آشپزیسوپ و اش و حلیم و آبگوشت

طرز تهیه آش دوغ تبریزی

طرز تهیه آش دوغ تبریزی

آش دوغ یکی از انواع آش های سنتی و قدیمی ایرانی است که مانند آش رشته و آش جو در میان ایرانیان از اهمیت زیادی برخوردار است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه آش دوغ تبریزی آشنا شوید.

طرز تهیه آش دوغ تبریزی

مواد لازم:

” برای 4 نفر “

دوغ: ۲ لیتر

سیر: ۲ عدد

برنج: ۱ پیمانه

نخود: ۲۵۰ گرم

سبزی آش (شامل تره، جعفری و شوید که به طور یکسان در آش استفاده می شود): ۷۰۰ گرم

نمک: به اندازه کافی

فلفل سیاه: به اندازه کافی

ظرف مناسب

طرز تهیه آش دوغ:

مرحله اول

ابتدا نخود را از شب قبل از آماده کردن آش دوغ در کاسه ای بزرگ می ریزیم و تا روی آن آب می گیریم و ۲ الی ۳ بار آب آن را بیرون می ریزیم و مجددا آب روی نخودها می گیریم تا هم خیس بخورند و هم نفخ آن ها از بین برود. نخود را با آب سرد می شوییم و آبکش می کنیم و در قابلمه می ریزیم و روی آن آب می گیریم و اجازه می دهیم تا نخود خوب مغز پخت شود. پس از پخت کامل نخود زیر شعله را کم می کنیم و در قابلمه ای کوچک آب می ریزیم و کمی نمک به آن اضافه می کنیم و حرارت را زیاد می کنیم تا آب زود به جوش بیاید.

مرحله دوم

سپس برنج را می شوییم و داخل آب در حال جوش می ریزیم و پس از مدتی که برنج پخته بود، آبکشش می کنیم و به قابلمه نخود اضافه می کنیم و درب قابلمه را بر می داریم و کمی نمک می ریزیم زیرا باعث می شود سبزی را که اضافه می کنیم رنگش کم تر تغییر کند. سپس سبزی آشی که از قبل آماده کرده ایم را به آش می افزاییم و مواد را مخلوط می کنیم. همچنان درب قابلمه را نمی گذاریم چون در رنگ سبزی تاثیر دارد و آن را کدر می کند. تا پخت سبزی آش، اب زیادی در آش نمی بینیم چون آبش تبخیر می شود و قصد داریم دوغ اضافه کنیم پس نیاز به داشتن آب نیست.

مرحله سوم

پس از پخت سبزی آش دوغ را کم کم اضافه می کنیم و مداوم می زنیم تا کاملا مواد مخلوط شوند. درب قابلمه را به هیچ عنوان نمی گذاریم چون ممکن است باعث بریدن دوغ شود. پس از گذشت ۱۵ دقیقه که دوغ را اضافه کردیم فلفل و نمک آش را می چشیم و اگر نیاز بود مجددا می افزاییم.

مرحله آخر

سیر ها را پوست می گیریم و می شوییم و نگینی ریز ریز خرد می کنیم و در زمان سرو آش دوغ به آن اضافه می کنیم.

امیدوارم لذت کافی را برده باشید.

نوش جان.

نکات طلایی:
  • اگر دوغ محلی در دسترس شما نیست می توانید از دوغ گازدار پاستوریزه استفاده کنید.
  • حتما در کنار این آش یک نوشیدنی شیرین نیز نوش جان کنید تا سیر و دوغ موجود در آن باعث افت فشار خون شما نشود.
5/5 (3 نظر)

منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا