آشپزیکیک

طرز تهیه موس اسنیکرز

طرز تهیه موس اسنیکرز

کیک موس اسنیکرز  فوق العادست و هر کسی عاشق اسنیکرز  باشه عاشق این موس خواهد شد! این کیک موس بسیار لطیف و خوشمزه است. با لایه هایی از کیک اسفنجی شکلاتی، موس شکلات شیری، لایه کارامل و بادام زمینی، موس شکلات سفید که با گلیز شکلاتی پوشانده شده است. این کیک برای تولد، تعطیلات یا هر مناسبت خاص دیگر مناسب است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه موس اسنیکرز آشنا شوید.

طرز تهیه موس اسنیکرز

مواد لازم کیک اسفنجی شکلاتی:

تخم مرغ: 1 عدد

پودرکاکائو: 40 گرم

آرد: 110 گرم

شکر: 100 گرم

جوش شیرین: 2/3 قاشق چای خوری

بکینگ پودر: 1/2 قاشق چای خوری

نمک: 1/4 قاشق چای خوری

قهوه دم کرده سرد شده: 50 سی سی

کره: 90 سی سی

روغن نباتی: 40 گرم

مواد لازم لایه کارامل و بادام زمینی:

شکر: 100 گرم

خامه به دمای اتاق رسیده: 100 سی سی

کره: 50 گرم

پودر ژلاتین: 4 گرم

آب: 20 سی سی

بادام زمینی خردشده: 100 گرم

مواد لازم لایه شکلات شیری:

شیر: 40 سی سی

شکلات شیری: 80 گرم

خامه: 120 سی سی

کره: 15 گرم

پودر ژلاتین: 4 گرم

آب سرد: 20 سی سی

مواد لازم موس شکلات سفید:

خامه: 360 سی سی

شکلات سفید: 250 گرم

پودر ژلاتین: 14 گرم

آب: 60 سی سی

پنیر خامه ای: 200 گرم

مواد لازم گلیز شکلاتی:

باترمیلک: 100 گرم

شکلات تلخ خرد شده: 175 گرم

شکر: 150 گرم

آب: 100 سی سی

پودر ژلاتین: 10 گرم

آب سرد: 50 سی سی

پودر کاکائو بدون چربی: 25 گرم

طرز تهیه موس اسنیکرز:

با طرز تهیه موس اسنیکرز با ما همراه باشید:

مرحله اول:

لایه شکلات شیریدر کاسه ای خامه بریزید و با همزن بزنید تا فرم بگیرد لازم نیست زیاد سفت شود. به آرامی شکلات را اضافه کنید دقت کند شکلات زیاد گرم نباشد به هم زدن ادامه دهید تا کاملا یکدست شود. این مواد را در یک رینگ با قطر 16 سانتی متر بریزید کف رینگ را با سلفون بپوشانید و به مدت 4 ساعت در فریزر قرار دهید. در ظرفی پودر ژلاتین و آب سرد بریزید کمی هم بزنید و 10 دقیقه کنار بگذارید. روی تخته شکلات شیری را خرد کنید و در کاسه ای بریزید و شیر داغ روی آن ها بریزید سپس کره را اضافه کنید هم بزنید تا شکلات حل شود. ژلاتین را به مدت 15 ثانیه در مایکروفر قرار دهید تا آب شود، سپس به شکلات اضافه کنید با همزن بزنید تا مخلوط شود.

 مرحله دوم:

لایه کارامل و بادام زمینیدر قابلمه ای شکر بریزید روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب شود گهگاهی هم بزنید تا شکر یکدست آب شود وقتی کاراملی شد از روی حرارت بردارید.سپس خامه را به آرامی اضافه کنید و هم بزنید بعد کره را اضافه کنید و هم بزنید تا کره هم آب شود. دوباره روی حرارت قرار دهید و 5 دقیقه بپزید. از روی حرارت بردارید وقتی که حرارت کم شد ژلاتین را اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود اجازه دهید خنک شود. بعد از خنک شدن در رینگ با قطر 16 سانتی متر بریزید. کف رینگ را با سلفون بپوشانید بادام زمینی های خرد شده را روی آن بریزید و به مدت 4 ساعت در فریزر قرار دهید.

 در ظرفی ژلاتین و آب را بریزید هم بزنید تا مخلوط شود 10 دقیقه کنار بگذارید.

مرحله سوم:

لایه کیک اسفنجی شکلاتیدر ظرفی دیگر باترمیلک را بریزید (برای تهیه باتر میلک می توانید یک پیمانه شیر را با یک قاشق آبلیمو مخلوط کنید). سپس روغن و قهوه دم کرده (که سرد شده باشد) را اضافه کنید. هم بزنید تا مخلوط شود.مایه کیک را در قالب با قطر 20 سانتی متری بریزید و به مدت 30 دقیقه در فر با دمای 175 درجه بگذارید. اجازه دهید 5 الی 10 دقیقه خنک شود سپس کیک را از قالب بیرون بیاورید. روی کیک را با چاقو اره ای ببرید و در فریزر بگذارید. در ظرفی 1 عدد تخم مرغ بریزید شکر و نمک را به آن اضافه کنید، با همزن به مدت 4 الی 5 دقیقه بزنید تا کاملا کشدار شود.

نصف مخلوط آرد را به آن اضافه کنید با همزن خوب بزنید نصف مخلوط باترمیلک را اضافه کنید و با همزن بزنید. باقی مواد آرد را اضافه کنید و با همزن بزنید در نهایت باقی باترمیلک را اضافه کنید و با همزن بزنید. در ظرفی آرد، پودر کاکائو، جوش شیرین و بکینگ پودر را الک کنید.

مرحله چهارم:

موس شکلات سفیددر کاسه ای شکلات سفید بریزید سپس خامه داغ را به آن اضافه کنید و اجازه دهید 1 الی 2 دقیقه بماند سپس شکلات را هم بزنید تا آب شود. ژلاتین را به آن اضافه کنید و هم بزنید.در ظرفی خامه را بریزید با همزن بزنید تا فرم بگیرد لازم نیست زیاد سفت شود. به آرامی مخلوط شکلات را اضافه کنید و هم بزنید.  در کاسه دیگری پنیر خامه ای بریزید با همزن بزنید تا نرم شود و به آرامی شکلات سفید را به آن اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. در ظرفی ژلاتین و آب را بریزید هم بزنید و 10 دقیقه کنار بگذارید.

مرحله پنجم:

مونتاژتوسط رینگ 16 سانتی کیک را ببرید و کیک را داخل موس قرار دهید روی قالب را با سلفون بپوشانید و به مدت 8 ساعت در یخچال بگذارید. کف رینگ 18 سانتی سلفون بکشید و داخلش طلق بگذارید یک سوم موس را داخلش بریزید به مدت 5 الی 10 دقیقه در فریزر بگذارید لایه فریرز شده شکلات شیری را داخلش بگذارید یک سوم دیگر از موس را بریزید و به مدت 5 الی 10 دقیقه در فریزر بگذارید لایه کارامل را بگذارید و باقی موس را روی آن بریزید.

مرحله ششم:

گلیز شکلاتیدر قابلمه ای شکر، آب، شیر عسلی و پودر کاکائو بریزید روی حرارت بگذارید تا جوش بیاد وقتی جوش آمد از روی حرارت بردارید ژلاتین را اضافه کنید هم بزنید تا مخلوط شود. این مخلوط را روی شکلات تلخ خرد شده بریزید اجازه دهید 3 الی 4 دقیقه بماند بعد با بلندر دستی خوب مخلوط کنید. مخلوط را از الک رد کنید تا حباب های هوا از بین برود بگذارید دمای گلیز تا 32 الی 35 درجه پایین بیاید. در ظرفی ژلاتین و آب بریزید هم بزنید و 10 دقیقه کنار بگذارید.

طرز تهیه چیز کیک یخچالی

مرحله آخر طرز تهیه موس اسنیکرز: سرو کردن

کیک را از فریزر دربیاورید رینگ را از آن جدا کنید اگر جدا نشد کمی بیرون رینگ را حرارت دهید. طلق را جدا کنید و روی قالبی قرار دهید تا از سطح میز بالاتر باشد. گلیز که کمی خنک شد روی کیک بریزید. این کار را بهصورت دورانی انجام دهید. در نهایت قسمت پایینی کیک را با بادام زمینی خرد شده بپوشانید و تا زمان سرو در یخچال بگذارید. امیدوارم از طرز تهیه موس اسنیکرز لذت برده باشید. نوش جان.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا