آشپزیحلوا

طرز تهیه ترحلوای شیرازی

طرز تهیه ترحلوای شیرازی

ترحلوا از حلواهای سنتی ایرانی است که در شهرهای مختلف به روش های مختلف تهیه می شود. ترحلوا را شیرازی ها به شکل دو رنگ تهیه می کنند و در ترکیبات خود نشاسته دارند، ترحلوای تبریزی را تبریزی ها با آرد برنج تهیه می شود و ترحلوای سنتی را با آرد گندم تهیه می کنند. برای تزیین ترحلوا از پودر پسته و خلال پسته استفاده می شود و در ترکیبات آن از گلاب و زعفران حتما باید استفاده شود تا حلوای خوش طعم و عطری داشته باشید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترحلوای شیرازی آشنا شوید.

طرز تهیه ترحلوای شیرازی

مواد لازم:

نشاسته گل گندم: ۱ پیمانه

آب: ۴ پیمانه

آرد برنج: ۱/۲ پیمانه

شیر: ۶ پیمانه

شکر: ۲ تا ۳ پیمانه

گلاب: ۱ پیمانه

زعفران: به مقدار لازم

روش تهیه ترحلوای شیرازی:

مرحله اول: مخلوط کردن شیر و آب

ابتدا ۱ پیمانه شیر را با نشاسته گل مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا نشاسته داخل شیر کاملا باز شود سپس مابقی شیر و آب را باهم مخلوط کنید و داخل قابلمه بریزید سپس نشاسته حل شده را به آن اضافه کنید و هم بزنید آر برنج را روی مواد الک کنید و خوب با همزن دستی هم بزنید اگر دید آرد درون شیر گوله شد یک بار از صافی رد کنید تا یکدست و صاف شود.

مرحله دوم: غلیظ شدن حلوا

قابلمه مواد را روی حرارت ملایم قرار دهید و شروع به هم زدن کنید کمی که مواد داغ شد شکر و گلاب را اضافه کنید (میزان افزودن شکر به ذائقه شما بستگی دارد اگر شیرین دوست دارید ۳ پیمانه اگر متوسط ۲ پیمانه اضافه کنید). مواد را باید خوب هم بزنید تا رد قاشق روی مواد بماند و به غلظت فرنی برسد.

مرحله سوم: دو رنگ کردن مواد

وقتی مواد به غلظت رسید و مانند فرنی شد از روی حرارت بردارید بیش از اندازه مواد را غلیظ نکنید وگرنه حلوای خشکی خواهید داشت. طرز تهیه ترحلوای شیرازی را به دو قسمت تقسیم کنید و به یک قسمت زعفران دم کرده غلیظ بزنید تا زرد رنگ شود.

مرحله چهارم: در قالب ریختن ترحلوای شیرازی

قالب مستطیل یا سلیکیونی مورد نظر را کمی با قلمو چرب کنید ابتدا مواد سفید رنگ را ریخته و روی مواد حلوای زرد رنگ را بریزید سپس قالب مورد نظر را داخل دمای محیط قرار دهید تا کاملا خنک شود و روی آن سلفون یا فویل بپوشانید.

مرحله پنجم: تهیه ترحلوای شیرازی

وقتی ترحلوای شیرازی کاملا خنک شد آن را بمدت ۴ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد سپس از یخچال خارج کنید و از دور قالب را آزاد کنید وداخل یک سینی برگردانید و به دلخواه قالب بزنید و یا می توانید مانند باقلوا برش لوزی بزنید اگر از قالب سلیکیونی استفاده کردید به راحتی قالب را فشار دهید تا ترحلوا خارج شود و به دلخواه تزئین کنید. نوش جان.

نکات طلایی طرز تهیه ترحلوای شیرازی:
  • حتما مواد حلوا را بگذارید تا خنک شود سپس داخل یخچال بگذارید زیرا اگر ظرف را داغ داخل یخچال بگذارید رویه حلوا ترک می خورد.
  • حتما هم آب و هم شیر کاملا سرد باشند.
  • اگر مواد گلوله شد می توانید در آخر از صافی عبور دهید.
  • از گلاب با کیفیت استفاده کنید و زمانی که به ترحلوا اضافه کنید که در انتهای پخت باشید تا عطر گلاب از بین نرود.
5/5 (2 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا