آشپزیکیک

طرز تهیه کیک کارامل به چهار روش

طرز تهیه کیک کارامل

کیک کارامل یکی از کیک های خوشمزه و پر طرفدار است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کیک کارامل آشنا شوید.

طرز تهیه کیک کارامل

مواد لازم کیک کارامل ساده:

تخم مرغ: 6 عدد

آرد: 2 پیمانه

پودر قند: 3/4 پیمانه

شکر برای کارامل: 4 قاشق غذا خوری

سیب سفید: 2 عدد بزرگ

آبلیمو: 1 قاشق مربا خوری

آب جوش: 1/2 پیمانه

بکینگ پودر: 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه کیک کارامل ساده:

ابتدا زرده ها و سفیده های تخم مرغ را از هم جدا کرد و سفیدها را در ظرفی جداگانه با 1/4 پودر قند با هم زن می زنید تا خوب پف کند و سفید رنگ شود و حجم آن 2 برابر شود. سپس زرده های تخم مرغ را با 2/4 پودر تند می زنیم تا خوب کشدار شود. این مواد را کنار گذاشته و 4 قاشق غذاخوری شکر را در ظرفی ریخته و روی گاز می گذاریم تا شکرها باز شود، به اصطلاح کارامل شود بعد 2 قطره آبلیمو در آن می ریزیم وقتی شکر به رنگ طلایی درآمد این کارامل را در قالبی که قرار است کیک را در آن بریزید، می ریزیم بهتر است قالب گرد به قطر 30 سانت باشد. قالب را قبلا چرب می کنیم.

بعد که کارامل را ته آن ریختید سیب ها را که به صورت حلقه ای بریده اید و دانه های آن را در آورده اید روی کارامل ته قالب می چینید، تمام ته قالب سیب باشد. حالا مایع سفیده ها و زرده ها را با هم مخلوط کرده و آرد و بکینگ پودر را به آن می افزاییم و بعد که مقداری با لیسک زدیم تا آرد به خورد مواد برود، خمیر آماده را که کمی شل تر از خمیرهای دیگر است روی کارامل و سیب های ته قالب می ریزیم و سپس در فر می گذاریم.

” درجه حرارت 150 درجه سانتی گراد _ مدت مکث حدود 35 دقیقه “

مواد لازم کیک کارامل با عسل و گردو:

تخم مرغ: 3 عدد ‎
شكر: 1 پیمانه ‎
خامه صبحانه بزرگ: 1 بسته
بكينگ پودر: 2 قاشق غذا خوری
آرد: 1 و 1/2 پیمانه
وانيل: 1 قاشق غذا خوری

مواد لازم مایه روی کیک:

کره: 50 گرم

عسل: 4 قاشق غذاخوری

گردوی خرد شده: 1 پیمانه

طرز تهیه کیک کارامل با عسل و گردو:

تخم مرغ و شكر و وانيل رو مخلوط كرده و با هم زن چند دقيقه ميزنيم. سپس خامه را اضافه كرده و با هم زن ميزنيم. مواد خشك را با هم مخلوط و الك ميكنيم (بکينگ پودر، آرد) بعد به مواد اضافه کرده و مخلوط می کنیم. داخل قالب كاغذ روغني انداخته و مواد را ميريزيم داخلش. داخل فر از قبل گرم شده، با دماي ١٨٠ درجه به مدت ٢٠ تا٣٠ دقيقه ميگذاريم.

بعد از اين مدت مکث كيك را در مي آوریم. عسل و كره ذوب شده و گردو رو با هم مخلوط ميكنيم و روي كيك مي ريزيم اگر سطح كيك خيلي خيس بود مواد را نريزيد ته نشين ميشوند. بعد از ريختن مواد، مجددا به مدت ٢٠ تا٣٠ دقيقه ديگر كيك را داخل فر بگذاريد.

مواد لازم کیک کارامل با شکلات:

روغن مایع: 1/2 لیوان

آرد: 1 لیوان سرخالی (از آرد 1 قاشق غذاخوری کم کنید و پودر کاکائو تلخ اضافه کنید)

شکلات تلخ ذوب شده: 30 گرم

بکینگ پودر: 1 قاشق چای خوری

شکر: 1/2 لیوان

مواد لازم کرم:

پودر کرم کارامل 500 گرمی: 1 بسته

شیر: 2 لیوان

تخم مرغ: 3 عدد

وانیل: 1/2 قاشق چای خوری

طرز تهیه کیک کارامل با شکلات:

مرحله اول
ابتدا کرم کیک را اماده کنید: مواد کرم را مخلوط کنید و روی حرارت بزارید بجوش امد داخل قالب که کارامل ریختید بریزید و اجازه دهید تا سرد شود. در این مکث بروید مواد کیک را اماده کنید: ابتدا زرده و سفیده جدا کنید. بعد سفیده را بزنید تا پف کند و نصف شکر را اضافه کنید و مخلوط را بزارید کنار. بعد زرده را با باقی شکر و وانیل بزنید تا کش دار و کرم رنگ شود.
مرحله دوم
بعد روغن را به زرده ها اضافه کنید و مخلوط کنید. آرد ، بکینگ پودر و پودرکاکائو را الک کنید و به مایه اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید به شکل دورانی. در آخر شکلات ذوب شده را اضافه کنید بعد سفیده را به مایه اضافه کنید و مخلوط کنید تا یک دست شوند.
مرحله آخر
مواد کیک اماده شده را روی کرم سرد شده بطور یکنواخت در قالب بریزید و داخل سینی فربزارید و تا قسمت کرم را پر آب کنید و سینی را داخل فر بزارید. بعد پخت از فر خارج کنید و اجازه دهید کامل سرد شود. سپس در یخچال حدود 5 – 6 ساعت بزارید تا کیک کارامل جا بیفتد.
” 180 درجه  سانتی گراد _ مدت مکث حدود 1 ساعت “

مواد لازم کیک کارامل با سیب:

کیک سیب کاراملی
آرد: 700 گرم
شکر: 360 گرم
مخلوط چاشنی پای کدو و پای سیب: 1 و 1/2 قاشق چای خوری
بکینگ پودر: 2 قاشق چای خوری
جوش شیرین: 1/2 قاشق چای خوری
نمک: 1 قاشق چای خوری
سیب: 4 عدد بزرگ
تخم مرغ: 3 عدد بزرگ
روغن مایع: 8 قاشق سوپ خوری
پنیر خامه ای: 110گرم
پوست پرتقال رنده شده:به اندازه یک پرتقال
وانیل: 1 قاشق چای خوری

مواد لازم برای کارامل روی کیک:

شکر: 8 قاشق سوپ خوری (یا 113 گرم)
عسل: 1 قاشق سوپ خوری
خامه: 2 قاشق سوپ خوری
گردوی خردشده: 170 گرم
وانیل: 1/2 قاشق چای خوری
نمک: به مقدار لازم

طرز تهیه کیک کارامل با سیب:

مرحله اول
فر را تا 177 درجه سانتی گراد گرم می کنیم. قالب کیک را کامل آغشته به کره و مقداری کمی آرد می کنیم. آرد، 300 گرم شکر، 1 قاشق چای خوری چاشنی پای، بکینگ پودر، جوش شیرین و نمک را با هم در یک کاسه بزرگ به هم می زنیم و مخلوط می کنیم. سیب ها را شسته، پوست می کنیم و هسته و وسط آن را در می آوریم. سپس با 60 گرم شکر اضافه و نصف قاشق چای خوری چاشنی پای باقی مانده، مخلوط کرده و سیب ها را کنار می گذاریم. تخم مرغ ها و روغن را با هم در یک کاسه دیگر مخلوط می کنیم.
مرحله دوم
پنیر خامه ای، رنده پوست پرتقال و وانیل را با هم مخلوط می کنیم. مخلوط تخم مرغ را در مواد اولیه خشک می ریزیم و با یک قاشق چوبی هم می زنیم. با استفاده از یک کف گیر حدود 113 گرم از سیب ها را در کف تابه پخش می کنیم. حدود یک سوم خمیرمان را روی آن قرار می دهیم و این کار را با بقیه سیب ها و خمیر ادامه می دهیم تا ردیف آخر را هم با خمیر تمام کنیم. کیک را حدود 1 ساعتمی پزیم. سپس 10 دقیقه می گذاریم کیک خنک شود و بعد آن را روی یک کاغذ روغنی در یک سینی مناسب برمی گردانیم، آن را خنک می کنیم. 
مرحله آخر
برای درست کردن کارامل: شکر، عسل و 2 قاشق سوپ خوری آب را در یک شیرجوش کوچک مخلوط می کنیم. آن را روی حرارت متوسط جوش می آوریم، تابه را می چرخانیم اما تکان نمی دهیم تا وقتی شکر تیره شود و کارامل قهواه ای روشنی به دست آید که برای آن حدود 15 دقیقه زمان می خواهد. تابه را از روی حرارت برمی داریم و با دقت مواد داخل آن را در خامه می ریزیم. گردوها، وانیل و نمک را هم اضافه می کنیم. سپس مواد را سرد می کنیم تا وقتی کارامل غلیظ و شربتی شود، وقتی کارامل غلیظ شد آن را به طور یکنواخت روی کیک می ریزیم و کیک را در یخچال قرار می دهیم تا کمی خنک شود.
0/5 (0 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا