آشپزیترشی و شور

طرز تهیه سرکه کشمش

طرز تهیه سرکه کشمش

سرکه کشمش یکی از انواع سرکه می باشد که مانند سرکه انگور تهیه می شود و دارای خواص منحصر به خود می باشد. روش تهیه سرکه کشمش مانند سرکه انگور است و بسیار شبیه به آن تهیه می شود و میزان آب استفاده شده برای آن با توجه به شیرینی کشمش و انگور متفاوت می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سرکه کشمش آشنا شوید.

طرز تهیه سرکه کشمش

مواد لازم:

کشمش: مقداری

ظرف مناسب

روش تهیه سرکه کشمش:

برای تهیه سرکه کشمش، از کشمش های مختلف استفاده می شود و هر اندازه که رنگ کشمش ها روشن تر باشد رنگ سرکه حاصل از آن روشن تر می شود و رنگ تیره سرکه حاصل از کشمش های تیره می باشد.

مرحله اول

برای تهیه سرکه کشمش ابتدا کشمش های انتخاب شده را در ظرف مناسب ریخته و روی آن آب می ریزند.

مرحله بعدی

سپس در هفته دوم کشمش های درون ظرف را هم می زنند.

مرحله آخر

بعد از دو ماه، بعد از ایجاد کپک و کف روی سطح سرکه، تفاله ها را از آن جدا کرده و صاف می کنند و می گذارید تا آماده شود و مرحله ترش شدن سرکه صورت بگیرد.

روش تهیه سرکه کشمش مانند سرکه انگور است و نیاز به گذشت زمان برای آماده شدن دارد و باید برای آماده شدن آن زمان زیادی صرف شود تا بتوان از آن استفاده کرد. برای همین می توان برای استفاده از سرکه و بهره بردن از خواص سرکه کشمش طبیعی آن را به صورت آماده در بسته بندی های مناسبی تهیه کرده و خریداری کرد. سرکه های روشن تر از کشمش های روشن تر و تیره ترها از کشمش تیره حاصل می شود.

امیدوارم مورد پسندتان واقع شده باشد.

نوش جان.

5/5 (2 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا