اسرار خانه داریخانه و خانواده

روش های تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه

روش های تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه

هود آشپزخانه کثیف می تواند علاوه بر اینکه ظاهر آشپزخانه را بد جلوه دهد، به فضای خوبی برای رشد انواع میکروب ها تبدیل شود پس بهتر است که طی فواصل زمانی کوتاه اقدام به تمیز کردن آن کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با روش های تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه آشنا شوید.

روش های تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه

روش های تمیر کردن فیلتر هود آشپزخانه

تميز كردن فیلتر هود آشپزخانه با سرکه و جوش شیرین

ابتدا به یک قابلمه آب جوش نیاز دارید. فیلترها را در آب در حال جوش قرار دهید و سپس سه قاشق غذاخوری سرکه به آب اضافه کنید و در نهایت به آرامی و با احتیاط کامل دو قاشق غذاخوری جوش شیرین در داخل محلول سرکه و آب بریزید. توجه داشته باشید که قابلمه را از آب پر نکنید زیرا با اضافه کردن جوش شیرین و آب واکنش می دهد. فیلترها را بعد از گذشت زمان مورد نظر از آب خارج کنید و با یک برس تمامی چربی ها را از بین ببرید و بعد از خشک شدن کامل آن ها را در جای خود قرار دهید.

تمیز کردن هود آشپزخانه با مواد شوینده شیمیایی

می توانید از مایع ظرفشویی، پودر لباسشویی، گاز پاک کن و یا اسپری های چند منظوره استفاده کنید.

تميز كردن هود آشپزخانه با سرکه

ابتدا آب و سرکه را به طور مساوی ترکیب کنید. سپس در داخل یک اسپری بریزید و با این محلول تمامی چربی های بخش داخلی و خارجی هود را از بین ببرید. برای رفع لکه های سخت می توانید مواد را چند دقیقه بر روی هود باقی بگذارید و سپس با کمک یک دستمال تمامی مواد را پاک کنید و در آخر هود را خشک کنید.

رفع چربی هود با جوش شیرین

برای رفع چربی هود با جوش شیرین می توانید آن را به صورت خمیر و یا اسپری آماده کنید. در روش رفع چربی هود با جوش شیرین در حالت اسپری، ابتدا محلول جوش شیرین را تهیه کنید و ترکیب آب و جوش شیرین را بر روی هود آشپزخانه اسپری کنید، سپس با یک مسواک یا اسفنج به خوبی لکه ها را از بین ببرید. در مورد تهیه خمیر جوش شیرین هم، با کمک یک مسواک می توانید آن را به بدنه هود بزنید.

۵/۵ (۱ نظر)
منبع
بخش خانه و خانواده ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا