آشپزیکیک

طرز تهیه کیک نارگیلی به پنج روش

طرز تهیه کیک نارگیلی

کیک نارگیلی کیک بسیار خوشمزه و لذیذی می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کیک نارگیلی آشنا شوید.

طرز تهیه کیک نارگیلی

مواد لازم کیک نارگیلی ساده:

تخم مرغ: 2 عدد

پودر قند: 1 پیمانه

پودر نارگیل: 1 پیمانه سرخالی

آرد: 1 و 1/2 پیمانه

روغن: 1/2 پیمانه

خلال پسته: به میزان لازم

بکینگ پودر: 2 قاشق مرباخوری

وانیل: 1/4 قاشق چای خوری

شیر: 1/2 پیمانه

طرز تهیه کیک نارگیلی ساده:

تخم مرغ ها را در ظرفی ریخته و خوب به هم می زنیم تا حجم آنها دو برابر شود بعد پودر قند و وانیل را به آن اضافه کرده و مجددا هم می زنیم. بعد که خوب مخلوط شد روغن را اضافه کرده و سپس شیر را و باز هم می زنیم تا مایع کاملا یک دست شود. پودر نارگیل را به مواد اضافه می کنیم و با لیسک مس زنسم تا مخلوط شود. آرد و بکینگ پودر را مخلوط کزده و الک می کنیم و به تدریج به مواد بالا اضافه می کنیم. خمیر ما آماده است. در قالبی که از قبل چرب نموده می ریزیم و روی آن را با پودر نارگیل تزیین می کنیم و خلال پسته نیز می ریزیم و در فر می گذاریم.

” درجه حرارت 175 درجه سانتی گراد _ مدت مکث 0/5 ساعت “

بعد که از فر بیرون آوردیم می گذاریم مقداری در قالب سرد شود بعد از قالب جدا کرده و برش می زنیم.

مواد لازم کیک نارگیلی شربتی:

آرد: 1/5 پیمانه

شکر: 1/2 پیمانه

پودر نارگیل: 1/2 پیمانه

روغن مایع: 1/2 پیمانه

شربت غلیظ: 1/2 پیمانه

آب: 1/2 پیمانه

وانیل: 1/4 قاشق مربا خوری

بکینگ پودر: 1 قاشق غذاخوری

تخم مرغ: 3 عدد

طرز تهیه نارگیلی شربتی:

ابتدا آرد را سه بار الک کرده و بکینگ پودر و پودر نارگیل را با آرد مخلوط کنید. سپس تخم مرغ و شکر و وانیل را با همزن سه دقیقه بزنید تا کرم رنگ شده و پف کند. آب و شربت را باهم مخلوط کرده و در سه مرحله به مواد اضافه کنید و روغن مایع را اضافه کرده خوب هم بزنید. در این مرحله مخلوط آرد را در سه مرحله به مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید. مواد را در قالبی که با روغن جدا کننده چرب کرده اید تا ۲/۳ قالب بریزید و در فری که ده دقیقه قبل با درجه حرارت ۱۸۰ روشن کرده اید قرار دهید ، مدت زمان پخت این کیک ۴۰ دقیقه می باشد، در بیست دقیقه اول پخت درب فر را باز نکنید.

مواد لازم شربت:

شکر: 1 پیمانه
آب: 1/2 پیمانه
گلاب: 1/4 پیمانه
زعفران دم کرده: 2 قاشق غذاخوری
هل با پوست: 1 عدد

طرز تهیه شربت:

ابتدا شکر و آب و هل را در ظرف ریخته و روی شعله قرار دهید و اجازه دهید بجوشد و غلیظ شود، وقتی غلیظ شد گلاب و زعفران را اضافه کنید. پنج دقیقه صبر کنید و شعله را خاموش کنید و اجازه دهید شربت خنک شود .

مواد لازم کیک نارگیلی پرتقالی:

تخم مرغ: 3 عدد

آرد سفید: 1/5 پیمانه

شکر دانه ریز: 1 پیمانه

آب پرتقال تازه: 3/4 پیمانه

روغن مایع: 1/2 پیمانه

پودر نارگیل: 1/2 پیمانه

وانیل: 1/4 قاشق چای خوری

بکینگ پودر: 1 قاشق مربا خوری

رنده پوست پرتقال: 2 عدد

طرز تهیه کیک نارگیلی پرتقالی:

ابتدا شکر رو به همراه رنده پوست پرتقال خوب مخلوط کنید طوری که عطر پوست پرتقال با شکر مخلوط بشه که میشه: شکرپرتقالی. تخم مرغ و شکر پرتقالی و وانیل رو با هم زن برقی بزنید تا کرم رنگ شود (۴الی ۵دقیقه). روغن مایع رو اضافه کنید بیست ثانیه با همزن بزنید. آب پرتقال رو از صافی رد کنید به مواد اضافه کنید فقط چند ثانیه مخلوط کنید. آرد رو به همراه بکینگ پودر سه بار الک کنید و بعد به همراه پودر نارگیل در طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید. قالب رو چرب کنید، مواد رو درون قالب بریزید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۳۵تا ۴۰ دقیقه سر دمای ۱۸۰درجه بزارید بپزد.

مواد لازم کیک نارگیلی خیس:

تخم مرغ: 4 عدد

آرد: 1/5 لیوان

شیر نارگیل: 1/5 لیوان

شیر پر چرب: 1 لیوان

کره: 100 گرم

شکر: 4 قاشق غذاخوری

شیر عسلی: 1/5 لیوان

پودر نارگیل: به میزان لازم

بکینگ پودر: 1 قاشق مرباخوری

طرز تهیه کیک نارگیلی خیس:

ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ‌ها را از هم جدا کنید. سفیده را آنقدر بزنید که پف کنید و از ظرف نریزد. کره را که از نیم ساعت قبل بیرون از یخچال قرار داده‌اید و به دمای محیط رسیده است را با شکر و زرده تخم مرغ مخلوط کنید تا یک دست شوند. یک لیوان از شیر نارگیل را به مواد اضافه کنید. سپس آرد را نیز به مایه افزوده و بهم بزنید. اکنون نصف لیوان شیر کامل یا پرچرب را به مواد اضافه کنید. سفیده تخم مرغ را به مایه کیک اضافه کرده و بهم بزنید. در نهایت بکینگ پودر را نیز اضافه کنید. یک قالب مناسب را چرب کنید و مایه کیک را در آن بریزید. نیاز نیست که کف قالب را آرد بپاشید. فر را از قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید و قالب را به مدت ۳۰ دقیقه در فر قرار دهید.

اکنون باید سس کیک را آماده کنید. شیر عسلی را با مابقی شیر کامل و شیر نارگیل مخلوط کنید. هنگامی که کیک را از فر خارج کردید و هنوز گرم است، با چنگال روی آن را چندین سوراخ ایجاد کنید و لبه‌های کیک را از قالب جدا کنید، سپس سس را روی کیک بریزید. سطح کیک را با پودر نارگیل بپوشانید. صبر کنید تا کیک سرد شود، اکنون می‌توانید کیک خیس را برش زده و سرو کنید.

مواد لازم کیک نارگیلی باقلوا:

پودر شکر: 400 گرم

آرد گندم: 120 گرم

تخم مرغ: 4 عدد

پودر نارگیل: 180 گرم

وانیل: نصف قاشق چای خوری

روغن مایع:  200 گرم

بکینگ پودر: 2 قاشق مربا خوری

گلاب: 130 گرم

پودر هل: 1 قاشق مرباخوری

طرز تهیه کیک نارگیلی باقلوا:

طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص

چهار عدد تخم مرغ، یک و نیم پیمانه پودر شکر (200 گرم) و نصف قاشق چای خوری وانیل را با همزن برقی می‌زنیم تا کاملاً کف کند. بعد پودر نارگیل را اضافه کرده، مخلوط می‌کنیم. 200 گرم روغن مایع را اضافه کرده، هم می‌زنیم. بعد یک پیمانه آرد (120 گرم) را با دو قاشق مربا خوری بیکینگ پودر مخلوط کرده، کم کم به مایه کیک اضافه می‌کنیم و با یک قاشق هم می‌زنیم تا مایه کیک باقلوا آماده شود. ته یک سینی با لبه های یک سانتی متری را کاغذ روغنی انداخته، روی آن را کمی چرب می‌کنیم و مایه کیک را روی آن می‌ریزیم. بعد یک قاشق مرباخوری پودر هل را با الک روی آن می‌پاشیم.

فر را از نیم ساعت قبل با حرارت 160 درجه سانتی گراد (تقریباً حرارت متوسط) روشن کرده، سینی را در طبقه وسط فر برای مدت 30 دقیقه می‌گذاریم. بعد فر را خاموش کرده، در فر را می‌بندیم تا کیک برای 20 دقیقه دیگر در فر بماند و روی آن ترد و طلایی شود. سینی را از فر درآورده تا سرد شود. بعد آن را به صورت لوزی برش می‌زنیم. 200 گرم شکر را با 130 گرم گلاب مخلوط کرده، جوش می‌آوریم. شربت درست شده را داغ داغ روی باقلواها می‌ریزیم تا کیک نارگیلی باقلوا آماده شود.

باقلواهای آماده شده را در یخچال گذاشته تا سرد شود و آماده پذیرایی شود.

0/5 (0 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا