طرز تهیه آش جوش

0

طرز تهیه آش جوش

آش جوش یا جوش بره یکی از آشهای محلی استان سمنان است که البته در این شهر به این نام خوانده می شود شبیه این آش با نام های مشابه در شهرستان های دیگر نیز موجود است که در ادمه مطلب به آن اشاره می کنیم. همان طور که گفته شد از انواع دیگر این آش ،آش جوش پره یا آش جوشواره است که در خراسان بویژه در خراسان جنوبی از پختن سمبوسه دارای حبوبات و ادویه در آب درست می‌شود و نیازی به گوشت ندارد. در شهرهای شمال غربی ایران همانند اردبیل، با نام آش گوشواره معروف بوده و از آش های بسیار قدیمی و سنتی آن منطقه نیز محسوب میشود که بعلت فرایند طبخ زمان بر و سختش، امروزه کمتر رواج دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه آش جوش آشنا شوید.

طرز تهیه آش جوش

مواد لازم آش جوش:

آرد گندم: ۳ پیمانه

آب: به مقدار لازم

خمیر مایه: به مقدار لازم

لوبیا: ۱ پیمانه

نخود: ۱ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کدو پلو به دو روش

طرز تهیه سمنو

طرز تهیه ترشی با میوه های تابستانی

گوشت چرخ کرده : ۱ پیمانه

کشک: به مقدار دلخواه

سبزی آش: به مقدار دلخواه

فلفل: به مقدار دلخواه

نمک: به مقدار دلخواه

طرز تهیه آش جوش:

در طرز تهیه این آش از خمیری استفاده می شود که تمامی مواد مربوط به آش در داخل آن قرار می گیرید و این خمیر شکلی شبیه به سمبوسه های معروف اما خیلی کوچکتر دارد. خمیر مورد نظر از آرد گندم و آب و خمیر مایه تهیه می شود ، پس از به دست امدن خمیر به آن کمی استراحت می دهند تا خمیر به صورت مورد نظر در آید و پس از آن مراحل پهن کردن و به قطعات کوچک در آوردن خمیر را انجام می دهند و در نهایت تمامی مواد را داخل این خمیر گذاشته و آن را می پیچند و داخل آب می گذارند ، چیزی حدود ۲۰ دقیقه زمان لازم است تا این خمیر پخته شود نباید این خمیر بیش از حد نرم شود چون در این صورت وا می رود و باید قبل از این اتفاق آن را از آب درآورده و ما بقی مراحل پخت را طیق دستور العمل زیر انجام دهید.

ابتدا آرد را با آب ورز می دهیم تا زمانی که به دست نچسبد. سپس خمیر را روی سینی پهن می کنیم و به شکل قالب های مربعی شکل برش می دهیم. سپس گوشت چرخ کرده را که با پیاز سرخ شده همراه با سیزی خرد شده داخل قالب های مربعی شکل می ریزیم و قالب خمیر را می بندیم. سپس نخود و لوبیا را به ظرف آب در حال جوش اضافه می کنیم و وقتی نخود و لوبیا کمی نرم شدخمیرهای درست شده را هم به آن اضافه می کنیم. بعد از ۴۰ دقیقه جوشیدن مقداری کشک به آن اضافه می کنیم. پس از ۱۰ دقیقه غذا حاضر است. برای تزیین مقداری نعنا خشک را در روغن تفت داده همراه با پیاز سرخ شده روی غذا می ریزیم

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.