رموز تهیه قورمه سبزی خوشمزه

0

رموز تهیه خورش قورمه سبزی خوشمزه

برای تهیه خورش قورمه سبزی خوشمزه باید موارد خاصی را رعایت کرد. ما به شما نکات تهیه قورمه سبزی مجلسی را به همراه فوت و فن تهیه قورمه مجلسی در اختیارتان قرار می دهیم. با ویکی ناب همراه باشید تا با رموز تهیه قورمه سبزی خوشمزه آشنا شوید.

رموز تهیه قورمه سبزی خوشمزه

فوت و فن پخت خورش قورمه سبزی:

نمک قورمه سبزی:

قبل از پخت کامل گوشت به هیچ وجه به خورشت نمک اضافه نکنین چون گوشت ناپز می شود.

لوبیای قورمه سبزی:

در صورتی که از گوشت گوسفندی استفاده می کنید بهتر است لوبیا را از قبل چند ساعت خیس کنید چون گوشت گوسفندی خیلی زود می پزد و ممکن است لوبیا ها نپخته باقی بمانند ولی در صورتی که از گوشت گوساله استفاده کردید احتیاجی به خیس کردن لوبیا نیست چون زمان پخت گوشت گوساله بیشتر است و لوبیاها وقت دارند تا کاملا بپزند.

سرخ کردن لوبیا:

سرخ کردن لوبیا باعث می شود بوی خاص لوبیا گرفته شود. همچنین از وارفتن و لعاب دادن لوبیا داخل خورشت جلوگیری شود. درنتیجه خورشت شما عطر، طعم و شکل بهتری می گیرد.

تفت دادن ادویه:

ادویه را هم در ۱ تا ۲ دقیقه باید تفت دهید.

سبزی قورمه سبزی:

در صورتی که از سبزی یخ زده استفاده میکنید نگذارید تا یخش باز شود و بعد سرخ کنید چون در این صورت سبزی خشک می شود همینطور که یخ زده است داخل ماهیتابه بگذارید تا با حرارت ماهیتابه کم کم آب شود و سرخ شود. در سبزی قرمه سبزی اسفناج بهتر از برگ چغندر است، برگ چغندر اگر به سبزی قورمه اضافه می کنید خیلی کم بزنید. چون خورشت را زیادی لعاب‌دار می کند.

لیمو عمانی قورمه سبزی:

لیمو عمانی (لیمو امانی) دو نوع روشن و تیره دارد. بهتر است نوع تیره تر استفاده شود. بهتر است که یا درسته بماند و با چنگال سوراخ هایی روش تعبیه شود تا مزه اش داخل خورشت برود، اگر خرد می شود حتما دانه های آن را بیرون بیاورید تا خورشت را تلخ نکند. برای ترش کردن قورمه سبزی از آب لیمو استفاده نکنید و حتماً لیمو امانی داخل خورشت بیندازید. اگر می خواهید تلخی لیمو عمانی گرفته شود، حداقل دوساعت یا یک شب تا صبح لیمو را در آب قرار دهید.

روغن قورمه سبزی:

برای اینکه قورمه سبزی شما روغن بیاندازد برای سرخ کردن سبزی از روغن جامد استفاده کنید.

بیشتر بخوانید

گوشت قورمه سبزی:

گوشت قورمه سبزی باید با حرارت کم و پیاز فراوان در مدت طولانی حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کاملاً سرخ شود و اصطلاحاً قورمه شود.

حرارت قورمه سبزی:

برای پخت قورمه سبزی ار زودپز استفاده نکنید. اجازه دهید قورمه در قابلمه معمولی با حراررت کم جابیافتد.

جا افتادن خورشت:

برای اینکه خورشت خوب جابیافتد، در ابتدا بعد از اینکه مواد قورمه را خوب سرخ کردید آب فراوان داخل خورشت بریزید.

آب خورشت:

آبی که قرار است به خورشت اضافه کنید سعی کنید داغ باشد. اینکار باعث درآمدن بهتر چربی گوشت و روغن انداختن بهتر آن می شود. البته بهتر است بجای آب معمولی از آب قلم گوسفند یا گاو استفاده کنید. آب قلم طعم خورشت را معرکه می کند و یکی دیگه از رازهای خوشمزه شدن قورمه سبزی است که در رستوران های خوب این ترفند را خیلی رعایت می کنند.

زمان اضافه کردن سبزی:

سبزی قورمه را می توان همراه با اضافه کردن آب به خورشت اضافه کرد.

تیره شدن قورمه سبزی:

برای تیره شدن قورمه سبزی به خورشت خیلی کم در حد یک قاشق مربا خوری رب گوجه اضافه کنید یا اصلاً رب گوجه نزنید و در عوض به اون رب انار یا تمر هندی بزنید. برخی خورشت قورمه سبزی را تیره می پسندند که با سرخ کردن زیاد سبزی میسر می شود.

اضافه کردن رب انار:

اگر دوست دارید خورشتتان سیاه رنگ شود. البته ترش تر هم بشود در حدود ۱۵ دقیقه آخر کمی رب انار به خورشت خودتون بزنید. رب انار باعث خوشمزه تر شدن قورمه سبزی هم می شود. (اگر رب انار می زنید، باید میزان رب گوجه را کمتر کنید.)

زمان اضافه کردن رب و لیمو:

رب گوجه و لیمو را ۲ تا ۳ ساعت بعد از اینکه خورشت را روی حرارت گذاشتید به خورشت اضافه کنید. اضافه کردن زودهنگام رب گوجه و لیمو باعث دیر پز شدن گوشت و لوبیا شده و باعث می شود خورشت خوب جانیافتد (رموز تهیه قورمه سبزی خوشمزه).

امیدوارم با رعایت نکات بالا قورمه سبزی دلخواه خود را آماده کنید.

نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.