آشپزیکمپوت

طرز تهیه کمپوت آلبالو

طرز تهیه کمپوت آلبالو

کمپوت آلبالو یکی از پرطرفدار ترین کمپوت ها در میان مردم است. اگر شما به میوه آلبالو علاقه دارید و از میوه های دلخواه شما است حتما این کمپوت را نیز امتحان کنید. کمپوت روش بسیار عالی برای نگه داری انواع میوه ها برای مدت زمان طولانی می باشد. همانطور که می دانید همه میوه ها یک فصل مخصوص به خود دارند و در تمام فصول رشد نمی کنند و آلبالو نیز از این امر مستثنی نیست، در نتیجه برای اینکه همیشه بتوانید از این میوه پر ارزش بهره ببرید بهتر است از کمپوت آن نیز در دیگر فصول نیز استفاده کنید. از کمپوت میوه ها می توانید زمان زیادی استفاده کنید و دیگر مانند میوه نیستند که بعد از چند روز کپک بزنند یا خراب بشوند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کمپوت آلبالو آشنا شوید.

طرز تهیه کمپوت آلبالو

مواد لازم:

آلبالو: 1 کیلو گرم

شکر: نیم کیلو گرم

آب: سه لیوان

ظرف مناسب

طرز تهیه:

طرز تهیه کمپوت گیلاس

مرحله اول

ابتدا آلبالو ها را به دقت شسته و بعد دم آلبالو ها را جدا کرده و یکبار دیگر به آرامی آنها را بشویید. سپس شیشه های در دار را برای ریختن آلبالو بردارید. سپس آلبالوها را درون شیشه ریخته و کنار بگذارید. بعد در قالبمه کوچک و مناسبی شکر و آب را با یکدیگر مخلوط کرده و روی حرارت متوسط قرار داده و هم بزنید تا شکر کاملا در آب حل شود. بعد اجازه دهید تا شربت آماده شود و سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته و بگذارید سرد شود. دقت کنید که قوام و غلظت شربت کمپوت نباید به حد شربت مربا باشد و فقط کافی است کمی جا افتاده باشد.

مرحله آخر

وقتی شربت کمپوت سرد شد، شربت را تا جایی که بالاتر از آلبالوها قرار بگیرد درون شیشه های محتوی آلبالو بریزید. در واقع حجم آلبالو و شربت روی آن باید لب به لب شیشه ی کمپوت باشد.

نوش جان.

0/5 (0 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا