آشپزخانهشیرینی

طرز تهیه بیسکویت قلبی شکلاتی

طرز تهیه بیسکویت قلبی شکلاتی

خمیر بیسکویت قلبی خیلی راحت و به سادگی تهیه می‌شودبرای تهیه این خمیر می‌توانید از انواع همزن‌های برقی یا حتی از همزن دستی استفاده کنیدبیسکویت قلبی که می‌خواهیم دستور تهیه آن را توضیح بدهیم نوعی شورت برد (shortbread) استشورت بردها بیسکوییت‌های سنتی اسکاتلندی هستند که عمدتاً از چهار ماده اصلی تشکیل می‌شوندآرد، شکر، کره و وانیلشورت برد به دلیل شباهت اسمی ممکن است با شورت کیک اشتباه گرفته شوداما باید توجه داشت که گرچه این دو شباهت‌هایی با هم دارند، دو شیرینی مختلف هستنددر شورت کیک معمولاً از روغن گیاهی استفاده می‌شود و همچنین وجود یک عامل ورآورنده مثل بیکینگ پودر در آن بافتش را شبیه به کیک می‌کند ولی شورت برد از کره تهیه می‌شود و بیکینگ پودر ندارد به همین علت هم پف نمی‌کند و بیشتر بافتی شبیه به بیسکویت دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه بیسکویت قلبی شکلاتی آشنا شوید.

طرز تهیه بیسکویت قلبی شکلاتی

مواد لازم:

آرد سفید: ۲ پیمانه

نمک: ۱/۴ قاشق چایخوری

کره: ۱ پیمانه

پودر قند: ۱/۲ پیمانه

عصاره وانیل: ۱ قاشق چایخوری

شکلات تخته‌ای ساده یا تخت: ۱۸۰ گرم

ظرف مناسب

روش تهیه بیسکویت قلبی شکلاتی:

مرحله اول

ابتدا فر را با دمای ۱۷۷ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود و کف سینی فر کاغذ روغنی بکشیدکره را چند دقیقه بگذارید تا کمی نرم شود و سپس آن را با همزن بزنید تا کاملاً نرم شوداز سرعت کم همزن استفاده کنید یا با همزن دستی این کار را انجام دهید چون نباید هوای زیادی وارد خمیر شود.

طرز تهیه شیرینی مربایی آلمانی

مرحله دوم

سپس پودر قند و عصاره وانیل را اضافه کنید و مجدداً دو دقیقه با سرعت کم بزنید تا پودر قند کاملاً با کره مخلوط شود و مخلوطی کرم مانند حاصل شود. در مرحله بعد، نمک را با آرد مخلوط کنید سپس آن را به بقیه مواد اضافه کنید و هم بزنیددیواره های کاسه را با قاشق پاک کنید و مجدداً هم بزنید تا آرد کاملاً با مواد دیگر مخلوط شود و خمیر بیسکویت آماده شودخمیر بیسکویت خمیر سفتی استآن را با دست گرد کنید و به شکل توپ در بیاورید.

مرحله سوم

خمیر باید قبل از قالب زدن در یخچال قرار گیرد و خنک شودبرای این مرحله، یک تکه سلفون روی سطح کار بیاندازید و خمیر را روی آن قرار دهیدبا دست خمیر را به شکل دایره ای باز کنیداین کار باعث می‌شود خمیر زود تر خنک شودسپس سلفون را دور آن بپیچید و خمیر را چند ساعتی در یخچال قرار دهید.

مرحله چهارم

خمیر را ۵۱۰ دقیقه قبل از شروع کار از یخچال خارج کنید تا کمی نرم شودسپس سطح کار را آرد بپاشید و خمیر را به آرامی با وردنه باز کنیدهر بار که وردنه را روی خمیر میکشید کمی با دست خمیر را بچرخانید تا به سطح نچسبد و هر چند ثانیه یک بار چک کنید و اگر لازم بود کمی آرد دیگر زیر آن بپاشیداگر خمیر ترک بر داشت نگران نباشید و با دست آن را به هم بچسبانید.

مرحله پنجم

خمیر باید به قطر حدوداً نیم سانت برسد و همه جای آن قطر یکسان داشته باشدروی خمیر دست بکشید تا از این موضوع مطمئن شویدسپس خمیر را با کاتر قلبی قالب بزنیداگر پشت بیسکویت آردی است، با استفاده از یک قلمو آرد را بتکانید و بیسکویت قلبی را روی کاغذ روغنی بگذارید.

مرحله ششم

وقتی همه بیسکویت‌ها در سینی چیده شد آنها را ۸۱۰ دقیقه در فر قرار دهیدهرچه بیسکویت بیشتر در فر بماند ترد تر می‌شودبنابراین اگر دوست دارید بیسکویت نرم باشد، وقتی شروع به قهوه‌ای شدن کرد بلافاصله آن را از فر خارج کنید و اگر دوست دارید ترد باشد کمی بیشتر در فر بگذارید.

مرحله آخر

شکلات تخته‌ای را خرد کنید و در کاسه نشکن بریزیدکاسه را روی کتری یا قابلمه آب جوش قرار دهید تا شکلات آب شودوقتی بیسکویت‌ها آماده و خنک شدند آنها را یکی یکی در کاسه شکلات فرو ببرید و نصف آنها را به شکلات آغشته کنیدسپس مجدداً آنها را در سینی بچینید و بگذارید خنک شوند. امیدوارم از دستور تهیه بیسکویت قلبی شکلاتی لذت کافی را ببرید. نوش جان.

نکته طلایی:
  • می‌توانید خمیر را از روز قبل تهیه کنید و تا زمان مصرف در یخچال نگهداری کنید.
  • اگر در یکی از مراحل احساس کردید خمیر شل شد، دوباره آن را در یخچال قرار دهید تا سفت شود.
۵/۵ (۲ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا