طرز تهیه آبنبات کاراملی

0

طرز تهیه آبنبات کاراملی

آبنبات کاراملی یکی از آبنبات های خوشمزه و لذیذ می باشد که برای ما حکم نوستالژی دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه آبنبات کاراملی آشنا شوید.

طرز تهیه آبنبات کاراملی

مواد لازم:

شکر سفید دانه ریز: ۲ فنجان

کورن سیروپ یا شربت ذرت: ۲/۳ فنجان

آب: ۳/۴ فنجان

اسانس کارامل: ۱ قاشق چای خوری

رنگ قهوه ای مایع: چند قطره

قالب های آب نبات (اختیاری)

طرز تهیه:

کورن سیروپ، سیروپ ذرت یا شربت ذرت نوعی شیره غلیظ هست که از ذرت گرفته میشه. سیروپ ذرت یا شربت ذرت نسبت به شیره شکر شیرینی کمتری داره و پس از سرد‌شدن، کریستال‌ های شکر در آن دیده نمیشه. بنابراین بهترین گزینه برای تهیه آبنبات و شیرینی‌ هاست. شربت ذرت را می‌توان از فروشگاه‌ های لوکس و هایپرمارکت‌ های معتبر و بزرگ تهیه کرد اما اگر پیدا نکردید، میتونید آن را با گلوکز جایگزین کنید. قالب های آبنبات رو با اسپری روغن کمی چرب کنید. اگر قالب در دسترس ندارید میتونید روی فویل آلومینیوم آبنبات ها رو بریزین تا سرد بشه.
حالا مواد رو به غیر از رنگ قهوه ای داخل یک ظرف مناسب بریزین. سطح ظرف باید بزرگ باشه تا دانه های شکر به خوبی حل بشن. اجازه بدین تا مواد به نقطه جوش برسن. در این صورت رنگ مواد شروع به تغییر می کنه. برای درست کردن آب نبات نیاز به دماسنج آشپزی هست. جوشیدن مواد تا زمانی که دمای اون به ۳۰۰ درجه فارنهایت یا ۱۷۰ درجه سانتی گراد برسه ادامه داره. بعد یکی دو قطره رنگ قهوه ای اضافه کنید. زیر حرارت رو خاموش کنید و چند دقیقه صبر کنید.
حالا آبنبات رو داخل قالب بریزین. یا این که با قاشق روی فویل یا داخل سینی چرب شده بریزین.
نکات طلایی:
  • اگر دماسنج در دسترس ندارین، باید یک ظرف یخ کنار دستتون بزارین. زمانی که رنگ مواد به کاراملی در حال تغییر بود، چند قطره از مواد رو روی یخ بریزین. به محض این که دیدین مواد روی یخ سریع بسته شد و بعد از خوردن شکننده بود و به دندون نچسبید باید زیر حرارت رو خاموش کنید.
  • اگر مواد زیادی روی حرارت بمونه، تلخ و بدمزه میشه.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.