آشپزیلبنیات

طرز تهیه کشک خانگی

طرز تهیه کشک

کشک یکی از فراورده های شیر است که از تغلیظ دوغ حاصل می شود. از آنجا که کشک دارای ارزش غذایی بالایی است، بهتر است در برنامه غذایی همه افراد و به خصوص کودکان قرار گیرد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کشک خانگی آشنا شوید.

طرز تهیه کشک خانگی

مواد لازم:

ماست ترش: 2 کیلو گرم

آب: 2 لیتر (9 لیوان دسته دار فرانسوی)

نمک: به مقدار لازم

طرز تهیه:

مرحله اول

برای تهیه ی کشک ابتدا ماست را بیرون از یخچال در محیط خانه قرار بدهید تا ماست شما کاملا ترش شود. سپس آب را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا دوغ تهیه شود. می توانید مقداری نمک به آن اضافه کنید می توانید در مرحله ی بعد اضافه کنید. دقت کنید نمک باید به میزان کم باشد زیرا بعد از خارج شدن آب آن کشک شما شور می شود. بنابراین بهتر است در پایان نمک به آن اضافه کنید. بنابراین دوغ آماده شده را داخل قابلمه روی گاز قرار بدهید و اجازه بدهید بجوشد تا حدی که دوغ شما بریده شود.

مرحله دوم

پس از آن دوغ بریده شده را داخل پارچه یا کیسه ای نخی سفیدی بریزید و از جایی آویزان کنید و ظرف آب را زیر آن قرار بدهید تا آب های اضافی آن خارج شود. هرگز کیسه را فشار ندهید که آب آن خارج شود. اجازه بدهید حدودا 8 تا 10 ساعت آن را ثابت بماند. تا آب اضافی آن خارج شود. سپس کشک های نرم را از داخل کیسه خارج کنید و مقداری از آن بچشید اگر بی نمک بود هم اکنون نمک به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید اگر خیلی خشک بود یکی دو قاشق از آب داخل کاسه به کشک اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا نرم شود.

مرحله آخر

سپس از آن ها به اندازه ی گردوهای کوچکی بردارید و با دست فشار بدهید و آن را گرد و یا هر حالتی که دوست داشتید شکل بدهید. سپس آن را داخل سبدی قرار بدهید و در هوای آزاد بگذارید تا هوا از زیر و روی کشک ها عبور کند و زودتر خشک شوند. کشک ها را بچرخانید تا زیر و روی آن ها زودتر خشک شوند. میزان خشکی کشک به ذائقه ی شما بستگی دارد. می توانید کمی نرم تر آن ها را بردارید یا اجازه بدهید کاملا خشک شوند. سپس آن را داخل ظرف درداری قرار بدهید و داخل یخچال قرار بدهید.

طرز تهیه پنیر

نکات طلایی طرز تهیه کشک خانگی:

اگر کشک ها کمی نرم بودند باید آن ها را در ظرف دربسته ای داخل یخچال یا فریزر قرار بدهید. تا کپک نزنند.

اگر کاملا خشک شوند داخل ظرف در دار و بیرون از فریزر قرار بدهید.

 ماست باید حتما محلی باشد از ماست های پاستوریزه استفاده نکنید.

اگر ماست شما خیلی چرب بود و کره داشت مقداری از کره را بگیرید به این صورت که تکه ای یخ داخل آن بیاندازید تا کره ها اطراف یخ جمع شوند و بعد آن را روی شعله گاز قرار بدهید.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا