آشپزیترشی و شور

طرز تهیه سرکه به خانگی

طرز تهیه سرکه به

در گذشته مادربزرگ ها سرکه را به دست خودشان تهیه می کردند و برای ترشی های زمستان و غذاها از آن استفاده می شد به همین خاطر بود که ترشی مادربزگ ها طعم و مزه دیگری داشت که ترشی های بازاری امروزی دیگر آن طعم و مزه را ندارند، یکی از دلایل آن سرکه ای است که برای تهیه آن استفاده می شود زیرا سرکه مهم ترین جزء در تهیه ترشی هاست. یکی از سرکه های خانگی که بسیار مفید و خوشمزه است، سرکه به است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سرکه به آشنا شوید.

طرز تهیه سرکه به

مواد لازم:

میوه به کاملا رسیده و شیرین: ۳ عدد

سرکه انگور: ۱/۲ فنجان

ظرف مناسب

روش تهیه سرکه میوه به خانگی:

میوه به را شسته و اجازه دهید کاملا خشک شود؛ سپس آن را چهارقاچ کرده و دانه‌های وسط آن را خارج کنید. میوه به را به تکه‌های کوچک تبدیل کرده و در یک دبه (ترجیحا شیشه‌ای) بریزید. سرکه را به تکه‌های به اضافه کنید و درب دبه را محکم ببندید و در کابینت قرار دهید. هر دو سه روز یک بار مخلوط میوه به و سرکه را هم بزنید تا میوه‌ها له شوند. پس از ۴۰ روز، میوه به آب می‌اندازد، در این هنگام آن را در پارچه نازکی ریخته و صاف کنید. در این مرحله سرکه خوشمزه میوه به را در بطری‌های شیشه‌ای ریخته و در جای خنک و تاریک نگهداری کنید. امیدوارم از سرو سرکه به در کنار خانواده و عزیزانتان لذت کافی را برده باشید و مجددا سرکه به را با دستور تهیه ما آماده کنید و در کنار خانواده و عزیزانتان لذت کافی را ببرید. نوش جان.

نکات طلایی:
  • له کردن میوه‌ها هر ۳-۲ روز یک بار ضروری است، زیرا از کپک زدن میوه به جلوگیری می‌کند.
  • برای تهیه سرکه می توانید از یک دبه پلاستیکی یا کوزه استفاده کنید. تهیه سرکه میوه، نیاز به میوه های تازه ندارد بلکه سرکه از میوه هایی که قابل استفاده نیستند یعنی له شده یا شکسته و یا کهنه شده و دیگر قابل استفاده نیستند، تهیه می شود. البته از میوه های کپک زده استفاده نمی شود.
5/5 (2 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا