خانه و خانوادهکودک داری

نکاتی در خصوص نامگذاری کودک

نکاتی در خصوص نامگذاری کودک

نامگذاری کودکان یکی از دغدغه های مهم والدین است. پدر و مادرها به شخصیت‌های مذهبی، علمی، سیاسی، تاریخی و ادبی فکر می‌کنند و می‌کوشند با توجه به الگوهای خود، نامی را برای فرزندانشان انتخاب کنند. با ویکی ناب همراه باشید تا با نکاتی در خصوص نامگذاری کودک آشنا شوید، همچنین کنار ما با شید با تب در نوزادان زیر سه ماه را جدی بگیرید.

نکاتی در خصوص نامگذاری کودک

اولین نکته

بسیاری از والدین از دوران کودکی خود نامی را دوست داشتند و برای فرزند خود در رویاهایشان این نام را انتخاب کرده اند. شاید این نام در زمان شما بسیار رایج و محبوب بوده، آیا این اسم همچنان محبوب و دوست داشتنی هست؟ آیا در نسلی که کودک شما بزرگ می شود، این اسم قابل قبول است؟ باید حتما به این مساله فکر کنید.

دومین نکته

اگر اسمی را انتخاب کرده اید که بسیار نا آشنا است و خودتان به سختی آن را تلفظ می کنید یا نوشتن آن دشوار است، بهتر است تجدید نظر کنید. زیرا کودک شما با این نام رشد می کند، بزرگ می شود. تصور این را بکنید که هر بار خودش را به دیگران معرفی می کند باید برای بار دیگر آن را تلفظ کند، زیرا اسم سخت و نا آشنایی را برای او انتخاب کرده اید که حتی می تواند همین موضوع باعث شود دوستانش و اطرافیانش او را مسخره کنند.

سومین نکته

پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها اهمیت زیادی در خانواده ها دارند و بنا به نقش و اهمیتی که در خانواده دارند، خیلی ها بر این باورند که نقش نامگذاری نوازد  را نیز باید به آن ها سپرد. بله بزرگ تر ها در هر خانواده ای عزیز، ارزشمند و نعمت هستند اما آن ها باید گود را به جوانان و فرزندانشان بدهند. یادتان باشد این مادر یا پدر نوزاد است که ساعت سه بامداد برای تعویض پوشک بیدار می شود و این فرزند آن ها است و باید انتخاب نام هم به عهده آن ها گذاشت.

چهارمین نکته

شما اسمی را برای فرزند خود از قبل انتخاب کرده اید و همیشه آرزویتان بوده که این اسم را برای فرزند خود برگزینید. اسمی محبوب و زیبا است، اما با نام خانوادگی فرزند شما همخوانی ندارد. در این مورد به شما توصیه می کنیم که از این اسم هر چند که زیبا و ستودنی است، صرف نظر کنید! زیرا این دو نام باید در کنار هم زیبا باشند.

پنجمین نکته

اگر شما برای اولین بار قرار است پدر و مادر شوید و برای نخستین فرزند خود نامی را انتخاب می کنید، یادتان نرود که نامی انتخاب کنید که انتخاب نام برای فرزند های بعدی شما سخت نشود. یعنی به این فکر کنید که اسم فرزند اول نوعی هماهنگ با فرزندان دیگر هم باشد.

آخرین نکته

یادتان نرود که فرزند شما همیشه نوزاد و کودک باقی نمی ماند و قرار است با این نام بزرگ شود به مدرسه برود، دانشگاه برود و مشغول به کار حرفه ای شود. پس نامی را انتخاب کنید که چه در زمان کودکی و چه در زمان نوجوانی و جوانی و بزرگسالی برازنده او باشد.

۵/۵ (۱ نظر)
منبع
بخش خانه و خانواده ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا