آشپزیلواشک و ترشک

طرز تهیه ترشک انار

طرز تهیه ترشک انار

ترشک بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد. ترشک مزه ملس داشته و در آن هم شکر و هم نمک وجود دارد. خیلی از افراد بخصوص کودکان و جوانان طرفدار این خوراکی خوشمزه هستند. اکثر والدین نگران این موضوع هستند که فرزندان آنها با تهیه و خوردن ترشک های غیر بهداشتی به انواع بیماری های گوارشی مبتلا شوند. چون ممکن است در تهیه ترشک ها تمام موارد بهداشتی رعایت نشده باشد یا در تهیه آنها از انواع رنگ ها استفاده شود و یا میوه های بکار رفته در آن نامرغوب یا فاسد باشند. شما به عنوان والدینی دلسوز و آگاه می توانید با تهیه این ترشک در منزل تمام نگرانی های خود را در مواردی که گفته شد برطرف کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ترشک انار آشنا شوید.

طرز تهیه ترشک انار

مواد لازم:

انار: 500 گرم

رب انار: 1 قاشق غذاخوری

گلپر: 12 قاشق چای خوری

نبات: 1 تکه

طرز تهیه:

طرز تهیه ترشک آلبالو خشک بدون جوهر لیمو به روش بازاری

مرحله اول

برای تهیه ترشک انار مجلسی ابتدا باید از انارهایی استفاده کنیم که طعمی ترش یا ملس داشته باشند. برای شروع انارها را دان می کنیم و داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. پرده های سفید بین انار را حتما باید جدا کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله انارها را با گوشتکوب برقی با دستی کمی له می کنیم تا آب انارها خارج شود، سپس یک تکه نبات داخل انارها می اندازیم. به دلیل اینکه طبع انار ترش سرد است با استفاده از نبات طبع ترشک را متعادل تر می کنیم.

مرحله سوم

حالا مخلوط انار له شده و نبات را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و اجازه می دهیم بجوشد و غلیظ شود. پس از اینکه ترشک به غلظت مناسب رسید، گلپر و رب انار ترش را اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله طعم ترشک را می چشیم و در صورتی که دوست داشتیم طعم آن ترش باشد می توانیم یک قاشق دیگر رب انار اضافه کنیم. حالا ترشک را از روی حرارت کنار می گذاریم و پس از اینکه به دمای محیط رسید در یخچال نگهداری می کنیم.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا