آشپزیلواشک و ترشک

طرز تهیه لواشک میوه ای

طرز تهیه لواشک میوه ای

لواشک میوه، یکی از تنقلات محبوب در سرتاسر دنیاست که از شیره غلیظ‌ شده و قوام‌ آمده میوه‌هایی مانند: آلوچه، زردآلو، آلو، قیسی، کیوی و امثال آن تهیه می‌شود. خشک‌کردن زیر نور خورشید از ساده‌ترین و متداول‌ترین روش‌‌های تهیه لواشک است، اما امروزه از وسایلی چون شوفاژ، بخاری، فر و … نیز برای تهیه لواشک استفاده می‌شود. از خوشمزه‌ ترین و محبوب‌ ترین انواع لواشک می‌توان به لواشک آلو، لواشک گوجه سبز یا آلوچه، لواشک زردآلو، لواشک انار، لواشک کیوی و … اشاره کرد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه لواشک میوه ای آشنا شوید.
طرز تهیه لواشک میوه ای

مواد لازم:

آلو سیاه، زرد آلو، شلیل، هلو، زرد آلو، زرشک: 2 کیلوگرم

نمک: 2 قاشق غذاخوری (به دل‌خواه قابل تغییر هست)

سینی مناسب

روش تهیه لواشک چند میوه:

مرحله اول

ابتدا میوه‌هامون رو با آب سرد می‌شوریم و اگر خرابی دارند جدا می‌کنیم و داخل قابلمه می ریزیم و روی حرارت کم قرار می‌دهیم. سر قابلمه را می‌گذاریم و زمان می‌دهیم تا کم‌کم میوه‌ها آب‌ بیندازن. در این فاصله، تا زمانی که  میوه‌ها کاملا له شوند می‌توانید با کمک کف‌گیر چوبی میوه‌ها را زیر و رو کنید تا سریع‌تر به حالت مطلوب برسند.

مرحله دوم

زمانی که میوه‌ها به شکل مایع در آمدند با کمک آب‌کش و ظرف مناسب، شروع به صاف‌کردن اون می‌کنیم. اکنون آبکش را روی کاسه قرار داده و میوه ها را درون آب‌کش می‌ریزیم. با کمک کف‌گیر روی میوها فشار می‌آوریم تا آب‌میوها کامل دورن کاسه ریخته شود. در مرحله بعد با کمک دست و دستکش هسته‌های میوه‌ها را کاملاً از محتوای گوشتی له‌شده آن‌ها جدا می‌کنیم و باز با فشار کف دست روی مابقی میوه‌ها کمک می‌کنیم تا آب آن‌ها کامل به کاسه منتقل شود. محتوای گوشتی باقی‌مانده درون آب‌کش را در مخلوط‌کن ریخته و میکس می‌کنیم.

مرحله آخر

بعد از پوره شدن تفاله میوه‌ها را به آب اولیه درون کاسه اضافه می‌کنیم و به خوبی هم می‌زنیم تا مواد با هم ترکیب شوند. مجددا مواد را به قابلمه منتقل می‌کنیم و نمک را به دل‌خواه اضافه و چند دقیقه‌ای به‌هم می‌زنیم تا طعم نمک به خوبی درون مواد لواشک مخلوط شود.

نکته طلایی:
  • ته سینی که قرار است برای خشک شدن لواشک‌ها از آن کمک بگیریم را با برس چرب می‌کنیم.

طرز تهیه لواشک زردآلو

خشک کردن لواشک میوه ای:

برای خشک کردن لواشک میتوانید از دستگاه میوه خشک کن، شوفاژ، رادیاتور، فر و نور آفتاب استفاده کنید. به این شکل که فر را روشن کنید و بعد از اینکه گرم شد آن را خاموش کنید و سینی لواشک را داخل آن قرار دهید. این کار را چند بار انجام دهید تا لواشک در اثر گرمای غیر مستقیم فر خشک شود و نسوزد. حتی برای خشک کردن لواشک میتوانید از حرارت خیلی پایین بخاری هم استفاده کنید. لواشک را پس از خشک کردن به اندازه های دلخواه ببرید و مصرف کنید.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا