آشپزیشیرینی

طرز تهیه شیرینی باقلوا به هفت روش همراه با نکات طلایی

طرز تهیه شیرینی باقلوا

شیرینی باقلوا شیرینی بسیار خوشمزه ای است. شیرینی باقلوا در ظاهر سخت و حرفه ای است و به نظر می آید حتما باید شیرینی پز ماهری باشید تا بتوانید از پس تهیه یک شیرینی باقلوای عالی بربیایید اما واقعیت این است که با کمی دقت به راحتی می توانید یک شیرینی باقلوای بسیار خوش عطر و طعم تهیه کنید، با طرز تهیه شیرینی باقلوا همراه ویکی ناب باشید.

مواد لازم شیرینی باقلوا گردویی یا ساده:

روغن: 1/2 پیمانه

شکر: 1/2 پیمانه

وانیل: 1/4 چای خوری

تخم مرغ: 4 عدد

شیر: 1/4 پیمانه

آرد: 3 پیمانه

بکین پودر: 1 قاشق سوپ خوری

گردو پودر شده: 1/5 پیمانه

پودر هل: 1/2 قاشق چای خوری

مواد لازم شربت باقلوا:

شکر: 2 پیمانه

آب: 2 پیمانه

گلاب: کمی

طرز تهیه:

ابتدا روغن و شکر را می زنیم تا مخلوط شود و یکدست شوند سپس وانیل را اضافه می کنیم و 2 زرده تخم مرغ و 3 سفیده را نیر افزوده و 1 سفیده را کنار می گذاریم و مواد را خوب می زنیم تا کرمی کشدار بدست آید بعد شیر را اضافه کرده و مقداری دیگر می زنیم.

آرد و بکین پودر را جدا با هم مخلوط می کنیم و سپس الک می نماییم و بعد به تدریج به مایع فوق می افزاییم در انتها خمیر نسبتا سفتی به دست می آید که مقداری کشدار است. خمیر را در قالب مستطیل شکل پهن کرده به قطر 1 سانتی متر، البته اول قالب را خوب چرب می کنیم. یک سفیده تخم مرغ را که کنار گذاشته بودیم مقداری می زنیم تا لختی آن از بین برود و بعد روی سطح خمیر ریخته و تمام سطح خمیر را توسط ته قاشق با سفیدها صاف می کنیم تا تمام سطح خمیر به یک اندازه باشد و سفیده ها به تمام قسمت ها مالیده شود.

در انتها پودر گردو را به یک نسبت در روی خمیر ریخته و پهن می کنیم تا تمام سطح خمیر را بپوشاند و به سفیده ها بچسبد بعد پودر هل را روی آن ها می پاشیم و در فری که از قبل روشن نموده ایم می گذاریم.

” درجه حرارت 160 درجه سانتی گراد”

” مدت مکث 30 دقیقه”

” اندازه قالب 40×25 “

در مدتی که شیرینی در فر است، 2 پیمانه آب و 2 پیمانه شکر و گلاب را مخلوط کرده و روی گاز گذاشته تا بجوشد و مقداری قوام بگیرد و بعد در ظرفی دیگر میریزیم تا سرد شود. پس از اینکه شیرینی را از فر بیرون آوردیم در همان قالب برشهای لوزی به آن می دهیم و سپس شربت سرد را روی تمام سطح شیرینی می ریزیم به یک اندازه تا شربت به خورد باقلوا برود. بعد بوسیله کاردک لوزی ها را از قالب جدا کرده و در ظرف دیگر می چینیم و روی آن را پودر پسته می پاشیم.

از این شیرینی می توان در پذیرایی از مهمانان استفاده نمود زیرا بسیارمقرون به صرفه است و بسیار خوشمزه.

مواد لازم شیرینی باقلوا رشته ای با فر و بدون فر:

خمیر رشته ای مخصوص باقلوا: 500 گرم

کره: 250 گرم

مغز پسته با فندق: 150 گرم

طرز تهیه:

خمیر باقلوا را به دو قسمت تقسیم می کنیم، یک قسمت آن را کف قالب چرب شده پرس کنید و نیمی از کره را آب کنید و روی آن بریزید سپس مغز پسته را خرد کرده و روی خمیر بریزید و با دست فشار دهید و باقی مانده خمیر را روی آن فشرده کنید و باقی مانده کره را روی آن بریزید سپس باقلوا را برش دهید و در فر 180 درجه به مت نیم ساعت قرار دهید سپس فر را خارج کنید و شربت را روی آن بریزید و بعد از جذب شیره باقلوا را از قالب جدا کنید و در ظرف بچینید. هم چنین می توانید این باقلوا را روی حرارت مستقیم و خارج از فر سرخ کنید، سپس شیره را روی آن بریزید.

مواد لازم شیرینی باقلوا نارگیلی:

تخم مرغ: 4 عدد

شکر: 1/2 پیمانه

شیر داغ: 1 پیمانه

آرد: 2 پیمانه

روغن: 1/2 پیمانه

پودر نارگیل: 1 پیمانه

بکینگ پودر: 1 قاشق چای خوری

وانیل: نوک قاشق چای خوری

پودر هل: 1/2 قاشق چای خوری

طرز تهیه شیرینی باقلوا نارگیلی:

تخم مرغ ها را با وانیل هم می زنیم تا پف کند سپس شکر را اضافه می کنیم و 5 دقیقه می زنیم تا کش دار شود. هل را به همراه شیر داغ اضافه می کنیم و هم می زنیم سپس روغن و نارگیل را می ریزیم و مواد را هم می زنیم. سپس آرد و بکینگ پودر را الک می کنیم و طی 3 مرحله به مواد اضافه می کنیم و در یک جهت هم می زنیم. هم اکنون قالب را چرب می کنیم و مواد کیک را داخلش می ریزیم و در فر با دمای 180 درجه حدود 45 دقیقه می گذازیم بپزد. بعد از در آوردن کیک از فر، شربت را روی آن می ریزیم و می گذاریم به مدت 1 ساعت شربت به خوردش برود. در آخر کیک را برش می زنیم و با بادام و کمی پودر نارگیل تزیین می کنیم.

