آشپزیکمپوت

طرز تهیه کمپوت سیب همراه با نکات طلایی

طرز تهیه کمپوت سیب

کمپوت سیب یکی از خوشمزه ترین و در عین حال سالم ترین دسرها می باشد که ما خانم ها به راحتی می توانیم در خانه هایمان درستشان کنیم. کمپوت سیب برای بچه های کوچک یا افرادی که به هر دلیلی نمی توانند میوه خام را بخورند خیلی مفید است. در این مطلب هم برایتان طرز تهیه کمپوت سیب را گذاشتم که شما بر طبق سلیقه تان می توانید با انواع سیب بر طبق سلیقه خودتان مثل سیب ترش و شیرین یا قرمز و زرد تهیه اش کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کمپوت سیب آشنا شوید.

طرز تهیه کمپوت سیب

مواد لازم:

سیب: 1 کیلو

پوست لیمو ترش: 25 گرم

گلاب: به میزان دلخواه

شکر: 8 قاشق سوپ خوری

آب: 2 و نیم لیوان

ظرف مناسب

طرز تهیه:

مرحله اول

سیب ها را پوست بکنید و به چند تکه تقسیم کنید. در حین پوست کردن سیب آب را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. بعد از اینکه آب به جوش آمد شکر و پوست لیمو ترش را در آن بریزید تا چند جوش بخورد. بعد از چند دقیقه سیب های پوست شده را داخل آن بریزید تا با آب و شکر بجوشد. در حین جوشیدن تست کنید هر قطعه از سیب ها که نرم شد آن را از شهد خارج کنید و در ظرف مورد نظر بریزید.

مرحله آخر

در انتها بعد از برداشتن تمام سیب ها شربت را بجوشانید تا به اندازه دو لیوان شهد باقی بماند و در پایان شربت را روی سیب ها بریزید و کمی هم گلاب به آنها اضافه کنید. می توانید کمپوت را بعد از سرد شدن در شیشه بریزید.

طرز تهیه کمپوت زردآلو

نکات طلایی:
  • برای تهیه کمپوت سعی کنید از میوه های تازه و صاف و بدون لکه استفاده نمایید.
  • برای پخت کمپوت ها از شکر کمتری نسبت به مربا استفاده می شود به همین دلیل برای اغلب بیماران و کودکان و سالخوردگان مناسب می باشد.
  • به زمان پخت کمپوت توجه نمایید و اجازه ندهید میوه ها در حین پخت بیش از حد بپزند و له شوند.
0/5 (0 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا