آشپزخانهسوپ و اش و حلیم و آبگوشت

طرز تهیه سوپ ذخیره شده به دو روش

طرز تهیه سوپ ذخیره شده

سوپ ذخیره شده سوپی بسیار خوشمزه و سرشار از خاصیت می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سوپ ذخیره شده آشنا شوید.

طرز تهیه سوپ ذخیره شده

مواد لازم سوپ ذخیره شده سفید:

قلم گوساله بریده شده: ۱/۵ کیلو

آب: ۲/۵ لیتر

هویج ورقه شده: ۱ عدد

سیر: ۱ حبه

جعفری: ۲ شاخه

پیاز (خرد شده): ۱ عدد

فلفل سیاه دانه: ۸ عدد

برگ بو: چند دانه

نمک: ۱ قاشق چای خوری

آویشن: ۱ شاخه

طرز تهیه:

همه مواد را در یک قابلمه بزرگ قرار دهید آب را روی آن بریزید. جوش که آمد حرارت را کم کنید و به مدت ۵ ساعت بپزید. بعد صاف کنید. حدود ۱ لیتر سوپ خواهید داشت. برای سوپ های غلیظ که شیر مخلوط دارند به عنوان مایه می توان از این سوپ استفاده کرد.

” معمولا برای تهیه بعضی از غذاها یا سوپ ها احتیاج به مصرف آب گوشت دارید. این یکی از انواع گوشتی است که می توان قبلا حاضر و آماده نمود و در ظرف های در بسته در فریزر نگهداری کرد و به موقع از آن استفاده نمود “

مواد لازم سوپ ذخیره شده قهوه ای:

قلم گاو تکه شده: ۳ کیلو

پیاز بزرگ خرد شده: ۲ عدد

کرفس خرد شده: نصف فنجان

جعفری: ۴ شاخه

فلفل سیاه دانه: ۸ عدد

نمک: ۲ قاشق چای خوری

آب: ۳/۵ لیتر

طرز تهیه:

استخوان ها را با ۳/۵ لیتر آب سرد در یک ظرف بزرگ قرار دهید. و به مدت ۳ ساعت با حرارت ملایم بپزید. استخوان ها را درآورید و پیاز و کرفس و جعفری را با نمک و فلفل به آن اضافه کنید و دو ساعت دیگر آن را بپزید. چربی اضافی روی آن را بگیرید و آن را صاف کنید.

” چنانچه دوست داشته باشید رنگ سوپ روشن تر شود، پوست و سفیده یک تخم مرغ را که در نصف فنجان آب ریخته اید به سوپ داغ اضافه کنید و بگذارید جوش بیاید. بعد از ۵ دقیقه سوپ را در صافی بریزید و در ظرف های کوچک دربسته در فریزر نگهداری کنید “

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )
۰/۵ (۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا