طرز تهیه اکلر شکلاتی

0

طرز تهیه اکلر شکلاتی

اکلر یک نان شیرینی فرانسویه که معمولا با خامه یا کرم کاستارد و یا هر نوع کرم دیگری پر می‌شود. خیلی خوشمزس و معمولا روش یه لایه کارامل یا شکلات کشیده می شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه اکلر شکلاتی آشنا شوید.

طرز تهیه اکلر شکلاتی

مواد لازم نان اکلر:

آب: ۱ فنجان

تخم بزرگ: ۴ عدد

سفیده تخم مرغ بزرگ: ۱ عدد

نمک: ۱ نیشگون

شکر: ۱ قاشق غذاخوری

کره بدون نمک: ۷۰ گرم

آرد نان: ۱۳۰ گرم

مواد لازم کرم اکلر:

کره نرم شده در دمای اتاق: ۳۰ گرم

نمک: ۱ نیشگون

آرد ذرت: ۲۵ گرم

وانیل: ۱ قاشق چای خوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کیک عاشقانه قلب شکوفه ای

طرز تهیه ژله ابر و باد

طرز تهیه ژله حباب دار

طرز تهیه دسر عربی

شیر: ۲ فنجان پر

تخم مرغ بزرگ: ۲ عدد

زرده تخم مرغ: ۱ عدد

شکر: ۹۵ گرم

مواد لازم روکش شکلاتی (گاناش) اکلر:

خامه پرچرب: ۱ فنجان

شکلات: ۲۵۰ گرم

طرز تهیه خمیر اکلر :

شکر و نمک را با یک فنجان آب در قابلمه می ریزیم. مواد را هم می زنیم تا خوب مخلوط شوند. سپس کره را به مواد اضافه می کنیم. قابلمه را روی گاز می گذاریم تا کره اب شود و به جوش بیاید. سپس آرد نان را به کره اضافه می کنیم و شروع به هم زدن کنید. گاز را پائین بکشید و قابلمه را همینطور که روی گاز است بچرخانید و تکان دهید و مواد را آنقدر باهم هم بزنید تا خمیر در وسط قابلمه جمع شود و از دیوارهای قابلمه وربیاید. خمیر را در یک کاسه متوسط می گذاریم و با همزن می زنیم تا خمیر سرد شود. وقتی دیگه هیچ بخاری از خمیر بلند نشد و با دست زدن به خمیر فقط گرما را احساس کردید می توانید وارد مرحله بعدی بشید.

تخم مرغ ها را دانه دانه به خمیر اضافه می کنیم و همینطور با همزن می زنیم. یک عدد سفیده تخم مرغ اضافی رو هم فراموش نکنید که به مواد اضافه کنید. و خوب مواد را باهزن بزنید. همزن را خاموش کنید و موادی که به اطراف کاسه چسبیدن و هم نخوردن را با قاشق بیارید وسط کاسه و آن ها را هم همراه مواد هم بزنید. خمیر را داخل قیف خامه زنی می ریزیم و به سرش ماسوره ساده می زنیم. اگر قیف نداشتید می تونید مواد را داخل زیپ کیس هم بریزید و با قیچی نوکش را ببرید و به عنوان قیف ازش استفاده کنید.

ادامه طرز تهیه:

سپس در سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید و خمیر را با فاصله به صورت دراز دراز قیف می زنیم. فر را روی ۲۱۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم و سینی را در فر می گذاریم. به ساعت نگاه کنید که یک ربع اول اصلا در فر را باز نکنید تا خوب پف کند. بعد از ۱۵ دقیقه حرارت فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد بگذارید و بعد از ۱۰ تا ۱۲ دقیقه فر را خاموش کنید و نان اکلر را از فر بیرون بیاورید و بگذارید تا خنک شود. سپس نان ها را با استفاده از یک چاقو یا سیخ یا کاتر خیلی آرام از ته سوراخ می کنیم (مثل نون خامه ای) چون قراره بعدا با کرم مخصوص پرش کنیم. بعد از این کار نان ها را در یخچال بگذارید.

طرز تهیه کرم داخل اکلر:

شیر و نصف شکر را در یک قابلمه متوسط می ریزیم و با حرارت پائین روی گاز می گذاریم تا آهسته بجوشد. تا شیر به جوش بیاید، آرد ذرت و نصف دیگر شکر و یک نیشگون نمک را در یک کاسه جداگانه می ریزیم و مواد را خوب باهم مخلوط می کنیم. در یک ظرف جداگانه تخم مرغ و یک عدد زرده تخم مرغ اضافی را هم می زنیم و بعد مخلوط آرد ذرت را اضافه می کنیم و مواد را خوب باهم ترکیب می کنیم. بعد از اینکه مخلوط شیر و شکر جوشید خیلی آرام آرام ۱/۴ از مخلوط شیر را به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم و با سرعت می زنیم.

به این کار تمپر کردن تخم مرغ می گویند این یعنی اینکه ما تخم مرغ را به آرامی سفت می کنیم بدون اینکه آن را بپزیم. سپس بقیه شیر را به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم و مواد را خوب هم می زنیم. سپس مخلوط را در قابلمه می ریزیم و روی گاز با شعله پائین قرار می دهیم و به مدت ۵-۶ دقیقه بی وقفه مواد را روی گاز هم می زنیم. وقتی مخلوط غلیظ و سفت شد آن را از روی گاز برمی داریم و اجازه می دهیم تا سرد شود. مخلوط را از صافی رد می کنیم. می توانید با کمک یک قاشق یا لیسک مخلوط را روی صافی فشار بدهید و به صاف کردنش کمک کنید.

ادامه طرز تهیه:

کره و وانیل مایع را به کرم اضافه می کنیم و مواد را مخلوط می کنیم. مواد را باهم مخلوط می کنیم. چون کرم هنوز گرم است کره را به سرعت در خودش آب می کند. روی کرم را با مشما می پوشانیم و در یخچال می گذاریم تا خودش را بگیریدنان های اکلر را از یخچال بیرون می اوریم و مقداری از کرم را داخل هر نان می گذاریم. خامه را با حرارت پائین قرار می دهیم وقتی خامه شروع به جوشیدن کرد شکلات را به مواد خامه اضافه می کنیم و آنقدر هم می زنیم تا شکلات آب شود. نان های اکلر را از یخچال بیرون می آوریم و یک طرف شان را در شکلات فرو می کنیم تا شکلاتی شود. سپس اکلرهای روکش شده با شکلات را در یخچال می گذاریم تا شکلاتش سفت شود. امیدوارم از طرز تهیه اکلر شکلاتی لذت کافی را برده باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.