طرز تهیه آش چهل گیاه

0

طرز تهیه آش چهل گیاه

آش چهل گیاه یکی از آش های سنتی مردم مازندران است که در چهارشنبه آخر سال و برای خداحافظی از سرمای زمستان تهیه می شود. این آش را به نام های دیگری همچون آش هفت ترشی و آش گزنه نیز می شناسند.آش چهل گیاه یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین آش های زنان مازنی است که در آخرین چهارشنبه سال تهیه می شود.در برخی خانواده‌های شمالی دیگر نیز، فقط  آش ترش که ترکیب موادش، خیلی سبکتر از آش چهل گیاه است، به نشانه پایان سرما و انزجار از آن پخت می‌شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه آش چهل گیاه آشنا شوید.

طرز تهیه آش چهل گیاه

مواد لازم:

چغندر: ۳۰۰ گرم

برنج معمولی یا برنج نیم دانه: ۱ لیوان

سبزی مخلوط خرد شده از سبزیهای محلی مازندران (اناریجه، زلنگ ،گزنه ، پونه، نعنا، گشنیز و سیر ): ۱ کیلو گرم

باقالی: ۱/۳ لیوان

نخود و لوبیا: ۱/۳ لیوان

عدس: ۱/۴ لیوان

بیشتر بخوانید

طرز تهیه براونی قهوه ای

طرز تهیه کیک خیس شکلاتی

طرز تهیه تارتلت با کرم پاتیسیر

طرز تهیه سوپ لبو به سه روش

گندم: ۱/۴ لیوان

جو: ۱/۴ لیوان

ماش: ۱/۴ لیوان

ترشی های آش شامل: آب نارنج ، آب لیمو ، آب انار ترش ، آب غوره ، سرکه ، گوجه سبز و شیره ازگیل که به جای آب انار و آب گوجه سبز می توانید از رب انار ترش و رب گوجه سبز استفاده کنید.

آب: به مقدار لازم

نمک: به مقدار لازم

فلفل: به مقدار لازم

شکر: به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا مواد اولیه آش را آماده کنیم. چغندر را پوست گرفته و خرد کنید.اندازه قطعات چغندر می تواند به اندازه های دلخواه باشد.اندازه پیشنهادی ما به اندازه یک حبه قند است. سبزی ها را پاک می کنیم و می شوییم و خرد می کنیم. همه حبوبات را از شب قبل در آب سرد می گذاریم. سپس صبح روز بعد، آبکش می کنیم و با برنج شسته شده در قابلمه قرار می دهیم. چغندر خرد شده را نیز به آن اضافه می کنیم و در قابلمه تا جایی که آب مواد را در بربگیرد آب میریزیم. اجاق را روشن می کنیم. حرارت را زیاد می کنیم تا آب به جوش بیاید.

سپس حرارت را کم می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم تا بتدریج مواد بپزند. این مرحله مهم است، چون حبوبات باید خوب پخته شوند.ممکن است ۲ تا ۳ ساعت طول بکشد. پس از پختن برنج و حبوبات ، مقدار آب را در قابلمه اندازه میکنیم و سبزی ها را در آن میریزیم. اگر احتیاج است که آب را اضافه کنید ، میزان آنرا به قدری در نظر بگیرید همه ترشی ها را نیز اضافه می کنیم و کمی زمان می دهیم تا سبزی ها بپزند. مقدار هر ترشی را ته یک فنجان در نظر بگیرید و اضافه کنید. سپس از آش بچشید و هر کدام را با توجه به ذائقه خود بیشتر کنید. بهتر است که رب انار را در این آش به قدری در نظر بگیرید که آش طعم ترش انار را بگیرد.

سپس با افزودن کمی شکر آنرا ملس کنید و طعم ترش و شیرین به آن بدهید. در نهایت آش شما پس از تست مزه و پخته شدن کامل مواد آماده است. در ظرف سرو بکشید و روی آنرا سیر داغ بریزید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.