آشپزیشیرینی

طرز تهیه سوهان ویژه

طرز تهیه سوهان ویژه

سوهان ویژه شیرینی بسیار خوشمزه ای می باشد که بسیار لذیذ و محبوب است. معروف ترین سوهان ایران متعلق به قمی ها می باشد که به صورت گسترده در این شهر تهیه می شود و این نوع شیرینی فوق العاده لذیذ می باشد که به صورت خانگی نیز می توان آن را تهیه نمود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سوهان ویژه آشنا شوید.

طرز تهیه سوهان ویژه

مواد لازم سوهان ویژه (سوهان عسلی):

عسل سفت: 3 قاشق سوپ خوری پر( 150 گرم)

خلال بادام: نصف پیمانه (150 گرم)سوهان عسلی

شکر: 1 پیمانه سرخالی (150 گرم)

زعفران سائیده: 1 قاشق چای خوری

روغن آبکرده: 4 قاشق سوپ خوری (100 گرم)

طرز تهیه سوهان ویژه (سوهان عسلی):

ابتدا خلال بادام را بشویید و بعد در صافی بریزید. در ظرفی عسل، روغن و شکر را با هم مخلوط کنید و بر روی حرارت بالا  قرار دهید تا یکنواخت شوند. در حین تفت چند بار مواد را هم بزنید تا شکر طلایی شود. بعد بادام را اضافه کنید و همچنان روی حرارت قرار دهید تا بادام ها هم طلایی شوند. زعفران را هم در کمی آب جوش حل کنید و به بقیه مواد اضافه کنید. مواد را خیلی هم نزنید چون ممکن است روغن آن جدا شود. برای اینکه متوجه بشیم سوهان آماده شده یا نه، کمی از مایه را گوشه سینی بریزید اگر سریع بسته شد یعنی سوهان عسلی شما آمادست.

سپس حرارت را کم کنید در حدی که سوهان عسلی فقط گرم بماند. بعد با یک قاشق کوچک از مایه برداشته و با فاصله روی سینی چرب شده بریزید و بالافاصله دو سه عدد خلال پسته روی سوهان ها قرار دهید. بعد از سرد شدن با کارد سوهانها را از سینی جدا کنید.

حالا سوهان ها را در ظرف دردار و در یخچال نگه دارید.

سوهان ویژه آماده است.

نوش جان.

طرز تهیه کوکی بادام شکلاتی

نکات کلیدی در تهیه سوهان عسلی:
  • مرسوم ترین نوع سوهان عسلی نوع زعفرانی آن است ولی شما میتوانید بسته به ذائقه تان سوهان را در طعم ها مختلف هم درست کنید. مثلا مقداری رنده پوست پرتقال و یاکمی آب پرتقال به آن اضافه کنید و سوهان عسلی پرتقالی داشته باشید و یا از لیمو ترش استفاده کنید.
  • هنگام استفاده از مایعات نظیر آب پرتقال زیاده روی نکنید و فقط در حد چند قطره برای متفاوت کردن طعم سوهان استفاده کنید چون مصرف زیاد آن باعث میشود بافت سوهان تغییر کند.
  • مایعات را در انتهای کار به مواد سوهان اضافه کنید.
  • برای اینکه از قوام مایه مطمئن شویم مقداری از آن را با قاشق در آب سرد بریزید و اگر به سرعت خودش را گرفت و شیشه ای شد یعنی زمان پخت آن کافی می باشد.
  • مایه سوهان را نباید زیاد هم بزنید، چون باعث میشود روغن از شکر جدا شود و سوهان شکرک بزند.
  • در هنگام ریختن مواد سوهان در سینی باید ظرف را روی شعله پخش کن قرار دهید و حرارت زیر آن را کم کم کنید. درحدی که مواد گرم بمانند.
  • سوهان ها را در ظرف دردار و در یخچال نگهداری کنید تا خیس و چسبنده نشود.

امیدوارم از خوردن سوهان عسلی لذت کافی را برده باشید.

نوش جان.

5/5 (2 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا