آشپزیکیک

طرز تهیه ماد کیک شکلاتی

طرز تهیه ماد کیک شکلاتی

ماد کیک شکلاتی بسیار خوشمزه می باشد. البته سوال اصلی اینست که خود ماد کیک  چیست؟ اگر کیک را بپزید خواهید دید که در هنگام برش زدن درست مثل خشت آجری که هنوز در کوره نرفته می باشد صاف و صیقلی برش می خورد و یکی از مناسبترین کیک ها برای تراشیدن و خلق کیک های هنری می باشد. البته این جواب اصلی سوال ما نیست. جواب اصلی به خود کلمه “Mud”  بر می گردد که به فارسی، گل ( گ با کسره ) است. اینکه خاستگاه این کیک واقعا آمریکا و اطراف می سی سی پی باشد نمیدانم زیرا خود اهالی فن آمریکایی هم نمی دانند  فقط  آنچه مشخص است اینست که  مردم آمریکا این کیک را به خاطر شبیه بودن به گل و لای اطراف رودخانه می سی سی پی آنرا Mississippi mud cake می نامند و من هم آنرا کیک خشتی می نامم زیرا بیشتر از آنچه که شبیه گل باشد شبیه خشت است آنهم خشت قالب زده ی تر و تمیز. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ماد کیک شکلاتی آشنا شوید.

طرز تهیه ماد کیک شکلاتی

مواد لازم:

شکر: 250 گرم (¼1 پیمانه)

گاناش شکلاتی: 250 گرم

آرد: 220 گرم (¾1 پیمانه)

شکلات تلخ: 200 گرم

شیر: 100 میلی لیتر (½ پیمانه)

پودر کاکائو: 30 گرم (4 قاشق غذاخوری)

پودر قهوه: 15 گرم (2 قاشق غذاخوری)

بیکینگ پودر: 10 گرم (1 قاشق غذاخوری سرخالی)

تخم مرغ: 3 عدد

وانیل: 1/2 قاشق چای خوری

طرز تهیه:

طرز تهیه کیک پسته ای یوهانس بر آلمانی

ابتدا شکلات ها را خرد کرده و به همراه کره در یک کاسه فلزی بریزید و روی حررات غیر مستقیم بگذارید تا ذوب شده و با هم ترکیب شوند. سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شود. در این میان تخم مرغ ها را در ظرفی دیگر بشکنید و خوب مخلوط نمایید، شکر را افزوده و به هم زدن ادامه دهید. مخلوط شکلات و مخلوط تخم مرغ را با هم ترکیب کرده و هم بزنید، در ادامه وانیل و پودر قهوه را بریزید و مواد را هم بزنید. در مرحله بعد شیر را افزوده و مواد را مخلوط نمایید، در پایان آرد را با بکینگ پودر و پودر کاکائو مخلوط کرده و داخل مواد قبلی بریزید و با لیسک هم بزنید تا خمیر درست شود.

خمیر را در قالب کمربندی بریزید و برای یک ساعت در طبقه وسط فری که با دمای 160 درجه سانتی گراد گرم شده قرار دهید تا بپزد. بعد از خنک شدن کیک گاناش شکلاتی را روی آن بریزید و سرو نمایید.

0/5 (0 نظر)
منبع
foa Hacd ,d;d khf

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا