طرز تهیه باسلوق ژله ای

0

طرز تهیه باسلوق ژله ای

باسلوق ژله ای چون با پودر ژله درست می شود احتیاجی به اضافه کردن رنگ ندارد. باسلوق یک نوع شیرینی بسیار اصیل ایرانی و بسیار خوش عطر و خوش طعم  هست  که اکثر افراد بخصوص بچه ها آن را دوس دارند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه باسلوق ژله ای آشنا شوید.

طرز تهیه باسلوق ژله ای

مواد لازم:

ژله موردنظر: ۱ بسته لیمو یا پرتقال

شکر: ۱ پیمانه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای آلبالو

طرز تهیه حلوای گاجار

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوای ارده

نشاسته: نصف پیمانه

آب سرد: ۱/۲ پیمانه

گلاب: ۱/۲ پیمانه

آرد نشاسته و پودرقند: به میزان لازم برای غلتاندن

طرز تهیه:

ابتدا نصف پیمانه نشاسته را در قابلمه ای بریزید و نصف پیمانه آب سرد را کم کم به آن اضافه کرده و هم بزنید تا زمانی که نشاسته حل شود. قابلمه را روی شعله ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید، زمانی که مواد کمی گرم شد پودر ژله و شکر را به ترتیب افزوده و به هم زدن ادامه دهید. در آخر گلاب را اضافه کنید و زمانی که مواد جوشید و به غلظت رسید آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید کمی خنک شود. در این فاصله کیسه نایلونی را داخل قالب مورد نظر پهن کنید و مواد باسلوق بریزید و روی آن را صاف کنید. باسلوق ژله ای را برای ۶ الی ۷ ساعت داخل یخچال بگذارید تا خوب ببندد.

بعد از گذشت این زمان باسلوق را از قالب خارج کرده پلاستیک آن را جدا کنید و با یک چاقوی تیز آن را به شکل مربع های مساوی ببرید. قطعات باسلوق را در پودر قند و آرد نشاسته بغلطانید و در ظرف پذیرایی بچینید. امیدوارم در کنار خانواده و عزیزانتان لذت کافی را برده باشید. نوش جان.

نکته طلایی:
  • شما می توانید به دلخواه از انواع اسانس ها و رنگ ها در داخل این دسر استفاده کنید یا به جای پودرقند آی سینگ شوگر مصرف کنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.