آشپزیترشی و شور

طرز تهیه سرکه توت فرنگی

طرز تهیه سرکه توت فرنگی

سرکه ها انواع مختلفی دارند مانند: سرکه انگور، سرکه گلابی و سرکه سیب و… از سرکه ها بیشتر برای تهیه ترشی استفاده می کنند. سرکه ها نوعی چاشنی هم به حساب می آیند و در تهیه غذاها نیز استفاده می شوند و همین طور به صورت خالی برای از بین بردن نفخ استفاده می شوتد. سرکه توت فرنگی به تنهایی یک داروخانه کامل است و مصارف داروئی زیادی دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سرکه توت فرنگی آشنا شوید.

طرز تهیه سرکه توت فرنگی

مواد لازم:

توت فرنگی تازه: 1 کیلوگرم

سرکه آماده: 1 لیتر

شکر: 1 فنجان

طرز تهیه سرکه توت فرنگی:

مرحله اول

ابتدا برگ و کلاهک توت فرنگی ها را جدا سازید. سپس آنها را تمیز بشویید و در یک صافی بریزید تا آب اضافی خارج شده و کاملا خشک شوند. توت فرنگی ها را از وسط نصف کنید و یک چهارم از آنها را کنار بگذارید. سپس توت فرنگی های باقیمانده را به همراه سرکه در یک ظرف مناسب بریزید و روی آن را سلفون بکشید و اجازه دهید به مدت یک ساعت بماند. پس از گذشت مدت زمان لازم، سرکه و توت فرنگی ها را به همراه شکر در قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا شروع به جوشیدن کنند.

مرحله آخر

پس از به جوش آمدن سرکه درب قابلمه را ببندید و اجازه دهید همچنان به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت ملایم باقی بماند. پس از جوشاندن مخلوط، اجازه دهید سرکه کاملا سرد شود. سپس مواد را از صافی نخی و تمیز عبور دهید و تفاله آن را نیز خوب بفشارید تا آب آن کاملا خارج شود. سرکه به دست آمده را در شیشه مناسب ریخته و مابقی توت فرنگی­ هایی را که کنار گذاشته بودید، درون آن بریزید. سپس درب شیشه را به خوبی ببندید و آن را به مدت ۱۰ الی ۱۵ روز در دمای اتاق و به دور از نور خورشید قرار دهید تا سرکه برسد.

امیدوارم مورد پسندتان واقع شده باشد. نوش جان.

5/5 (2 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا