آشپزیشیرینی

طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی به دو روش

طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی

شیرینی نارگیلی پفکی جزو یکی از شیرینی های خوشمزه است. با طرز تهیه شیرینی نارگیلی به صورت مرحله به مرحله با ویکی ناب همراه باشید.

طرز تهیه شیرینی نارگیلی

مواد لازم شیرینی نارگیلی پفکی بدون تخم مرغ:

آرد: 1/4 پیمانه

روغن: 2/3 پیمانه

پودر قند: 2/3 پیمانه

پودر نارگیل: 1 پیمانه سرخالی

طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی بدون تخم مرغ:

روغن را در ظرفی ریخته و بعد پودر قند را به تدریج به آن اضافه نموده و می زنیم تا کرم رنگ شود و کاملا یکدست گردد. بعد آرد سفید را با فاصله به مواد بالا افزوده و در فواصلی که آرد را اضافه می نماییم مقداری پودر نارگیل می ریزیم، یعنی مقداری آرد و بعد مقداری نارگیل را اضافه نموده و آهسته هم می زنیم در حدی که تمام مواد مخلوط شوند. بعد از افزودن آرد خیلی خمیر را ورز نمی دهیم تا خمیر به روغن نیفتد. خمیر حاضر است سطح صافی را آرد ریخته و خمیر را روی آن پهن کرده و با قالب لوز قالب می زنیم (قطر خمیر 1 سانتیمتر باشد) و در سینی مخصوص پخت شیرینی می چینیم. 1 عدد سفیده تخم مرغ را کمی می زنیم تا لختی سفیده از بین برود بعد با بورس مخصوص روی سطح شیرینی می مالیم و بلا فاصله روی آن را پودر پسته میریزیم و بعد که تمام شیرینی ها را تزیین کردیم در فر می گذاریم.

” درجه حرارت 140 درجه سانتی گراد _ مدت مکث 25 دقیقه”

بعد از بیرون آوردن از فر می گذاریم شیرینی کمی سرد شود بعد از سینی جدا می کنیم. حال شیرینی نارگیلی ما آماده خوردن می باشد. امیدوارم از خوردن شیرینی نارگیلی لذت کافی را ببرید.

مواد لازم شیرینی نارگیلی پفکی با تخم مرغ:

پودر نارگیل: 150 گرم

پودر قند: 250 گرم

سفیده تخم مرغ: 4 عدد

پودر هل: 1 قاشق مرباخوري

خلال پسته: جهت تزیین

طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی با تخم مرغ:

طرز تهیه شیرینی قرابیه بادام

سفیده تخم مرغ را با همزن هم می زنید. بعد قاشق قاشق پودر قند اضافه کرده و هم بزنید. در نهایت پودر هل را بریزید. سپس ظرف حاوی سفیده را روی قابلمه ای که آب جوش داخل آن است و با حرارت ملایم در حال جوشیدن است، قرار دهید و به هم زدن ادامه دهید. سفیده را انقدر هم بزنید تا زمانی که همزن را وقتی به سمت بالا می کشیم، فرم گرفته بماند. بعد از روی حرارت برداشته و پودر نارگیل را اضافه کرده و مخلوط می کنیم. سپس داخل قیف و ماسوره ریخته و روی سینی با کمی فاصله می ریزیم. سپس روی هر کدام یک عدد خلال پسته قرار می دهیم. سپس داخل فری که با دمای 160 درجه سانتی گراد گرم شده به مدت 7 – 10 دقیه قرار می دهیم.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا