آشپزیصبحانه

طرز تهیه تخم مرغ ابری

طرز تهیه تخم مرغ ابری

شیوه های فراوانی برای تخم مرغ درست کردن وجود دارد، آب پز، نیمرو، املت، پختن هر دو طرف، عسلی و… اما شاید از این شیوه ها خسته شده باشید و بخواهید صبحانه ای با شکل جدید میل کنید. از همه مهم تر معمولا کودکان از تخم مرغ بیزارند برای همین مواد لازم و آمینو اسیدهای آلبومین که از آمینو ها ضروری برای رشد میباشد را کودکان از دست میدهند. برای اینکه بتوانیم کودکان را ترغیب به خوردن تخم مرغ کینم باید شیوه های جدید و قشنگی از تخم مرغ را جلوی آن ها بگذاریم. تری لین فیشر و جنی پارک نویسندگان کتاب ”تخم مرغ کامل” (The Perfect Egg)، تکنیک بسیار جدیدی را ابداع کرده اند که از این روتین تکراری در بیایید. نام این صبحانه تخم مرغ در ابرها است. در واقع زرده نرم تخم مرغ در میان سفیده پف کرده ای که مانند ابر شده باعث انتخاب چنین اسمی برای این صبحانه است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه تخم مرغ ابری آشنا شوید.

طرز تهیه تخم مرغ ابری

مواد لازم:

تخم مرغ: ۴ عدد

نمک: 1/4 قاشق غذا خوری

فلفل: به اندازه کافی

پنیر پارمسان (اختیاری): 1 و 1/2 قاشق غذا خوری

روش پخت تخم مرغ در ابرها:

مرحله اول

فر را تا دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید، سپس روی یک سینی پخت را با ورق های روغنی بپوشانید، مطمئن شوید کاغذ کاملا صاف باشد تا تخم مرغ رویش ثابت بماند. سفیده و زرده تخم مرغ ها را جدا کنید، و در دو کاسه مختلف قرار دهید. کاملا مواظب باشید که تمام سفیده ها از زرده ها جدا باشد. زرده تخم مرغ حاوی روغن است و کوچکترین زرده ای در سفیده تخم مرغ کف کردنش را بسیار دشوار می کند، هر چقدر هم سخت بهم بزنید فایده ای نخواهد داشت.

مرحله دوم

سفیده ها را با همزن برقی و درجه متوسط رو به بالا بهم بزنید تا سفیده ها کف آلود شوند ( اگر همزن را داخل و خارج کفی که تولید کردید بکنید، مقدار کف تولید شده ممکن است کاهش پیدا کند). حالا پارمسان را اضافه کنید، البته اگر دوست دارید، با یک کفگیر پلاستیکی پنیرها را داخل سفیده قرار دهید. فقط باید خیلی آرام این کار را انجام دهید، اگر کمی فشار را بالا ببرید کف از دست می رود. سفیده تخم مرغ را ( که حالا کف کرده ) با فنجان روی سینی پخت انتقال دهید. باید سفیده تخم مرغ را به ۴ قسمت مساوی تقسیم کنید.

طرز تهیه نان پنیر گردو

مرحله آخر

 با پشت یک قاشق فلزی در وسط هر کدام از سفیده ها یک حفره کوچک ایجاد کنید. کاسه حاوی زرده تخم مرغ را با احتیاط شیب دهید تا زرده تخم مرغ درون قاشق بیفتد و سپس زرده را وسط سفیده تخم مرغ ابری شکل قرار دهید. همین کار را برای سه سفیده دیگر هم انجام دهید. سینی را روی صفحه سیمی مرکز فر قرار دهید و بپزید. اگر می خواهید زرده شل باشد ۱۰ دقیقه و اگر می خواهید خامه ای باشد ۱۵ دقیقه بپزید. فلفل و نمک را روی آن بریزید، و سپس از این تخم مرغ با شکلی جدید لذت ببرید.

این تخم مرغ ابری شکل با سبزیجات معطر و روی نان تست طعمی فوق العاده پیدا می کند.

5/5 (2 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا