آشپزیشیرینی

طرز تهیه شیرینی مارمالاد به دو روش

طرز تهیه شیرینی مارمالاد

شیرینی مارمالاد از نظر ظاهری مشابه شیرینی مشهدی (آلمانی) می باشد با این تفاوت که شیرینی مشهدی با روغن جامد آماده می شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی مارمالاد آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی مارمالاد

مواد لازم شیرینی مارمالاد ساده:

آرد: 3 پیمانه

روغن: 1 پیمانه

پودر شکر: 1 پیمانه

بکینگ پودر: 1 قاشق سوپ خوری

شیر: 1/3 پیمانه

تخم مرغ: 3 عدد زرده و 1 عدد سفیده

مارمالاد به میل و دلخواه از هر نوع: 1 پیمانه

وانیل: 1/2 قاشق چای خوری

طرز تهیه شیرینی مارمالاد ساده:

روغن و پودر قند را هم می زنیم تا کاملا مخلوط شود و یکدست شود. بعد زرده ها را دانه دانه به مایع فوق اضافه می کنیم و می زنیم تا کرم رنگ شود و باز سفیده و وانیل را اضافه می کنیم و مجددا می زنیم. آرد و بکینگ پودر را با هم قاطی کرده و به تدریج به مواد فوق اضافه می کنیم و به فاصله هر بار ریختن آرد مقداری شیر می ریزیم تا جایی که دیگر خمیر به دست ما نچسبد و دیگر خیلی ورز نمی دهیم. خمیر ما آماده است. قالب گردی شبیه قالب پیتزا را انتخاب کرده و ته آن را چرب می نماییم و 3/4 از خمیر را در قالب پهن کرده و به قطر 1 سانتی متر و کمی صاف می کنیم و مارمالاد را به اندازه مساوی روی خمیر می ریزیم و صاف می کنیم. بقیه خمیر مانده را که حدودا 1/4 است به صورت لوله های باریک درآورده و به صورت سبدی روی مارمالاد به فاصله می چینیم و مقداری زرده را روی سطح کامل شیرینی می مالیم و در فر می گذاریم. لوله های خمیر را به صورت تاروپود جدا روی مارمالاد می گذاریم.

” درجه حرارت: 150 درجه سانتی گراد _ مدت مکث: 20 دقیقه “

بعد از اینکه شیرینی را از فر بیرون آوردیم آن را به دلخواه برش می زنیم چهار گوش و یا هر مدل دیگر.

مواد لازم شیرینی مارمالاد مشهدی (آلمانی):

روغن جامد: 80 گرم

کره نرم: 80 گرم

پودر قند: 50 گرم

تخم مرغ (مخلوط زرده و سفیده): 30 گرم

وانیل: 1/2 قاشق چای خوری

عسل: 30 گرم

شیر: 3 قاشق غذا خوری

آرد گندم: 300 گرم

مارمالاد یا ژله مغزی: 1/2 پیمانه

” استفاده از مارمالاد، شیرینی را نرم تر می کند ولی ماندگاری شیرینی با ژله مغذی بیشتر خواهد بود “

مواد لازم برای تزیین:

عسل یا ژله مغزی بی رنگ: 1/4 پیمانه (برای مالیدن روی شیرینی های حفره دار توسط قلمو)

پودر پسته و پودر نارگیل و کنجد: به میزان لازم

مارمالاد یا ژله مغزی: 1/2 پیمانه

شکلات شیری و سفید ذوب شده: برای تزیین

طرز تهیه شیرینی مارمالاد مشهدی (آلمانی):

روغن و کره و پودر قند را با هم زن مخلوط می کنیم، سپس تخم مرغ و وانیل را اضافه می کنیم و باز می زنیم. سپس عسل و شیر را اضافه می کنیم و باز مخلوط می کنیم. سپس آرد را آرام آرام اضافه کرده و با قاشق چوبی هم می زنیم. خمیر را ورز ندهید و زیاد هم نزنید وگرنه خمیر به روغن می افتد. خمیر را داخل کیسه فریزر به مدت 1 _ 2 ساعت در یخچال قرار دهید، سپس خارج کنید و مابین دو قطعه نایلون به ضخامت نیم سانتیمتر پهن و صاف کنید و با قالب دلخواه برش بزنید. طبق سلیقه نیمی از شیرینی ها را حفره دار درست کنید.

طرز تهیه شیرینی شکلاتی

” شیرینی های حفره دار را در سینی جداگانه ای قرار دهید و در فر بگذارید و شیرینی های بدون حفره را هم همچنین، زیرا زمان پخت شیرینی های حفره دار سریع تر است “

” دمای فر: 170 درجه “

بعد از خارج کردن شیرینی ها و خنک شدن شیرینی ها با قلم مو مقداری عسل یا ژله بی رنگ مغزی که از قبل گرم کرده بودید تا روان شود، روی شیرینی های حفره دار بمالید و با پودر پسته یا … (سلیقه ای) تزیین کنید. با کمک قیف داخل هر کدام از شیرینی های بدون حفره مقداری مارمالاد یا ژله مغزی بی رنگ ریخته و شیرینی حفره دار تزیین شده را روی قسمت زیری قرار دهید تا شیرینی ها جفت شوند. می توان مقداری از شیرینی های مشهدی را به جای تزیین با مغزها با شکلات ذوب شده تزیین کرد.

5/5 (1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا