آشپزیشیرینی

طرز تهیه شیرینی لوز به سه روش

طرز تهیه شیرینی لوز

شیرینی لوز یکی از انواع شیرینی های خوشمزه می باشد که محبوبیت خاصی بین اقشار مختلف جامعه دارد. با ویکی ناب همراه با شید تا با طرز تهیه شیرینی لوز آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی لوز

مواد لازم شیرینی لوز نارگیل:

نارگیل: 1 پیمانه سر پر

شکر: 2 پیمانه سر خالی

آبلیمو: 1 قاشق سوپ خوری

آب: 1 پیمانه سر خالی

طرز تهیه:

آب و شکر را مخلوط کرده و روی گاز گذاشته تا گرم شود و بعد از چند دقیقه پودر نارگیل را به آن اضافه کرده و هم می زنیم تا کمی سفت شود. این مواد را در سینی پهن کرده (ته سینی را قبلا مقداری پودر نارگیل می ریزیم) به قطر 2 سانت و بعد به شکل دلخواه می بریم یا لوز می بریم و بعد دوباره در پودر نارگیل می غلطانیم و در ظرف مورد نظر می چینیم و در یخچال می گذاریم تا هنگامی که خواستیم میل نماییم.

مواد لازم شیرینی لوز پسته:

پسته خرد شده و ریز: 1 پیمانه

پودر پسته: 2/3 پیمانه

آبلیمو: 1 قاشق چای خوری

شکر: 1 پیمانه

آب: 1 پیمانه

طرز تهیه:

آب و شکر را ترکیب می کنیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا بجوشد. سپس آبلیمو را اضافه می کنیم. پس از 1 دقیقه جوش خوردن از روی گاز بردارید و اجازه دهید شیره کاملا خنک شود. سپس با هم زن بزنید تا کف کند و سفید رنگ و روشن شود. سپس پسته خرد شده را اضافه کنید و هم بزنید. حالا کف سینی فر را چرب کنید و نیمی از پودر پسته را کف سینی بریزید. حالا خمیری که آماده کرده بودید را روی پودر پسته ها داخل سینی بریزید و آن را صاف کنید. باقیمانده پودر پسته را روی خمیر بپاشید. بعد از در آوردن از فر روی لوز را وردنه کنید. سپس ظرف را به مدت چند ساعت تا نصف روز در یخچال بگذارید و پس از آن لوز را به شکل دلخواه برش دهید.

مواد لازم شیرینی لوز زعفران و بادام:

زعفران دم کرده غلیظ: 2 قاشق چای خوری

پودر قند: 1/5 قاشق غذاخوری

بادام: 1 و 1/4 پیمانه

آب: 1/2 پیمانه

شکر: 1 پیمانه

خلال پسته برای تزیین: به میزان لازم

طرز تهیه شیرینی لوز زعفران و بادام:

طرز تهیه شیرینی حلقه ای یا دونات

در ابتدا بادام از قبل خیس شده را آسیاب کنید. حالا با پودر قند مخلوط کنید و آنها را کنار بگذارید. شکر را با آب ترکیب کنید و روی حرارت ملایم بگذارید. این ترکیب باید جوش بخورد و غلیظ شود سپس از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا کاملا خنک شود. پس از سرد شدن با هم زن بزنید تا روشن شود. در این مرحله زعفران را اضافه کنید و زعفران را به شکل غلیظ دم کنید). سپس چند دقیقه دیگر هم بزنید. حالا پودر بادام را به شیره اضافه کنید. این کار را آهسته انجام دهید و هم زمان خمیر را هم بزنید. در این مرحله ترکیب باید به شکل خمیری شود به طوری که به دست نچسبد. کف یک قالب مناسب کاغذ روغنی پهن کنید تا شیرینی به آنها نچسبد. سپس خمیر را درون قالب بریزید. سپس پسته ها را روی خمیر بریزید و آنها را با پشت قاشق در خمیر فرو کنید. ظرف را به مدت نصف روز تا یک روز در یخچال بگذارید. سپس آن را برش بزنید.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا