آشپزخانهخورشت و خوراک

طرز تهیه اسپاگتی اسکواش

طرز تهیه اسپاگتی اسکواش

اسپاگتی اسکواش غذایی است  کاملا رژیمی که ماده اصلی آن کدو اسکواش است. این غذا دارای کربوهیدارت بسیار پایین است و به راحتی می توانید آن را مانند اسپاگتی تهیه کرده و میل کنید. کدو اسکواش را می توانید به راحتی جایگزین اسپاگتی، سیب زمینی و سایر مواد نشاسته ای کنید. از آنجایی که کدو اسکواش بعد از پخت، رشته رشته می شود و به صورت ورمیشل در می آید به آن اسپاگتی اسکواش هم می گویند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه اسپاگتی اسکواش آشنا شوید.

طرز تهیه اسپاگتی اسکواش

مواد لازم اسپاگتی اسکواش:

کدو اسکواش: ۱ عدد

پیاز متوسط: ۱ عدد

سیر: ۲ حبه

گوجه متوسط: ۴ عدد

روغن، نمک ، فلفل: به میزان لازم

گوشت (چرخ کنید): ۲۰۰ گرم

پنیر پیتزا: ۱۰۰ گرم

ظرف مناسب

طرز تهیه اسپاگتی اسکواش:

یک کدوی اسکواش را خوب بشویید توجه داشته باشید کدویی که انتخاب می کنید باید کاملا سالم باشد. کدو اسکواش زرد رنگ است و باید پوست آن یک دست باشد. بعد فر را تا ٣۵۰ درجه فارنهایت (١٧۵ درجه سانتیگراد) گرم کنید. سینی پخت را کمی چرب کنید. حالا کدو اسکواش را داخل آن قرار دهید. کدو اسکواش باید تا ۳۰ دقیقه در آن قرار بگیرد، زمانی می توانید مطمئن شوید که کدوی شما آماده است که بعد از ۳۰ دقیقه چاقویی در آن فرو کنید. چاقو باید به نرمی و راحتی داخل آن فرو برود. از روی پوست کدو اسکواش هم می توانید متوجه شوید که آماده شده زیرا تاول های کوچک روی آن ایجاد می شود.

طرز تهیه مواد داخل اسپاگتی اسکواش:

مرحله اول

حالا مخلفات آن را تهیه کنید. یک عدد پیاز متوسط را کاملا ریز کنید، بعد دو حبه سیر رنده شده نیز آماده کنید. وقتی روغن داغ شد پیاز را در تابه سرخ کنید و بعد هم سیر را به آن اضافه کنید. توجه داشته باشید پیاز باید طلایی شود. تا زمان طلایی شدن پیاز سه عدد گوجه متوسط را کاملا ریز خرد کنید و به پیاز اضافه کنید. کمی آن را تفت دهید. ۲۰۰ گرم گوشت چرخ شده را به آن اضافه کنید و خوب تفت دهید. نمک و فلفل و سایر ادویه هایی که دوست دارید را به آن اضافه کنید. حالا مایع شما آماده است.

مرحله دوم

کدو را از داخل فر خارج کنید و به آن به صورت عمودی برش دهید و تخمه های وسط آن را به طور کامل جدا کنید. بعد با یک چنگال کدو را ریش ریش کنید. نوع بافت کدو اسکواش طوری است که به راحتی می توانید آن را مانند اسپاگتی ریش ریش کنید. اسپاگتی های اسکواش را داخل ظرفی قرار دهید و مخلفات را روی آن بریزید بعد پنیر پیتزا را به آن اضافه کنید. به مدت چند دقیقه دوباره در فر قرار دهید تا پنیر آب شود. اکنون غذا را می توانید سرو کنید. می توانید از پوست کدو هم برای آماده کردن اسپاگتی استفاده کنید.

مرحله آخر

اسپاگتی اسکواش غذایی کم کالری است. اگر باید رژیم گوشت را رعایت کنید می توانید به آن گوش را اضافه نکنید و با سبزیجاتی مانند بروکلی و کلم پیچ  از آن استفاده کنید. آویش و ادویه لازانیا یکی از پیشنهادهای ما برای اضافه کردن به مخلفات اسپاگتی اسکواش است. کدو اسکواش را در همه فصول سال می توانید استفاده کنید. نوش جان.

۵/۵ (۱ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا