آشپزیشیرینی

طرز تهیه شیرینی خامه ای شکلاتی

طرز تهیه شیرینی خامه ای شکلاتی

شیرینی خامه ای شکلاتی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و لذیذمی باشد. طرز درست کردن شیرینی خامه ای درست مانند کیک اسفنجی به صورت کیک های اسفنجی زرده و سفیده باهم، بوده و بسیار آسان است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی خامه ای شکلاتی آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی خامه ای شکلاتی

مواد لازم شیرینی خامه ای شکلاتی:

تخم مرغ: 3 عدد

شکر: 100 گرم

آرد: 70 گرم

کاکائو: 15 گرم

کره: 20 گرم

شیرینی خامه ای

مواد لازم شربت:

آب جوش: 40 گرم

شکر: 20 گرم

رام یا وانیل: یک قاشق چای خوری بعد از سرد شدن آب اضافه شود.

مواد لازم کرم شکلات:

خامه داغ شده: 50 گرم

شکلات شیرین خرد شده: 100 گرم

خامه: 250 گرم برای همزدن

شکر: 20 گرم

شکلات: 100 گرم

طرز تهیه شیرینی خامه ای شکلاتی:

مرحله اول

ابتدا 70 گرم آرد و 15 گرم پودر کاکائو را مخلوط کرده و از صافی عبور دهید. اگر مایکروفر دارید آن را برای 30 ثانیه در مایکروفر قرار دهید تا آب شود. تخم مرغ ها را از قبل از یخچال بیرون آورید تا به دمای محیط برسد. یک کاسه بزرگ بردارید و 100 گرم شکر را به همراه سه عدد تخم مرغ با همزن بزنید تا سفت و سفید شود. سپس آرد را در چند مرحله به مواد افزوده و مخلوط کنید. سپس 20 گرم کره ذوب شده و سرد شده را بریزید و مجددا مخلوط نمایید تا یکدست شود. سپس سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و مایه را داخل آن بریزید و با کمک یک کاردک روی آن را کاملا صاف کنید تا یکنواخت شود. سینی را به فر منتقل کرده و شیرینی را برای یک ربع با دمای 180 درجه بپزید.

طرز تهیه شیرینی لقمه ای

مرحله دوم

بعد از اینکه شیرینی را درآوردید و  از حرارت افتاد از کاغذ روغنی به آرامی جدا کرده و روی آن را با سلفون بپوشانید تا خشک نشود. در این میان 20 گرم شکر را در 40 میلی لیتر آب حل کرده و روی حرارت بگذارید تا بجوشد و کمی غلیظ شود. سپس شعله را خاموش کرده و اجازه دهید تا خنک شود سپس وانیل را افزوده شربت را روی شیرینی بریزید. سپس 50 گرم خامه را بجوشانید و 100 گرم شکلات خرد شده را داخل آن بریزید تا حل شود سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید کمی خنک شود. در این میان 250 گرم خامه را به همراه 20 گرم شکر با همزن بزنید تا حالت کرم پیدا کند. خامه شکلاتی و خامه زده شده را با هم مخلوط کرده و به آرامی هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله آخر

شیرینی را به دو قسمت تقسیم کنید. سپس نیمی از خامه را روی یکی از لایه های شیرینی بمالید و لایه دیگر را روی خامه قرار دهید. روی شیرینی را با باقی مانده خامه پوشانده و با خرده شکلات آن را تزیین کنید. شیرینی ها را به قطعات دلخواه برش زده و برای چند ساعت در یخچال بگذارید تا خامه سفت شده و شیرینی خنک شود.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا