آشپزیترشی و شور

طرز تهیه سرکه برنج

طرز تهیه سرکه برنج

سرکه برنج یکی از طعم دهنده های رایج غذاهای آسیایی به خصوص کره ای و ژاپنی است که طعم خاص و منحصر به فردی دارد و در ایران در فروشگاه های لوکس به فروش میرسد. سرکه برنج یکی از طعم دهنده های مخصوص برای غذاهایی مانند سوشی، اونیگیری، سبزیجات و سالادهای کره ای است. اگر به آشپزی ملل و غذاهای کره ای علاقه دارید میتوانید سرکه برنج خانگی را به سادگی و با مواد در دسترس در خانه تهیه کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سرکه برنج آشنا شوید.

طرز تهیه سرکه برنج

مواد لازم:

برنج سفید: 1 پیمانه

شکر سفید: 3/4 پیمانه

آب: 2 پیمانه

مایه خمیر: به میزان لازم

سفیده تخم مرغ: در صورت تمایل

روش تهیه سرکه برنج:

برنج را به خوبی شسته و حدود 6 ساعت در آب بگذارید خیس بخورد. به ازای هر پیمانه برنج دو برابر آب اضافه کنید. بعد از 3 ساعت دانه های خیس خورده را با دست بفشارید تا خرد شود. زمان خیس خوردن برنج که به اتمام رسید برنج را داخل یک پارچه تمیز ریخته و فشار دهید تا تمام آب برنج خارج شود. آبی که از برنج کشیده اید را به مدت یک شب کامل در یخچال بگذارید بماند. به ازای هر پیمانه آب برنج ، سه چهارم پیمانه شکر سفید استفاده کنید و هم بزنید تا شکر حل شود.

آب برنج و شکر را به روش بن ماری حدود نیم ساعت بپزید سپس کناری بگذارید تا خنک شود. آب برنج را داخل شیشه بریزید و به ازای هر 4 پیمانه آب برنج یک چهارم قاشق سوپ خوری مخمر اضافه کنید و مخلوط نمایید تا حل شود. در ظرف را بسته و در گوشه ای قرار دهید حدود یک هفته استراحت کند.  در طول هفته مایع شروع به حباب زدن و جوشیدن میکند که کم کم از بین میرود. در این مرحله باید شیشه سرکه را عوض کنید. در شیشه جدید را بسته و حداقل 4 روز دیگر در دمای محیط بگذارید استراحت کند. مایه آماده شده را که کاملا بوی سرکه گرفته  از صافی رد کنید و دوباره 15 دقیقه به روش بن ماری حرارت دهید.

سرکه شما آماده است. اگر می خواهید رنگ سرکه شفاف باشد هنگام بن ماری کردن به ازای هر 20 پیمانه سرکه یک عدد سفیده تخم مرغ در سرکه بیندازید تا ناخالصی هایش گرفته شده و شفاف شود. از سرکه برنج برای تهیه انواع سس های خانگی می توانید استفاده کنید.

5/5 (3 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا