آشپزیشیرینی

طرز تهیه شیرینی پنجره ای به سه روش

طرز تهیه شیرینی پنجره ای

شیرینی پنجره ای یکی از انواع شیرینیجات است که محبوبیت خاصی بین ما ایرانی ها دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه شیرینی پنجره ای آشنا شوید.

طرز تهیه شیرینی پنجره ای

مواد لازم شیرینی پنجره ای با شیر:

آرد برنج: 1/3 پیمانه

آرد سفید: 1/3 پیمانه

آرد نشاسته: 1/3 پیمانه

شیر: 1 پیمانه سر خالی

تخم مرغ: 2 عدد

روغن برای سرخ کردن: به مقدار کافی

طرز تهیه:

آرد سفید، آرد برنج و آرد نشاسته را مخلوط کرده و بعد تخم مرغ را به آن اضافه می کنیم و بعد شیر را به تدریج و به تناوب اضافه می کنیم و هم می زنیم تا صاف و یکدست شود. روغن را داغ کرده و قالب نان پنجره ای را در مایع فوق فرو کرده و در روغن می گذاریم تا خوب سرخ شود و شیرینی خودش را از قالب جدا کند. بعد قالب را بیرون آورده و شیرینی را با چنگال بر می داریم و در مخلوط پودر قند و هل می غلطانیم و این کار را ادامه داده تا مایع ما تمام شود.

مواد لازم شیرینی پنجره ای بدون شیر:

آرد سفید: 100 گرم

تخم مرغ: 6 عدد

پودر نشاسته: 100 گرم

گلاب: 4 قاشق سوپ خوری

روغن برای سرخ کردن: به میزان کافی

پودر شکر یا خاکه قند: به مقدار کافی

طرز تهیه:

پودر نشاسته را در ظرفی می ریزیم و گلاب را به تدریج اضافه می کنیم و هم می زنیم. تخم مرغ ها را به خمیر نشاسته اضافه کرده و خوب هم بزنید. آرد را الک کرده و به مایه فوق اضافه کرده و هم بزنید. روغن را داغ کنید و روی حرارت ملایم نگهش دارید. قالب را چند ثانیه در روغن داغ نگه دارید، سپس در مایه فرو کنید به گونه ای که لبه بالایی قالب در مایه قرار نگیرد. وقتی شیرینی خودش را گرفت قالب را کمی تکان دهید تا شیرینی از آن جدا شود. وقتی شیرینی به رنگ طلایی درآمد، آن را از روغن خارج کنید و در پودر قند بغلطانید و سپس در ظرف مورد نظر بپینید.

مواد لازم شیرینی پنجره ای سه رنگ:

گلاب: 1 پیمانه

تخم مرغ: 6 عدد

آرد سفید: 100 گرم

پودر نشاسته: 50 گرم

پودر قند: 100 گرم

رنگ خوراکی: به میزان کافی

طرز تهیه شیرینی پنجره ای سه رنگ:

طرز تهیه شیرینی لوز

مطابق روش های بالا مواد را مخلوط می کنیم و در آخر خمیری که به دست می آید به سه قسمت تقسیم می کنیم. در هر خمیر رنگ خوراکی مورد نظر را اضافه کنید. سعی کنید یکی را قرمز و یکی را زرد و یکی را سبز کنید سپس خوب هم بزنید تا رنگ کاملا مخلوط شود. در آخر خمیر ها را به شکل مساوی در سه ظرف مختلف قرار می دهیم و ادامه کار مطابق شیوه های گفته شده در بالا می باشد.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا