آشپزیادویه و پودر

طرز تهیه ادویه مراکشی

طرز تهیه ادویه مراکشی یا راس الحانوت

ادویه مراکشی با نام اصلی راس الحانوت یکی از خوشمزه ترین ادویه ها است که در بسیاری از غذاهای گوشتی و غیر گوشتی می توان از آن استفاده کرد. راس الحانوت ادویه ای است از شمال آفریقا و همین طور کشور مراکش که به علت طعم و عطر بی نظیر آن در بسیاری از کشورها استفاده می شود. در ادویه راس الحانوت از 12 ادویه مختلف استفاده می شود .ادویه مراکشی را می توان در تهیه مرغ ، ماهی، انواع مختلف گوشت و حتی پلوها استفاده کرد. خصوصا در تهیه مرغ و گوشت استفاده از این ادویه باعث می شود طعم و مزه غذا دلپذیرتر شود و بوی زهم ماهی و مرغ کاملا گرفته شود. این ادویه گرم است و همین گرمی باعث می شود طبع سرد و مرطوب مرغ و ماهی گرفته شود. تهیه ادویه مراکشی در منزل سخت نیست و فقط مقدار صحیح انواع ادویه مهم است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ادویه مراکشی آشنا شوید.

طرز تهیه ادویه مراکشی

مواد لازم:

زنجفیل: 2 قاشق چای خوری

هل: 2 قاشق چای خوری

جوز هندی: 2 قاشق چای خوری

دارچین: 1 قاشق چای خوری

فلفل سیاه: 1 قاشق چای خوری

تخم گشنیز: 1 قاشق چای خوری

زرد چوبه: 1 قاشق چای خوری

تخم رازیانه: 1/2 قاشق چای خوری

تخم میخک: 1/4 قاشق چای خوری

فلفل سیاه دانه درشت: 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه:

همه ادویه های گفته شده را با هم مخلوط کنید و در دستگاه آسیاب بریزید تا پودر شوند. سپس در شیشه های در بسته تیره به مدت یک ماه در جای خشک نگهدارید … ادویه مراکشی را می توان در تهیه برخی پلوهایی که با سبزیجات ترکیب می شود مانند لوبیا پلو و … استفاده نمود. همین طور در تهیه مرغ و ماهی می توان در مواد مرینیت از ادویه راس الحانوت استفاده کرد.

طرز تهه ادویه کاری

امیدوارم از طرز تهیه ادویه مراکشی در کنار خانواده و عزیزانتان استفاده کرده باشید و مجددا ادویه مراکشی را با دستور تهیه ما آماده کنید و در کنار خانواده و عزیزانتان استفاده کنید. نوش جان. 

5/5

منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا