آشپزخانهشیرینی

طرز تهیه بیسکویت ستاره ای

طرز تهیه بیسکویت ستاره ای

از شیرینی های ایام نوروز و کریسمس بیسکوییت یا شیرینی ستاره ای است. این بیسکوییت خوشمزه به راحتی در منزل قابل تهیه است. شما می توانید از ترافل های رنگی- نقل یا اسمارتیز برای تزیین این شیرینی استفاده کنید و این کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه بیسکویت ستاره ای آشنا شوید، همچنین کنار ما باشید با روش تهیه بیسکویت با تکه های رنگی.

طرز تهیه بیسکویت ستاره ای

مواد لازم:

آرد: ۲۵۰ گرم

کره: ۲۰۰ گرم

شکر: ۸۰ گرم

نمک: ۱ قاشق چای خوری

ترافل رنگی: به مقدار لازم

نقل: به مقدار لازم

اسمارتیز: به مقدار لازم

روش تهیه:

کره را در دمای اتاق قرار دهید تا کمی از حالت سفتی خارج شود و به دمای محیط برسد. ابتدا آرد را الک کرده و نمک ، شکر و کره را به آن بیافزایید. سپس مواد را با هم خوب مخلوط کنید تا خمیر مورد نظر به دست آید. سپس بصورتی که خمیر نازک شود آنرا با وردنه پهن کنید و قالب بزنید. پس از قالب زدن خمیر آنها را با فاصله داخل سینی فر قرار دهید. پس از پخت سینی را از فر خارج کرده و اجازه دهید بیسکویت ها خنک شوند. در انتها روی بیسکویت ها را با مواد مورد نظر خود تزیین کنید.

طرز تهیه بیسکویت عروسکی

نکات طلایی:
  • شما باید حتما دقت کنید که قبل از مخلوط کردن مواد با هم، حتما کره را در دمای اتاق قرار دهید تا به دمای محیط برسد و کمی باز شود.
  • نکته مهم دیگر الک کردن آرد است. شما باید حتما چندین بار آرد را الک کنید.
  • مدت زمانی که این بیسکوییت باید در فر بماند ۱۵ دقیقه است.
  • یکی از این موارد تنظیم مناسب دمای فر است. حتما دقت کنید که دمای فر روی درجه مناسبی تنظیم شود. اگر دمای فر بیش از اندازه گرم باشد پیش از مغز پخت شدن بیسکوییت ها آنها خواهند سوخت و اگر فر به اندازه کافی گرم نشده باشد قبل از پخته شدن بیسکوییت ها آنها وا میروند.
  • دمای خمیر بیسکوییت پیش از قرار دادن بیسکوییت ها داخل فر باید کاملا سرد باشد و فر هم حتما باید داغ باشد. اگر فر پیش از قرار دادن بیسکوییت ها گرم نشده باشد زمان پخت بیسکوییت ها طولانی خواهد شد و بیسکوییت ها نرم شده و ظاهر مناسبی پیدا نخواهند کرد.
  • جنس سینی فر بسیار مهم است. اگر سینی فر بیش از حد نازک باشد پیش از پخته شدن بیسکوییتها آنها خواهند سوخت.
۵/۵ (۲ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا