آشپزیکیک

طرز تهیه کیک لواشکی

طرز تهیه کیک لواشکی

کیک ها و شیرینی ها جایگاه خاصی برای طرفداران طعم شیرین دارند. اما چرا هیچ کیکی برای کسانی که به طعم ترش علاقه دارند وجود ندارد!؟ مثلا یه کیک که به جای مواد شیرین مثل شکر و خامه، توش از مواد اولیه ترش مثل ترشک آلوچه و لواشک استفاده شود. تصورش یه کم محال به نظر می رسه ولی شدنیه! این مطلب برای کسانی است که عاشق لواشک و تنقلات ترش هستند. کیک لواشک علاوه بر طعمش تفاوت های دیگری هم با کیک های شیرین دارد. مثلا برای درست کردن، نیاز به پخته شدن و قرار گرفتن در فر ندارد. علاوه بر این، به شکل سرد سرو می شود و روش خبری از خامه، شکلات یا فوندانت نیست، به جاش پر از مواد ترش و هوس برانگیز است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کیک لواشکی آشنا شوید.

طرز تهیه کیک لواشکی

مواد لازم:

لواشک انار: ۱ ورق
لواشک زرشک: ۱ ورق
لواشک کیوی: ۱ ورق
لواشک پرتقال: ۱ ورق
ترشک آلبالو: به مقدار لازم
ترشک زردآلو: به مقدار لازم
ترشک آلوچه: به مقدار لازم

روش تهیه کیک لواشکی:

طرز تهیه ترشک زردآلو

ابتدا یک ظرف به شکل دلخواه مثلا قلب انتخاب میکنیم. لواشک انار را به شکل ظرف بریده و در ته آن قرار میدهیم. سپس به اندازه طول دور تا دور ظرف، نواری مستطیل شکل از لواشک انار میبریم و به وسیله شیره ترشک به دیواره ظرف میچسبانیم. سپس داخل آن را با انواع ترشک پر میکنیم و با ورقه ای از لواشک انار به شکل قلب، روی مواد را می پوشانیم. با استفاده از قالب حروف، نوشته مورد نظر را روی لواشک زرشک ایجاد کرده و به روی کیک میچسبانیم. با استفاده از قالب قلب شکل روی لواشک کیوی طرح قلب ایجاد کرده و به روی کیک منتقل میکنیم.
نوار های باریک و درازی از لواشک زرشک و پرتقال را بریده و رول میکنیم تا به شکل گل رز شبیه شود و سپس روی کیک لواشک قرار می دهیم. برای چسبندگی بیشتر شکل ها می توان قبل از چسباندن، کمی شیره ترشک روی سطح کیک بمالیم.
5/5 (2 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا