طرز تهیه آبنبات پولکی زعفرانی

0

طرز تهیه آبنبات پولکی زعفرانی

آبنبات پولکی زعفرانی آبنباتی بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد که از محبوبیت بالایی برخوردار است. آب نبات، به خصوص آب نبات شیرین، از مخلوط غلیظ شکر با آب به‌همراه افزودنی‌هایی خوش‌طعم‌کننده و رنگ‌دهنده ساخته شده و بعضی مواقع منجمد می‌شود. می‌توان با لعاب کردن سبزیجات و میوه‌ها و مواد خشک توسط شکر محصولات قندی تولید کرد. از بعضی آب نبات‌ها بیشتر به عنوان خوشبوکننده دهان استفاده می‌شود، مانند آب نبات‌های تیک تک. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه آبنبات پولکی زعفرانی آشنا شوید.

طرز تهیه آبنبات پولکی زعفرانی

مواد لازم:

شکر: ۱ پیمانه
بیشتر بخوانید

طرز تهیه کدو پلو به دو روش

طرز تهیه سمنو

طرز تهیه ترشی با میوه های تابستانی

آب: ۱/۲ پیمانه
سرکه: ۱/۴ پیمانه
زعفران (حل شده در آب جوش): ۱ قاشق سوپ خوری
ظرف و کاردک

طرز تهیه:

شکر، آب و سرکه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر آب شود، مواد جوشیده، غلیظ شده و قوام پیدا کند. مواد را روی حرارت زیاد هم نزنید تا حالت کریستالی پیدا نکند. سپس زعفران را اضافه کنید. برای امتحان آن می توانید کمی از آن را با قاشق روی یخ بریزید، اگر مایه سریع گرفت و حالت شکننده پیدا کرد، پولکی آماده است. آن را از روی حرارت بردارید. با یک قاشق مرباخوری روی سینی که از قبل چرب کرده اید، بریزید تا سرد شود. با یک کاردک به راحتی از ظرف جدا کنید.
امیدوارم از سرو آبنبات پولکی زعفرانی لذت کافی را در کنار خانواده و عزیزانتان برده باشید.
نوش جان.
نکات طلایی:
  • برای تهیه آبنبات قیچی از همین مایه به صورت نواری روی سینی چرب شده ریخته و زرشک یا دانه های هل یا پودر لیمو عمانی روی آن پاشیده لوله کرده و قیچی می کنید. فقط باید سریع باشید و قبل از سرد شدن مواد به آنها فرم دهید.
  • اگر پولکی زیاد حرارت ببیند تیره و سوخته می شود و اگر زمان کمی روی حرارت بماند، ترد و شکننده نمی شود.
  • اگر اولین بار است که ابنبات درست میکنید زعفران را حذف کنید تا بتوانید رنگ مایه را به خوبی تشخیص داده و قبل از تیره شدن از روی حرارت بردارید.

نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.