آشپزیشیرینی

طرز تهیه شیرینی لطیفه

طرز تهیه شیرینی لطیفه

شیرینی لطیفه یکی از انواع شیرینی های خوش طعم و لطیف می باشد که محبوبیت بالایی بین اقشار مختلف جامعه دارد. شیرینی لطیفه بخاطر لطافتی که دارد با چای عصرانه بسیار می چسبد و کمتر کسی پیدا می شود که شیرینی لطیفه را دوست نداشته باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی لطیفه آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی لطیفه

مواد لازم:

آرد: 1 پیمانه

تخم مرغ: 3 عدد

شکر: 1/2 پیمانه

بکینگ پودر: 1/2 قاشق چای خوری

وانیل: 1/4 قاشق چای خوری

خامه: 1 پیمانه

پودر قند: 1/2 پیمانه

ظرف مناسب

طرز تهیه:

مرحله اول

ابتدا سفیده ها و زرده های تخم مرغ را از هم جدا می کنیم. بعد نصفی از شکر را در زرده ها ریخته با وانیل و بعد خوب هم می زنیم تا سفید رنگ و کشدار شود. حالا سفیده ها را در ظرفی جداگانه می زنیم آنقدر که پف کند و سفید رنگ شود. بقیه شکر را که کنار گذاشتیم به زرده ها اضافه کرده و کمی دیگر هم می زنیم.

مرحله دوم

بعد سفیده ها را به زرده ها اضافه کرده و خیلی آرام مخلوط می نماییم. سپس آرد و بکینگ پودر را جدا مخلوط کرده و 3 بار الک می کنیم بعد به مایع فوق به تدریج اضافه می نماییم و خیلی آرام مخلوط کرده طوری که آرد کاملا به خورد مواد برود. بعد ته سینی را چرب کرده و کاغذ روغنی می اندازیم و خمیر را در قیف ریخته و روی کاغذ روغنی به فاصله، به صورت گردی می ریزیم و کمی پودر قند روی آن می پاشیم و در فر می گذاریم.

” درجه فر 175 سانتی گراد – مدت مکث 15 دقیقه “

مرحله آخر

بعد که شیرینی ها را از فر بیرون آوردیم می گذاریم سرد شود سپس خامه فرم گرفته راوسط شیرینی ها گذاشته و روی آن یک شیرینی دیگر قرار می دهیم. یعنی مثل بستنی در واقع هر 2 عدد شیرینی، زیر و روی خامه قرار می گیرد و یک شیرینی خامه ای می شود بعد شیرینی ها را در ظرف چیده و میل می نماییم.

طرز تهیه گرفتن خامه:

طرز تهیه شیرینی رولت همراه با خامه رولت

ابتدا خامه را با پودر قند و وانیل مخلوط کرده 1 ساعت در جا یخی قرار می دهیم سپس با هم زن با دور تند حدود 7 _ 8 دقیقه خامه را می زنیم تا خامه فرم بگیرد. اگر ظرف محتوی خامه را داخل ظرفی بزرگتر که یخ در آن ریخته اید بگذارید کیفیت کار شما بهتر خواهد شد.

0/5 (0 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا