خانه و خانوادهکودک داری

چگونه کودکان را به خوردن صبحانه تشویق کنیم؟

چگونه کودکان را به خوردن صبحانه تشویق کنیم؟

خوردن صبحانه یکی از عادت‌های مهم در سبک زندگی سالم است. کودکان به دلیل نوع سبک زندگی این روز‌ها معمولا دیر می‌خوابند و دیر نیز بیدار می‌شوند همین باعث می‌شود اشتهای کافی برای صبحانه نداشته باشند. خوردن صبحانه باعث افزایش هوش و بهره وری آنان در طول روز می‌شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با چگونه کودکان را به خوردن صبحانه تشویق کنیم؟ آشنا شوید، همچنین کنار ما باشید با ۱۰ صبحانه مقوی و متنوع برای کودکان، طرز تهیه شکلات صبحانه خانگی و همه چیز درباره تغذیه تکمیلی شیرخواران.

چگونه کودکان را به خوردن صبحانه تشویق کنیم؟

میز را بچینید

سعی کنید با کمک فرزند خود، از شب قبل، میز صبحانه فردا را بچینید. البته هنگامی‌که کودک‌تان خوابید مواد فاسدشدنی را، دوباره در یخچال قرار دهید. صبح هنگام نیز، میز را بچینید. بعد کودکتان را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیش از صبحانه بیدار کنید تا دستگاه گوارشی او کم‌کم شروع به‌کار کند.

نوشیدنی‌های اشتهاآور

بهتر است وقتی کودک‌تان از خواب برخاست یک لیوان بزرگ آب یا آب پرتقال به او بدهید. به این ترتیب او به اشتها می‌آید. مطمئن باشید چند دقیقه بعد، شتابان به سمت میز صبحانه می آید.

با بوفه موافقید؟

کوچولوها همیشه دوست دارند ادای بزرگ‌ترها را در بیاورند. آنها عاشق بوفه‌اند و دوست دارند غذاها را روی میز بچینید تا آنها هر چه می‌خواهند بخورند. آب پرتقال، نان، بیسکویت، شکلات صبحانه، شیر، پنیر و… را روی میز بچینید و مطمئن باشید، چشمان کودک، بزرگ‌تر از معده‌اش خواهد شد و از تمام غذاهای روی میز تا جایی که بتواند می‌خورد.

الگو بودن

به یاد داشته باشید که همیشه بهترین راه یادگیری، الگو بودن خواهد بود. شما نیز همراه کودکتان بنشینید و صبحانه کامل بخورید. کودکتان از شما الگو می‌گیرد و کارهای شما را تقلید می‌کند. وقتی چند لقمه خوردید، تازه اشتهایش باز می‌شود.

استفاده از نان تازه

آمار نشان می دهد که از هر ۱۰ کودک، ۴ نفر تنها به‌دلیل نبودن نان تازه، رغبتی به خوردن صبحانه ندارند. بوی نان تازه همه را به اشتها می‌آورد. اگر وقت خرید نان را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقداری شیر و شکر روی نان مانده بمالید و آن را ۵ دقیقه در مایکروفر قرار دهید تا بوی نان تازه به‌خود بگیرد.

استفاده از داستان‌های زیبا

سعی کنید سر میز صبحانه وقت را غنیمت بشمارید و کتاب داستانی، درباره صبحانه‌خوردن برای کودکتان بخوانید. کاری کنید که آب از لب او آویزان شود.

بیش از حد اصرار نکنید

اگر کودک شما صبح از خواب برخاست و میلی به صبحانه نشان نداد، به او فشار نیاورید. یک لیوان شیر یا آب پرتقال به او بدهید و تا ساعت ناهار در صورت تمایل، به او میوه بدهید. مطمئن باشید او فردا صبح بهتر از امروز، صبحانه خواهد خورد.

۵/۵ (۲ نظر)
منبع
بخش خانه و خانواده ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا