اسرار خانه داریخانه و خانواده

روش های تمیز کردن وایت برد

روش تمیز کردن وایت برد

تمیز کردن وایت برد بطور منظم یک توصیه بسیار مهم است، زیرا با این کار سطح وایت برد از هر نوع جوهر گرفتگی، گرد و خاک، چربی و آلودگی های دیگر در امان خواهد بود. اگر شما از وایت برد بطور مداوم “مراکز آموزشی، دانشگاه ها، مدارس و …” استفاده می کنید این مطلب را بخوانید. با ویکی ناب همراه باشید تا با روش های تمیز کردن وایت برد آشنا شوید.

روش تمیز کردن وایت برد

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن وایت برد

تخته پاک‌کن

دستمال کاغذی لوله‌ای

ژل ضدعفونی‌کننده دست

دستمال مرطوب الکل‌دار

اسپری تمیزکننده

الکل

آب

آموزش تمیز کردن وایت برد

ابتدا با استفاده از تخته پاک کن تمام سطح وایت برد را تمیز کنید و بعد ژل ضدعفونی کننده را پشت دستمال کاغذی که بهتر است از نوع لوله ای باشد بریزید و تخته وایت برد را با آن تمیز کنید. به دلیل وجود الکل در دستمال لکه ها ضعیف می شوند و از بین می روند. بعد از تمیز کردن وایت برد با دستمال الکلی دستمال کاغذی خشک را روی تخته بمالید. در میان لکه های موجود روی تخته وایت برد برخی مقاوم ترند و به راحتی پاک نمی شوند، در مورد این نوع لکه ها اسپری های تمیزکننده دارای الکل (استاندارد) و دستمال کاغذی بهترین گزینه است.

روش دیگری که برای رفع این نوع لکه ها توصیه می کنیم ترکیب مساوی آب و الکل است، به این روش که دستمال کاغذی را داخل آن فرو ببرید و وایت برد را تمیز کنید. روش صحیح این است که دستمال کاملا آغشته به الکل باشد و محکم روی خطوط و لکه های مقاوم روی تخته وایت برد بکشید. در انتها اجازه دهید تخته وایت برد شما پیش از استفاده مجدد حداقل دو ساعت در هوای آزاد قرار بگیرد و خشک شود.

توصیه های مهم در مورد تمیز کردن وایت برد

  • لطفا قبل از استفاده از مواد شوینده ظرفشویی “ریکا” برای تمیز کردن وایت برد، آن را در قسمتی کوچک از سطح وایت برد امتحان کنید تا شک و تردیدی در استفاده از آن نباشد.
  • تحت هیچ شرایطی از اسکاچ، سیم های ظرفشویی و هرگونه پارچه مانند ظخیم برای تمیز کردن وایت برد استفاده نکنید، این کار باعث از بین رفتن سطح ورق وایت برد شده و خاصیت پاکنندگی حود را از دست می دهد.
  • در هنگام این عملیات فقط سطح ورق وایت برد را تمیز کنید و از آب گرفتگی و وارد شدن آب به دیگر نقاط وایت برد جلوگیری کنید.
  • تمیز کردن بیش از حد در پاره ای از موارد باعث از بین رفتن خاصیت وایت برد می شود.
  • قبل از پاک کردن تخته، بگذارید جوهر ماژیک ۱۰-۸ دقیقه خشک شود چون پاک کردن جوهر خیس، لکه به جا می‌گذارد.
  • هرگز با خودکار یا ماژیک معمولی روی وایت‌برد ننویسید، تنها از ماژیک مخصوص استفاده کنید.
۵/۵ (۱ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا