آشپزیترشی و شور

طرز تهیه سرکه انار خانگی

طرز تهیه سرکه انار خانگی

سرکه انار یکی از انواع سرکه ها می باشد که شاید نام آن کمتر از سرکه انگور و یا انواع دیگر از سرکه شنیده شده باشد اما دارای طعمی مناسب و خواص مفیدی است که برای سلامتی مناسب می باشد. سرکه ها انواع مختلفی دارند مانند: سرکه انگور، سرکه گلابی و سرکه سیب و… از سرکه ها بیشتر برای تهیه ترشی استفاده می کنند. سرکه ها نوعی چاشنی هم به حساب می آیند و در تهیه غذاها نیز استفاده می شوند و همین طور به صورت خالی برای از بین بردن نفخ استفاده می شوند. سرکه سیب به تنهایی یک داروخانه کامل است و مصارف داروئی زیادی دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سرکه انار خانگی آشنا شوید.

طرز تهیه سرکه انار خانگی

مواد لازم:

انار: 5 کیلوگرم

نمک: 3 قاشق غذاخوری

سرکه: 1 لیتر

شکر: 5 قاشق غذاخوری

ظرف مناسب

روش تهیه سرکه انار خانگی:

مرحله اول

ابتدا انارها را له کرده و سپس به آن شکر و نمک اضافه می شود و در جای گرم به مدت سه ساعت نگهداری می شود و بعد از گذشت این زمان انارها را له می کنید.

مرحله دوم

بعد از این مرحله سرکه ای را که جوشانده و سرد شده است به آن افزوده درب ظرف محکم بسته می شود و سپس دور ظرف را با گچ یا خمیر گرفته و یک ماه در جای خنک قرار می دهید.

مرحله آخر

بعد از یک ماه انارها را دوباره فشرده کرده و از صافی رد می کنید و این سرکه آماده صاف شده را ده دقیقه می جوشانید و سپس وقتی که کاملا سرد شد در داخل شیشه ریخته و در نهایت در یک مکان تاریک و خنک نگهداری می شود.

امیدوارم از سرو سرکه انار در کنار خانواده و عزیزانتان لذت کافی را برده باشید و مجددا سرکه انار را با دستور تهیه ما آماده کنید و لذت کافی را ببرید. نوش جان.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا