طرز تهیه باقلوای رشته ای به دو روش

0

طرز تهیه باقلوای رشته ای

باقلوا یکی از شیرینی های خوشمزه و پرطرفدار به خصوص در بین ایرانیان است. این دسر نوعی شیرینی شربتی است. باقلوا رشته‌ ای نیز یکی از دسرهای عربی است که با نوعی رشته‌ مخصوص به نام رشته شعریه درست می‌شود. این رشته که به رشته عربی نیز مشهور است را در بسیاری از فروشگاه‌های لوازم قنادی و شیرینی پزی می‌توان یافت. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه باقلوای رشته ای آشنا شوید.

طرز تهیه باقلوای رشته ای

مواد لازم باقلوای رشته ای در فر:

خمیر رشته ای مخصوص باقلوا: ۵۰۰ گرم

کره: ۲۵۰ گرم

مغز پسته یا فندق: ۱۵۰ گرم

شربت غلیظ: حدودا ۱ پیمانه

طرز تهیه باقلوای رشته ای در فر:

در این میان کره را داخل قابلمه کوچکی آب کرده و کنار بگذارید تا کمی خنک شود . قالب مورد نظر را با کره چرب کرده و نیمی از خمیر رشته ای باقلوا را داخل قالب پهن کنید، سپس ۱۵۰ گرم مغز پسته را خرد کرده و روی خمیر بپاشید و با کمک دست آن را کمی فشار دهید تا به خمیر بچسبد. در ادامه بقیه خمیر را روی پسته ها قرار داده و مجدد با دست فشار دهید تا لایه ها منسجم شود، کره آب شده را روی باقلوا بدهید و با یک چاقوی تیز برش بزنید.
باقلوا را برای نیم ساعت با دمای ۱۸۰ درجه در فری که از قبل گرم شده بپزید. بعد از نیم ساعت باقلوا را از فر خارج کرده و شربت را روی آن بدهید و کنار بگذارید تا شربت را به خودش بکشد. باقلوا را بعد از خنک شدن به ظرف موردنظر منتقل کرده و روی آن را با پودر پسته تزیین کنید.
باقلوای رشته ای

مواد لازم شربت:

شکر: ۵۰۰ گرم

بیشتر بخوانید

آب: ۱۵۰ میلی لیتر

جوهر لیمو: ۱۴ قاشق چای خوری

زاج سفید: ۱/۴ قاشق چای خوری

طرز تهیه شربت:

ابتدا همه مواد شربت را در قابلمه ای بریزید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد سپس شعله را خاموش کرده و اجازه دهید تا از حرارت بیافتد.

مواد لازم باقلوای رشته‌ ای بدون فر:

رشته شعریه: ۱ بسته
شیر عسلی: ۱/۲ قوطی
کره: ۵۰ گرم
پودر هل: ۱/۴ قاشق چای خوری
مغز پسته، گردو یا بادام خرد شده: ۲۰۰ گرم
گلاب: ۱ قاشق غذاخوری
محلول زعفران: ۱ قاشق غذاخوری

 طرز تهیه باقلوای رشته ای بدون فر:

 قبل از اینکه بسته‌ رشته شعریه را باز کنید، با دست کمی فشار دهید تا رشته‌ها خرد شوند. کره را در تابه روی حرارت ملایم ذوب کرده، سپس رشته‌ها را به آن اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ آن‌ها کمی طلایی شود. سپس زعفران دم کرده و پودر هل را به رشته‌ها اضافه کرده و به تفت دادن ادامه دهید (۵ دقیقه). سپس شیر عسلی را به آن اضافه کرده و سریع هم بزنید. شیر عسلی در اثر حرارت دیدن، سفت می‌شود بنابراین نباید زیاد حرارت ببیند. پس از ۳۰ ثانیه، گلاب را اضافه کرده و حرارت را خاموش کنید. به هم زدن مواد ادامه دهید تا رشته‌ها کاملا به شیر عسلی آغشته شده و مزه دار شوند.

کاغذ آلومینیوم را روی سطح صافی پهن کرده و آن را با کمی کره چرب کنید. مخلوط رشته و شیر عسلی را روی فویل بریزید و آن را با پشت قاشق پهن کرده و روی آن را صاف کنید. مغز‌ها را روی کل سطح رشته بریزید و رشته را با فویل از یک طرف رول کنید. دو طرف فویل را مانند شکلات بپیچید تا کاملا بسته شود و رول را حداقل ۵ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. پس از گذشت این زمان، باقلوا را از یخچال خارج کرده، فویل را از دور آن باز کنید و با چاقو به صورت حلقه‌ای برش بزنید.

مواد لازم شربت:

شکر: ۵۰۰ گرم
آب: ۱۵۰ میلی لیتر
جوهر لیمو: ۱/۴ قاشق چای خوری
گلاب: ۱ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده: ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه شربت:

آب و شکر و جوهر لیمو را در قابلمه‌ای ریخته و روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جوش آید. حرارت را کم کنید تا شربت روی حرارت ملایم بجوشد و غلیظ شود. پس از آماده شدن شربت، اجازه دهید کمی خنک شده و از داغی بیفتد، سپس آن را روی باقلوا رشته‌ ای رومال کنید. پس از اینکه شربت، جذب باقلوا شد آن‌ها را در ظرف سرو بچینید و روی آن را با مغز‌ها تزیین کنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.