مواد لازم شیرینی باقلوا بادامی:

تخم مرغ: 4 عدد

نمک: به میزان لازم

روغن مایع: نصف پیمانه

آرد: به مقدار لازم

شیر ولرم: 2 پیمانه

پودر قند: 300 گرم

پودر بادام: 300 گرم

پودر هل: 2 قاشق چای خوری

طرز تهیه شیرینی باقلوا بادامی:

مطابق با شیرینی نارگیلی می باشد.

مواد لازم شیرینی باقلوا ترکیه ای:

تخم مرغ: 3 عدد

شیر: 1 لیوان

ماست: 1 لیوان

روغن مایع: 1 لیوان

بکینگ پودر: 1 بسته

مغز گردو: 500 گرم

کره: 400 گرم

پودر دارچین: 1 قاشق غذاخوری

پودر هل: 1 قاشق غذا خوری

آرد سفید: به میزان لازم

پودر نشاسته: به مقدار لازم

طرز تهیه شیرینی باقلوا ترکیه ای:

کره را ذوب می کنیم، خمیر فیلو را باز کرده و با برسی که به کرده مالیده شده روی آن را چرب می کنیم. سپس گردوی خرد شده می ریزیم و با کمک وردنه نازک خمیر را جمع می کنیم، سپس یک تا زده شده بعد شروع به رول کردن خمیر می کنیم.خمیر با وردنه رول شده و از دو طرف خمیر را به سمت هم جمع می کنیم تا چروکی شود. به آرامی وردنه را از خمیر خارج می کنیم و سپس در ظرف مورد نظر می چینیم و روی باقلواها کره آب شده می ریزیم. سپس در فر 180 درجه گذاشته و نیم ساعت می گذاریم بماند. سپس از فر خارج کرده و 10 دقیقه می گذاریم خنک شود سپس با چاقو برش داده و بعد شربت را روی باقلواها می ریزیم.

مواد لازم شیرینی باقلوا آلبالو شکلاتی:

خمیر فیلو: به میزان لازم

کره ذوب شده: 170 گرم

شکلات نیمه شیرین خرد شده: 1 و نیم پیمانه

آلبالو خشکه بدون هسته و خرد شده: 1 پیمانه

خلال بادام: 85 گرم

گردوی بوداده: 75 گرم

پسته بوداده: 70 گرم

دارچین: 4 گرم

شهد عسل: 1 پیمانه

نمک دریایی: به میزان لازم

طرز تهیه شیرینی باقلوا آلبالو شکلاتی:

ابتدا 170 گرم کره را داخل تابه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا زمانی که کره آب شود سپس آن را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید. پسته و گردو را خرد کرده و اگر مایل بودید آن را داخل غذاساز پودر کنید. گردو و پسته خرد شده را در تابه ای بریزید و برای چند دقیقه روی حرارت ملایم تفت دهید تا حدی که کمی برشته شود. حالا یک لایه کاغذ روغنی را روی یک سطح صاف، تمیز و خشک پهن کرده و یک لایه خمیر فیلو را روی آن پهن کنید. خمیر پهن شده را بخوبی مرتب و صاف کنید سپس با کمک یک قلمو با کره چرب نمایید. در مرحله بعد مقداری از مغزهای پسته، گردو و بادام را روی خمیر بپاشید طوری که همه جای آن پراکنده شود.
حالا دوباره یک لایه خمیر را با دقت روی آجیل ها پهن کنید و روی آن کره بمالید. آلبالو خشک و شکلات کم شیرین را خرد کرده و مقداری از آن را روی خمیر بپاشید. بازهم یک لایه خمیر روی مواد پهن کرده و مجددا روی آن را با کره چرب نمایید. مراحل را به همین روش ادامه دهید تا مواد تمام شود. در انتها به کمک کاغذ روغنی باقلوا را لوله کنید و سر و ته آن را مرتب نمایید. با یک چاقوی تیز رول را به قطعات دلخواه برش زده و داخل سینی فری که با کاغذ روغنی پوشیده شده بچینید. در نهایت روی باقلواها را کره مالی کرده و کمی نمک دریایی بپاشید. سینی را به فری که با دمای 175 درجه گرم شده منتقل کرده و باقلوا ها را برای 50 دقیقه بپزید.
بعد از اینکه باقلواها پخت و روی آن ها طلایی شد از فر خارج کرده و شهد عسل را روی آن ها بدهید و بگذارید تا خنک شده و شهد را به خودش بکشد. روی باقلوا ها را میتوانید با پودر پسته و آلبالوی خشک تزیین کنید.

مواد لازم شیرینی باقلوا هندی:

تخم مرغ: 4 عدد

روغن مایع: 200 گرم

آرد: 150 گرم

مغز پسته یا نارگیل یا بادام: 1 لیوان پودر شده

شکر: 250 گرم

پودر هل: 1 قاشق مربا خوری

بیکینگ پودر: 1 قاشق مربا خوری

مغز پسته یا خلال پسته: برای تزیین

طرز تهیه شیرینی باقلوا هندی:

طرز تهیه مطابق با شیوه های بالا می باشد.

طرز تهیه شیرینی گردویی

نکات طلایی:

  • شربت سرد را در حالی که باقلوا داغ است به آن اضافه کنید.
  • منظور از پیمانه یک لیوان فرانسوی دسته دار می باشد.
5/5 (2 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا