: 3 عدد

شکلات تلخ (ریز خرد شده): 250 گرم

آرد: 150 گرم

پودر کاکائو: 30 گرم

بیکینگ پودر: 1/2 قاشق چای خوری

نمک: 1/4 قاشق چای خوری

وانیل: 1/8 قاشق چای خوری

مواد لازم لایه پنیری:

پنیر خامه ای: 120 کرم

کره (نرم شده): 2 قاشق سوپ خوری

شکر: 50 گرم

 تخم مرغ ریز: 1 عدد

آرد: 6 قاشق سوپ خوری

وانیل: 1 پینچ

طرز تهیه براونی:

یک قالب مربعی 23 سانتی متری ترجیحا کمربندی را چرب نمایید و کف و دیواره هایش را با کاغذ روغنی بپوشانید. آرد، پودر کاکائو، بیکینگ پودر و نمک را در یک ظرف الک نمایید، شکلات ریز خرد شده و کره را در یک ظرف بر روی بخار آب ذوب کنید سپس از روی حرارت غیرمستقیم برداشته شکر را اضافه نمایید و با قاشق چوبی کمی هم بزنید تخم مرغ ها را نیز دانه دانه اضافه نمایید و هرکدام را در حد مخلوط شدن هم بزنید، وانیل را نیز بیفزایید سپس ترکیب آردی را کم کم به مواد اضافه کنید و حد مخلوط شدن هم بزنید.

سه چهارم مایع آماده را در قالب بریزید سپس مایه پنیری را بر رویش بریزید و در قسمت هایی از آن یک چهارم باقی مانده مایه براونی را بریزید و با نوک خلال دندان حالت ماربلد به براونی دهید. قالب را به مدت تقریبی 40 دقیقه در فر از پیش گرم شده به دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید سپس اجازه دهید یک ساعت در قالب خنک شود بعد با دقت از قالب خارج نمایید و بگذارید کاملا خنک شود، پس از آن که کاملا خنک شد به ابعاد دلخواه برش بزنید.

طرز تهیه مایه پنیری:

پنیر خامه ای رو کره را در یک ظرف با سرعت پایین همزن برقی در حد مخلوط شدن هم بزنید سپس شکر، تخم مرغ، وانیل و آرد را اضافه نمایید و هرکدام را در حد مخلوط شدن هم بزنید.

طرز تهیه چاکلت لاوا کیک

نکات طلایی:
  • براونی ها به معنای قهوه ای، کیک های خیس شکلاتی هستند که در آنها از مقادیر زیاد شکلات یا پودر کاکائو استفاده می شود و ممکن است به صورت ساده باشند یا لایه ای با پنیر یا با کره بادام زمینی و… داشته باشند.
  • گاهی در براونی ها از انواع مغزها به ویژه گردو استفاده می شود که در طعم آنها بسیار موثر است.
  • هرچه مدت زمان پخت براونی ها طولانی تر شود بافت آنها از حالت خیس  خارج شده و به بافت کیکی نزدیک تر می شود.
5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا