طرز تهيه خورشت بادمجان انار

طرز تهيه خورشت بادمجان انار

0 52

طرز تهيه خورشت بادمجان انار

طرز تهیه خورشت بادمجان انار

طرز تهيه خورشت بادمجان انار

خورشت بادمجان انار یک غذای ایرانی بسیار لذیذ است که مخصوص فصل پاییز و اوایل زمستان است. در برخی نقاط کشور این غذای برای شب یلدا پخته می شود و غذای شب یلدا محسوب می شود. وب سایت ویکی ناب آموزش طرز تهیه خورشت بادمجان انار را در این بخش به شما ارائه می کند. امید است با پخت این غذای ایرانی-پاییزی لذیذ ، سفره خود را در فصل هزار رنگ پاییز رنگارنگ کنید.

مواد لازم براي تهیه خورشت بادمجان انار ( برای۴ نفر )

گوشت خورشتي : ۴۰۰ گرم
بادمجان ريز : ۱۰ عدد
آب انار : ۲ ونيم ليوان
پياز : ۱ عدد متوسط
روغن : به مقدار لازم
نمک : به مقدار لازم
فلفل : به مقدار لازم
زردچوبه : به مقدار لازم
دارچين : يک تکه چوب دارچين
رب انار : ۱ الي ۲ قاشق غذا خوري

طرز تهيه خورشت بادمجان انار

بیشتر بخوانید

طرز تهیه سوپ جو به دو روش

طرز تهیه ترشی لیته مخلوط

طرز تهیه فلافل

ابتدا پياز را بصورت نگيني خرد مي کنيم. سپس گوشت خرد شده براي خورشت را با پياز با مقدار کمي روغن تفت مي دهيم تا رنگ گوشت تغيير کند. زردچوبه و دارچين را به آن اضافه مي کنيم و دوباره تفت مي دهيم، (البته اگر مي خواهيد رنگ خورشت روشنتر باشد مقدار زردچوبه را کم تر مي کنيم). مقداري آب به مواد خورشت اضافه کرده و اجازه مي دهيم تا گوشت کاملا پخته شود.

در ميزان اضافه کردن آب بايد به اين نکته توجه داشت که مقدار آبي که اضافه مي کنيم بايد کمتر از خورشت هاي ديگر باشد چرا که در اين خورشت آب انار هم به آن اضافه مي شود.

بادمجان ها را پوست گرفته و روي آن ها با چاقو چند تا شکاف ايجاد مي کنيم. در انتخاب بادمجان ها بايد به اين نکته توجه کرد که بادمجان ها هرچه ريزتر باشند بهتر خواهد بود. سپس به بادمجان ها کمي نمک مي زنيم تا تلخي بادمجان ها گرفته شود. البته براي اين کار به جاي نمک از محلول نمک و آب هم مي توانيم استفاده کنيم. بعد از آن که تلخي بادمجان ها گرفته شد آنها را شسته و بعد از خشک کردن سرخ مي کنيم و با دستمال حوله اي روغن اضافي بادمجان ها را مي گيريم.

وقتي که گوشت کاملا پخته شد بادمجان ها را به آن اضافه مي کنيم. خورشت را ۳۰ الي ۴۵ دقيقه بر روي شعله با حرارت قرار می دهیم تا بجوشد که هم بادمجان ها در خورشت نرم شوند و هم آب خورشت بخار شده و کمتر شود. بعد از نرم شدن کامل بادمجان ها، آب انار را به خورشت اضافه مي کنيم و مي گذاريم تا خورشت کاملا جا بيافتد. به دليل اينکه ترشي آب انار باعث سفتي و عدم نرم شدن بادمجان ها مي شود ابتدا بادمجان ها بايد کاملا نرم شوند و سپس آب انار به خورشت اضافه شود.

در پايان نمک، فلفل و رب انار را به خورشت اضافه کرده و اجازه مي دهيم تا خورشت به مدت ۱۵ الي ۲۰ دقيقه با شعله ملايم بجوشد تا خورشت آماده سرو شود.

جهت تزیین خورشت، میتوان از دانه های انار استفاده کرد.

طرز تهیه خورشت بادمجان انار
  • نحوه آموزش تهیه خورشت بادمجان انار
  • جامع بودن مطلب به لحاظ محتوا
5

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
2 + 23 =